Прескочи до съдържание

И още едно класическо пътуване Тайланд-Виетнам-Камбоджа


Михаела Икономо

Препоръчани мнения

Хм, сигурно ние сме били единствените, дето не са купили нищо от Банкок.

Нито харесахме, нито видяхме нещо интересно. Накрая да не е без хич купих един магнит от летището и едни бисквити, че щеше са е срамота. 

За 3 ходения в Бангкок имам купен само един дървен демон (играчка на конци) за детето. Честно казано и сега не се сещам какво бих си купила от там ..... макар че на следващото ходене ще съм с малката, а тя сигурно ще си хареса нещо - нали всичко е толкова шарено и ярко, само като за деца  :lol:

Връзка към коментар

И на мен ми се струва, че от Виетнам по ще си намерим интересни неща за купуване, вкл. прословутите ризи и костюми, ама пусто хич не ми се разнасят после по Камбоджа, остров и Банкок.

В Хо Ши Мин има едно магазинче (ама ще трябва да го издиря на гугъл мапс, че не помня адрес) където правят копринени рокли, ръчно рисувани - уникални са ! Все едно си си облякла картина  :wub:   ....... а в съседство на това магазинче има аутлет на Лансел (оригинални, не ментетата от пазара), можеш да си купиш чанта от отминала колекция с между 70 та дори и до 80 % по-ниска цена от Галери Лафайет !

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...
Михаела Икономо

Здравейте,

 

Споделям редактирана и допълнена програма за нашето пътуване. Пак имам разни въпроси, които съм маркирала вътре. Всякакви мнения са добре дошли естествено! :)

 

03.10.2016

Пристигаме в Банкок в 12.40ч. Самолет за Ханой около 16ч (надявам се да има достатъчно време за оправяне на визи и багажи). Пристигаме там надвечер. Тук сме си поръчали и трансфер от летището до хотела, защото след дългия път и попадайки на съвсем ново място, не мисля, че ще имам нерви и да търся хотела. Пък и струва 19 долара, няма да фалираме.

 

Настаняване: Oriental Suites Hotel & Spa

http://www.booking.com/hotel/vn/oriental-suites.en-gb.html?aid=368032&label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQjIAQ7YAQPoAQGoAgM;sid=b14e38d44bb009fa371f2b952391e2fd;dcid=1

 

04.10.2016

Обиколка на Ханой.

 

05.10.2016-06.10.2016

Екскурзия Ха Лонг Бей. С преспиване. Връщане в Ханой и самолет около 19ч за Хо Ши Мин.

 

ВЪПРОС>> Има ли смисъл да се вземат билети предварително? Полетите са през 20 минути, към момента разликата в цената между различните е в порядъка на 5 евро. Да очаквам ли поскъпване с наближаване на датата на полета?

 

Настаняване в Хо Ши Мин: Avanti Hotel

http://www.booking.com/hotel/vn/avanti.en-gb.html?aid=368032&label=gen173nr-1DCAEoggJCAlhYSDNiBW5vcmVmaBeIAQGYAS64AQjIAQ7YAQPoAQGoAgM;sid=b14e38d44bb009fa371f2b952391e2fd;dcid=1

 

07.10.2016

Обиколка на Хо Ши Мин.

 

08.10.2016

Дневна екскурзия по Меконг.

 

09.10.2016

0.5д до тунелите Чу Чи и релакс в Хо Ши Мин (масажи, глезотийки, шопинг)

ВЪПРОС >> Интересуват ни местата, където шият ризи и костюми. Някой да е посещавал конкретно ателие и да е останал доволен? Мястото за роклите вече съм си го записала :)

 

10.10.2016

В 07,00ч сутринта автобус за Сием Реп. Пристигане в Сием Реп вечерта.

Настаняване: Motherhome Guesthouse (някой тук я беше препоръчал)

https://www.booking.com/hotel/kh/motherhome-guesthouse.html?aid=368032&label=postbooking_confemail&pbsource=conf_email_hotel_name&et=UmFuZG9tSVYkc2RlIyh9YWJdm48m5cJDg6WRivMm2X6jwuHCuX9ljzxpB1pxcsFSvANTqnTu0nKZjMjii12VXb5FtTLyiBwuLd3m+V/cqqbFgMi3iEmb1t3MYzaGRH/TUnGxGm7nCqDjsKfZQxbVQA==

 

11.10.2016 – 12.10.2016

Обиколки на храмове

 

13.10.2016

Тонле Сап и околности с колело

ВЪПРОС >> Нали няма да умрем от преумора/ жега/ друго с тези колелета? В смисъл не е някакво трудно и дълго трасе до и около езерото с велосипеди?

