Прескочи до съдържание

Дрвен град на Костурица


Ех Пламене...

Препоръчани мнения

Здравейте,

 

приемам съвети къде най-близо и интересно може да се спи.

 

Планирам на връщане от екскурзия до Европа да мина от там да го видим. На първо време се сещам за Белград за преспиване, но предполагам може с нещо друго да се съчетае.

Връзка към коментар

Здравейте,

 

приемам съвети къде най-близо и интересно може да се спи.

 

Планирам на връщане от екскурзия до Европа да мина от там да го видим. На първо време се сещам за Белград за преспиване, но предполагам може с нещо друго да се съчетае.

 

А защо не в самият Дрвенград или е извън бюджета? И като сме на темата, може и бюджет да определиш :) 

Връзка към коментар

А защо не в самият Дрвенград или е извън бюджета? И като сме на темата, може и бюджет да определиш :)

 

Хм, не знаех, че има места за настаняване?!? А бюджет няма. В Белград отседнах за около 100 лв на вечер. Ще стигнат ли толкова за там?

Връзка към коментар

Аз лично се метнах до Мокра Гора като еднодневно активити докато бях в Гуча през 2014. Т.е. в случая използвах Гуча като отправна точка. Във всички случаи е много, много по-близо отколкото от Белград. Не бих казал обаче че има какво да се види в Гуча, ако си извън фестивала. Аз по-скоро бих минал на връщане през Босна през Сараево. Естествено, не разполагаш с Е80, което значително ще удължи времето на пътуване, но като цяло инфраструктурата е изключително прилична. 


Хм, не знаех, че има места за настаняване?!? А бюджет няма. В Белград отседнах за около 100 лв на вечер. Ще стигнат ли толкова за там?


Има, няколко. Ама ще ти отрежат главата през кръста... 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз лично се метнах до Мокра Гора като еднодневно активити докато бях в Гуча през 2014. Т.е. в случая използвах Гуча като отправна точка. Във всички случаи е много, много по-близо отколкото от Белград. Не бих казал обаче че има какво да се види в Гуча, ако си извън фестивала. Аз по-скоро бих минал на връщане през Босна през Сараево. Естествено, не разполагаш с Е80, което значително ще удължи времето на пътуване, но като цяло инфраструктурата е изключително прилична. 

Има, няколко. Ама ще ти отрежат главата през кръста... 

 

Ще погледна този маршрут. Явно цените са мно-о-о-го дебели и ще продължавам да гледам в околията.

Връзка към коментар

Хм, не знаех, че има места за настаняване?!? А бюджет няма. В Белград отседнах за около 100 лв на вечер. Ще стигнат ли толкова за там?

 

То половината кеф е да спиш там, макар и да не съм го правил. Градчето е на уникално място, с уникална природа. Но през деня има доста посетители, за това вечер предполагам е несравнимо по-приятно. 

 

Ето го: http://www.mecavnik.info/wsw/index.php?p=345

 

http://www.booking.com/hotel/rs/mecavnik.bg.html?aid=368032

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вишеград е добра точка и наистина и Каменния град ще се види.

 

Цените там и в Мокра гора са повече от прилични - има апртаменти за 50-100 лв.

 

Но къде да видя цени точно в Дървения град?!!?

 

А в Босна може ли с лична карта или паспорти ще трябват?

Редактирано от Newbee100
Връзка към коментар

Вишеград е добра точка и наистина и Каменния град ще се види.

 

Цените там и в Мокра гора са повече от прилични - има апртаменти за 50-100 лв.

 

Но къде да видя цени точно в Дървения град?!!?

 

А в Босна може ли с лична карта или паспорти ще трябват?

 

Видя ли втория ми линк към booking.com? Това е селцето в самия Дрвенград. 

 

Става и с лична карта. 

Връзка към коментар

Видя ли втория ми линк към booking.com? Това е селцето в самия Дрвенград. 

 

Става и с лична карта. 

 

Аз го видях, но там има места в Мокра гора, Златибор... Те не са ли все около Дървения град, макар и близо?

Връзка към коментар

Аз го видях, но там има места в Мокра гора, Златибор... Те не са ли все около Дървения град, макар и близо?

