Прескочи до съдържание

До Бари през април или май


Препоръчани мнения

Здравейте! Много искам да отида първата половина на април или втората половина на май до Бари, мечта ми е още преди полетите на wizz до там, а сега съвсем. Въпроса е, че мои приятели винаги успяват да намерят евтини билети с тях, а на мен винаги ми излиза скъпо като се разровя. Сега като търся най-евтиното, което излиза е близо 200лв. и почти още толкова ми искат и за бебе до 2 г. ??? За сравнение едни познати миналата седмица са ходили 2-ма възрастни + 2 деца над 2 годишни за 250лв. Други мои познати преди 2 седмици пак до Лондон, но с бебе до 2 и твърдят, че за него и за количка не са ги чарджили, но билета им е бил резервиран от Ирландия. Това дали има значение? Не знам дали мястото на въпроса ми е тук, но ще се радвам, ако някой ме посъветва как да намеря билет с нормална цена :)

Връзка към коментар

Специално за Уиз, ако бебето пътува в скута се плаща само infant fee - https://wizzair.com/en-GB/useful_information/service_fees27€ на посока. А иначе вероятно приятелите ти са пътували в по-нисък сезон, например февруари, нека тук агитката, която напълни почти половин самолет за Бари през февруари каже колко им струваха билетите :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да, така е. Пътували са края на февруари, началото на март. Малко съм нахална май, хем искам да е топличко, слънчево с малко дъжд за разкош и цъфнали дървета и цветя, хем ако може и без пари :D 

Връзка към коментар

Ако искаш да е съвсем скоро пътуването, с УИЗ почти няма как да намериш евтини билети. Трябва да е в много умрял сезон, за да се случи.

Конкретно за Бари, така си взех двупосочен за 40лв. (3 души летяхме за 120лв.), а билетите купих 2 седмици по-рано. Това се случи през декември обаче.

Препоръчвам ти да идете лятото - край Бари има невероятни плажове и градчета. Например за м. май виждам 90лв. двупосочен (с  карта за намелние) (10-17 май). Месец и половина - два по-рано е оптималният период за търсене на евтини билети с УИЗ.

Поздрави.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Добре, но аз нямам такава карта :( Иначе не държа да е съвсем скоро. Даже предпочитам да е след средата на май, но мислех, че тогава ще е по-скъпо.

Редактирано от Gapsy
Връзка към коментар

Въпрос на сезон е. И нашите билети бяха 160 лв. за 3ма възрасти и 2 деца, за март месец, купени година по-рано, когато Уиз пуснаха линията. Април месец вече е новото разписание, висок сезон и съответно по-високи цени.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, благодаря за отговорите и съветите ви. Май ще отложа пътуването до там за другата година, за да мога да отида без бебето. Но ще си взема поука, ще дебна промоция и видя ли ще я сграбча на момента :D


Ето едно бързо търсене да се ориентираш в момента къде са най-ниските цени: http://www.azair.eu/azfin.php?tp=0&searchtype=flexi&srcAirport=Sofia+%5BSOF%5D&srcTypedText=sof&srcFreeTypedText=&srcMC=&srcFreeAirport=&dstAirport=Bari+%5BBRI%5D&dstTypedText=bar&dstFreeTypedText=&dstMC=&adults=1&children=0&infants=0&minHourStay=0%3A45&maxHourStay=23%3A20&minHourOutbound=0%3A00&maxHourOutbound=24%3A00&minHourInbound=0%3A00&maxHourInbound=24%3A00&dstFreeAirport=&depdate=17.3.2016&arrdate=31.5.2016&minDaysStay=3&maxDaysStay=5&nextday=0&autoprice=true&currency=EUR&wizzxclub=false&supervolotea=false&schengen=false&samedep=true&samearr=true&dep0=true&dep1=true&dep2=true&dep3=true&dep4=true&dep5=true&dep6=true&arr0=true&arr1=true&arr2=true&arr3=true&arr4=true&arr5=true&arr6=true&maxChng=0&isOneway=return&resultSubmit=Search

 

При положение, че има промо за 20% през мобилното приложение, ако може да вземеш за 50-55€ на човек за двупосочен според мен е супер цена. 

Това съм го пропуснала, сега ще проверя, може и да стане за тази година :)))

Връзка към коментар

Аз само да вметна, че от 21 май започва организирана програма на българските туроператори за 7-дневни почивки в Пулия. Програмата ще се изпълнява всяка събота през май, юни, септември и октомври, с полета на Уиз до Бари. Не знам колко места на полетите са запазили агенциите, но все пак това може да повлияе на цените на самолетния билет до Бари.

Освен това мисля, че мернах някъде подобна организирана програма до Бари за 4 дни за Великден.

Връзка към коментар

Аз само да вметна, че от 21 май започва организирана програма на българските туроператори за 7-дневни почивки в Пулия. Програмата ще се изпълнява всяка събота през май, юни, септември и октомври, с полета на Уиз до Бари. Не знам колко места на полетите са запазили агенциите, но все пак това може да повлияе на цените на самолетния билет до Бари.

Освен това мисля, че мернах някъде подобна организирана програма до Бари за 4 дни за Великден.

 

Благодаря за съвета, но аз не си падам по организираните екскурзии, а и Великден не сме в България.

Аз го разбрах, като възможност да няма ниски цени на билетите, щом агенциите са включили в програмите си тези полети. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз го разбрах, като възможност да няма ниски цени на билетите, щом агенциите са включили в програмите си тези полети. :)

Точно това имах предвид и аз, Gapsy. Нямам намерение да ти препоръчвам организирани екскурзии :) 

Мисля, че няма да има ниски цени за съботния полет, когато ще се изпълнява организираната програма (но не съм проверявала).  

Редактирано от Jenbel
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Точно това имах предвид и аз, Gapsy. Нямам намерение да ти препоръчвам организирани екскурзии :)

Мисля, че няма да има ниски цени за съботния полет, когато ще се изпълнява организираната програма (но не съм проверявала).  

Да, извинявам се, грешно съм разбрала! Има една възможност, която ми хареса по препоръка на Георги за 100лв. в двете посоки, което ме устройва, но не успях да навия никой, въпреки че деня не е свършил, знае ли човек...

Връзка към коментар
Гост
Тази тема е заключена за нови мнения.
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.