 

14.10.2016- 18.10.2016

Сутринта тръгване за Ко Чанг с автобус. Пристигане в Ко Чанг.

 

Настаняване: Baan Rim Nam Guesthouse

http://iamkohchang.com/accommodation/klong-prao-beach-hotels/kohchang-guest-house.html

 

Релакс и обиколки на острова. Водопади, евентуално гмуркане, готварски класове

 

18.10.2016

Отпътуване за Банкок. Пристигане в Банкок.

 

ВЪПРОС >> Който е бил на острова, може ли да сподели как е пътувал за Банкок после? Има две опции – автобус и самолет от Трат, но самолетът е 70 евро някъде, което ми се вижда множко. Но ако пътуването с автобус се окаже дълго и неприятно, може и на едночасовия полет да се метнем.

 

Настаняване: още не съм избрала, приемам предложения. Желанието на мъжа ми е поне в един хотел да има инфинити басейн на покрива, но от резервираните до тук, май не съм улучила още. Разбира се, това желание е по-скоро на шега, но ми се струва, че няма да откаже, ако все пак отседнем на такова място  :) Удобното местоположение и чистотата, както бюджет около 100-120лв на вечер са приоритет.

 

19.10.2016

Обиколка на Банкок

 

20.10.2016

Дневна екскурзия до Erawan Waterfalls и Death Railway Bridge или дневна екскурзия до Аютая.

 

ВЪПРОС >> Много, ама много искам да видя водопадите, още повече че на храмове ще сме се нагледали, но струва ли си за един ден да се бие път? Някой правил ли е тази екскурзия за ден? Вариант е вместо да спим в Банкок на 20.10., да спим в Канчанабури и на 21.10., като се върнем в Банкок, да обиколим моловете и вечерта на самолета. Каква ни е опцията тогава за оставяне на багаж, докато хойкаме?

 

21.10.2016

Обиколка на Банкок и шопинг.

В 02.05ч на 22.10.2016 отпътуване за Доха-София.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ок ми се струва плана, поне в частта за Виетнам и Камбоджа. 

 

За самолетните билети просто провери от днес за утре как са полетите и дали има промяна в цената, така ще разбереш дали да очакваш такава промяна и преди твоето посещение :)

 

Не съм запознат да има хотел с инфинити басейн в Банкок. 

Връзка към коментар

Самолетните билети из Виетнам - възможно най-скоро си вземете с Виетнам Еъруейз, имат 1-2-3 бройки ранни промо билети за всеки час, после могат да скочат доста.

 

Октомври в Камбоджа по-скоро може да умрете от удавяне, отколкото от жега.  :lol:  Сега сериозно, това е времето на най-големите валежи - тези трипове с лодки из Южен Виетнам, проверявайте прогнозата за времето, оосбено за тези из Делтата по каналите лодките са малки открити. 

 

Писал съм и из други теми за Канчанабури, за мен е топ от най-красивите места в Тайланд и е важно да се спи наблизо да се избегнат тълпите от Банкок, да се отиде преди тях. За багажа в Банкок, може да се остави директно на летището. Иначе що годе всеки читав хотел би трябвало да има място за багаж. Поне аз не съм попадал на такъв без (от три звезди нагоре).

 

Банкок - Трат е убийствено дълъг път. За съжаление Банкок Еъруейз са монополисти по трасето, но пък са топ компания със собствен лаундж с хапване и пийване. Та въпрос на желание и възможности .:)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
Михаела Икономо

Цените на полетите определено се променят в посока нагоре. Особено за Банкок - Ханой. Него ще гледам да го взема още тези дни, понеже е и ясен. Така си скубя косите, че когато вземахме големите билети, не купих направо за Ханой. Но тогава бързах, да не свършат случайно и не ми беше изкристализирало точно в какъв ред ще обикаляме.

