Прескочи до съдържание

Моля за съвет за пътуване до Азия


Препоръчани мнения

Здравейте,

От втората половина  на Ноември имаме възможност със жена ми да отсъстваме 3 седмици от БГ :) / има кой да ни гледа децата / и решихме да прекараме тези седмици в пътуване из Азия.

 

Искаме да посетим Тайланд - Банкок и Пукет- макс 6-7 дни като повечето ще са за плажуване в Пукет , а на Банкок мислим да отделим два три дни понеже жена ми вече беше там и не и се остава по дълго там. Камбоджа -Сием Реап макс 2 дни искаме да отделим време само за Ангкор Ват. Полет до Манила макс-ден два и после полет до Боракай където ще ни чакат наши познати -макс 4-5 дни и полет от Манила към София евентуално със Себу Пасифик до Дубай и Wizz Air до София.

Датите на които сме се спряли са  от 16-17 Ноември до към 8-9 Декември.

 

Може ли да помоля да ми препоръчате удобни и изгодни полети за въпросните места.

За полете София-Банкок най евтини билети намерих на Аерофлот.

Предполагам в Азия ще се наложи да ползваме някои от местните като AirAsia и  т.н 

Трябва ли да изчакам някакъв период в който билетите ще са по евтини?

 

Благодаря предварително.

 

 

Връзка към коментар

Твърде, твърде много време има до тогава. 

 

Искаш ли кратък наръчник за начинаещи, който ще свърши работа почти сигурно?

 

1. За дългите полети следиш промоциите на Qatar Airways, мисля че имат и полет директно Доха - Пукет. Като се падне приятна цена (около 400-430 евро), купуваш. Ако до края на септември не видиш такава цена, то купуваш каквато е тогава, но не повече от 550-600 евро. За съжаление няма как да направиш в едната посока Cebu+Wizz, а в другата Qatar, няма да излезне евтино. Или в двете посоки с Qatar, или и двете посоки Cebu+Wizz.

 

2. За вътрешните полети следиш промоциите на Cebu Pacific и Air Asia. Като видиш добри цени (20-30-40€ на посока в зависимост от дестинацията), скачаш. 

 

До тогава много вода може да изтече, може и Turkish да пуснат нещо интересно като цени, но общо взето стратегията ти е според описаното като за новобранци. Вече, ако искаш да пилиш цените с още 10-20-30 евро ще трябва да имаш поне карта Maestro, както и да следиш чуждите сайтове, от които резервират хората тук, но това е малко за напреднали :)

Връзка към коментар

Благодаря за отговора :)

Наистина има много време , но така ще имам време да се поразровя на много места :)

Ще започна да следя промоциите на Qatar Airways пък дано изкочи нещо.

Ако има някой още идеи да не се срамува да ги сподели с мен :)))))) ще съм безкрайно благодарен.

Също съм напълно отворен към всякакви предложения относно промяна на маршрута.

Благодаря.

Редактирано от Ivan Nankov
Връзка към коментар

 

Също съм напълно отворен към всякакви предложения относно промяна на маршрута.

Благодаря.

 

Ами тия дни имаше едни страхотни билети Рим - ЮАР - Банкок и обратно за 291 €. Имаше дати до декември. Всъщност може и още да има :)

 

http://www.secretflying.com/2016/03/error-fare-rome-italy-to-both-south-africa-thailand-for-only-e291-return/

 

 

 

...Проверих. Има ги не, ами и оттатък! :)Щракни тук :)

Уловката е, че за ЮАР трябват визи.

 

post-116-0-87345500-1457972957_thumb.jpg

 

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

Видях ги тези билети и доста се замислих , но нещо Дърбан не ми е в to do list  пък и като видях в един сай %  престъпления съвсем се отказах. Иначе си е страхотна далавера цената.

Ами тия дни имаше едни страхотни билети Рим - ЮАР - Банкок и обратно за 291 €. Имаше дати до декември. Всъщност може и още да има :)

 

http://www.secretflying.com/2016/03/error-fare-rome-italy-to-both-south-africa-thailand-for-only-e291-return/

 

 

 

...Проверих. Има ги не, ами и оттатък! :)Щракни тук :)

Уловката е, че за ЮАР трябват визи.

 

attachicon.gifCapture.JPG

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.