Прескочи до съдържание

Моля за съвет - Doha airport transit and Briefly visit Qatar


Препоръчани мнения

Здравейте, искам да попитам нещо, свързано с Qatar Аirways - досега не съм ползвал услугите им, но скоро време живот и здраве ще пътувам до Малдивите с тях. Моля по-опитните магеланци да ми кажат как стоят нещата с трансфера на летището в Доха или да ме насочат към правилната тема. Престоят ми ще бъде около 8 часа, но искам да уплътня времето си като разгледам града. Как стоят нещата с визата обаче? На сайта на летището намирам следната информация.

 

Briefly visit Qatar

If you are flying with Qatar Airways, and have between 5 and 12 hours in transit, you are welcome to enjoy a complimentary tour of Doha. The tour lasts just under three hours, and includes The Museum of Islamic Art, Katara Cultural Village, The Pearl-Qatar and Souq Waqif. http://www.qatarairw...-city-tour.page

 

Eligibility is subject to immigration approval (complimentary visa is included). Additional terms and conditions apply. Please check with the Doha City Tour staff for eligibility

 

Въпросът ми е как да разбера всъщност аз дали съм eligible за това и какви точно са тези изисквания? Пише доколкото разбирам, че визата се издава на самото гише на туроператора, който обслужва посещението, но пък дали се плаща нещо за това? Изобщо ако някой вече се е възползвал, моля ви да споделите опит и как точно се случват нещата, трябва ли да съм подготвен с нещо предварително и тн.

 

Благодаря предварително на отзовалите се

Връзка към коментар

Погледни тази тема, в нея са пуснати връзките към останалите теми, които обсъждат тур обиколките и престоя в Катар  :)


 


http://magelanci.com...анирам-от-сега/


Връзка към коментар

Здрасти, благодаря за отговора. Изчетох ги всички теми, но не видях отговор на моите въпроси. Аз се интересувам от организираната обиколка на града в зоната за трансфер, не мисля да кандидатствам за хотел или храна. Надявам се, че някой друг го е правил вече и може да даде по-конкретна информация.

Връзка към коментар

Здрасти, благодаря за отговора. Изчетох ги всички теми, но не видях отговор на моите въпроси. Аз се интересувам от организираната обиколка на града в зоната за трансфер, не мисля да кандидатствам за хотел или храна. Надявам се, че някой друг го е правил вече и може да даде по-конкретна информация.

Мисля, че в тази тема е разискван въпросът, който те интересува :) :

http://magelanci.com/topic/5980-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%BC%D1%8F%D0%BD%D0%B0-%D0%B2-%D1%80%D0%B0%D0%B7%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B0-qatar-airways/ 

Връзка към коментар

Благодаря, наистина е разисквано там, но първоначално видях дълго писание с друг проблем и реших, че се разисква нещо различно. Моля да архивирате темата при нужда :)

Връзка към коментар

На летището се предлага два пъти дневно безплатен сити тур, но забравих в кои часове. Трябва да имаш минимум 5 часа престой. Виза не е нужна. Издават ти някакъв документ на място. Безплатно е. Вечерния тур беше около 19-19 и 30, не помня с точност. Като пристигнеш на летището веднага отиди на информация и ги попитай. Те ще те насочат. Пътува се с една маршрутка, която не побира много хора, така че принципа е кой превари, той завари. Аз разбрах случайно по време на 20-часовия си самотен престой там. Успех!   :)

Редактирано от Gapsy
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.