 

Въпросното Mecavnik са къщичките в самият Дрвенград, излиза като едно от предложенията в booking също :) Duke сигурно ще види темата, той беше отсядал там, да не би да се бъркам, но си мисля, че точно така беше. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Въпросното Mecavnik са къщичките в самият Дрвенград, излиза като едно от предложенията в booking също :) Duke сигурно ще види темата, той беше отсядал там, да не би да се бъркам, но си мисля, че точно така беше. 

 

Явно съм уморен. Аз не видях Mecavnik в местата от линка. Утре пак ще разгледам. Благодаря.

Връзка към коментар

Явно съм уморен. Аз не видях Mecavnik в местата от линка. Утре пак ще разгледам. Благодаря.

 

Mecavnik Resort - ето това е хотелската част в Дръвен град.

"Хотел Mecavnik е разположен в уникалния туристически комплекс Дървен град..."

 

Дано Duke да се включи по темата и да разкаже повече, те с Тити бяха нощували в Дръвен град. На нас много ни хареса мястото, макар и да не отседнахме, само минахме на път към Сараево. А пък в Мокра Гора ядохме страшно вкусна мучкалица. Ако решите да минете през Босна, според мен няма да съжалявате, много красива природа и хубави пътища.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 Ако решите да минете през Босна, според мен няма да съжалявате, много красива природа и хубави пътища.

Като босненските пейзажи само в Швейцария съм виждала! Невероятна красота! 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, спахме в Дрвен град и пак бих го направил! Уникално място! Мисля, че платихме около 90 евро за етаж от къща, като в цената ако не се лъжа влизаше вечеря и закуска. Препоръчвам горещо! По онова време не можеше да се прави резервация, а директно се плащаше при настаняване на място...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, спахме в Дрвен град и пак бих го направил! Уникално място! Мисля, че платихме около 90 евро за етаж от къща, като в цената ако не се лъжа влизаше вечеря и закуска. Препоръчвам горещо! По онова време не можеше да се прави резервация, а директно се плащаше при настаняване на място...

 

Благодаря, колега. Значи не е толкова скъпо. Ако няма възможност за предварителна резервация обаче има риск да няма места, като отидем. Тогава ще си търсим нещо друго в околията :).

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В Мокра гора има сума места за настаняване, които са на 20-30 минути пеша от Дървенград (или 5 мин с кола) и са на една трета от цената. Златибор е малко по-далече. И по-туристическо (с плюсовете и минусите от това).

 

Иначе в самия сайт на Мечавник има оферти за спане, но са за 3 нощувки, сигурно може и за по-малко. И през букинг е удобен вариант, естествено. Резервации си се правят.


Бай дъ уей  -името на режисьора е Кустурица :) и винаги така е било, не знам откъде е дошла тази често допускана грешка, но наистина масово се прави. На самия Дрвенград другото име е Кустендорф, от "Куста" (прякорът му) и град на немски.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ами, не съм много съгласен с алтернативното предложение за спане в Мокра гора. Сигурно цената е по-ниска, но всеки който веднъж е отсядал на място в комплекса Мечавник знае, че всяка една от къщите предлага вътрешен дизайн, който е абсолютно уникален и неповторим с останалите. Усещането сутрин е невероятно, отваряш капаците на прозореца и се намираш в приказките. Да не говорим пък за храната и ракията в ресторанта на комплекса. Като казах ракията, да предупредя, че за съжаление асортимента е крайно ограничен. Ракията е само два вида - бела и жута...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Дюк, аз давам алтернативи за по-нискобюджетно пътуващи, не казвам кое е по-добро :)

 

А това за ракията си е направо пладнешки монополизъм, като се има предвид какви (и колко разнообразни като вкус, марка и вид дестилат) ракии има в Сърбия...

Връзка към коментар

Аз щото темата е озаглавена "Дрвен град на Костурица" пиша основно за Дрвен град на Кустурица... ;)

 

За ракията. Не мисля, че стана ясен "тънкио" хумор демонстриран от сервитьора в ресторанта на Мечавник. Той така репрезентираше ракията и да ти призная останах много доволен от жутата... :P 

Връзка към коментар

Хм, аз вече направо се чудя дали да не отидем специално до Дървен град и Босна за едни 3 дни например.

 

Ако го съчетаем на прибиране от друга по-дълга екскурзия до Прага, може би няма да имаме сили за повече обикаляне...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.