 

Мога ли да се надявам, че ще излязат някакви промоции за самолетни билети по-нататък? Виждам, че си има прозорче, за промокодове.

 

По отношение на сезона, доколкото проверявах, се движим по ръба на дъждовния и освен да стискам палци за хубаво време, друго не остава. Екскурзията по Меконг ще я запазим на място и ако е кофти времето, ще се посветим по-задълбочено на ХШМ или можем да отидем до Пном Пен, ако там е по-сухо. Надявам се и че като казват дъждовно, не е дъждовно 24/7, а по няколко часа на ден, поне така съм чувала.

 

Все повече се навивам за нощувка в Канчанабури. На летището, ако има опция за съхранение на багаж, това ще ни улесни максимално. Реално към него момент няма да имаме хотел, който да го приюти.

 

И ако се решим на този вариант, пътуването от Ко Чанг към Банкок определено ще трябва да го прехвърлим самолетно, за да имаме още половин ден за обиколки в Банкок. Иначе остава една вечер и един цял ден, а накрая на пътуването, надали ще имаме сили да препускаме, за да огреем навсякъде.

 

Като казах багаж, това ми е едно от притесненията. Как ще се мъкне това нещо!!! Ще тръгнем с по една голяма туристическа раница и нещо ръчно, сякаш куфар няма да е особено удобен. Но като купим това-онова (дай Боже да намерим какво), понеже аз малко си падам купувачка (ако не е станало вече ясно) къде ще го товарим...

Връзка към коментар

ВЪПРОС >> Много, ама много искам да видя водопадите, още повече че на храмове ще сме се нагледали, но струва ли си за един ден да се бие път? Някой правил ли е тази екскурзия за ден? Вариант е вместо да спим в Банкок на 20.10., да спим в Канчанабури и на 21.10., като се върнем в Банкок, да обиколим моловете и вечерта на самолета. Каква ни е опцията тогава за оставяне на багаж, докато хойкаме?

 

Да, струва си, дори само за ден. Поне според мен :)

Два пъти съм ходил до Erawan с дневни екскурзии и бих потретил.

 

За "инфинити басейн", ако имаш предвид да се вижда морето - няма как.

Иначе по бангкокските покриви се намират и басейни.

Нещо не точно на покрива, но добро е този Pullman.

Връзка към коментар

Останах с отлични впечатления от този хотел в Бангкок: http://www.mercure.com/gb/hotel-8015-mercure-bangkok-siam/index.shtml

Има басейна на 29-етаж ( не е инфинити ), в близост е до няколко мола. Цената на стая за двама е прилична. :)

Връзка към коментар
Михаела Икономо

Много благодаря за предложенията. Малко над бюджета излизат, ако се възползваме от опцията за късна отмяна на резервацията, но търсенето продължава :-)

 

Добре, че ви споделих детайлно програмата ни за пътуването. Вчера ми хакнаха компютъра и сега всичко на него е криптирано, вкл. всякакви файлове и отметки, свързани с планирането. Срещу 500USD щели да ми възстановят файловете. Естествено, на престъпници пари не давам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Михаела Икономо

Планирането продължава. Наистина добре, че ви писах последната програма, че всичко ми замина с тоя гаден мръсен долен вирус! 

 

Понеже намерих от Момондо евтини самолетни билети през Jetradar: Банкок-Ханой за 67 евро за двама от Дон Муанг (от титулярното летище имаше удобни полети за не по-малко от 80евро), възникнаха няколко въпроса. Кацаме в 12.40ч в Банкок - трябва да оправим визи и багажи. Ще имаме ли време да стигнем до другото летище до 17ч за полет в 18ч? Има безплатни шатъли, които отнемат 90 мин някъде и тръгват на кръгъл час и на и 20, според това което четох. На мен ми се струва съвсем постижимо, но ако някой има опит, ще съм благодарна да сподели. 

 

Втори въпрос, свързан с горното: когато искам да купя билета от Jetradar, ми иска данните за паспортите на пътниците, а моят паспорт още не е издаден. След смяната на фамилията, не съм ходила никъде, където да ми трябва червен паспорт. Всички такива сайтове ли го изискват? 

 

Трето: Също така в Jetradar казват, че се включва само ръчен багаж, а на сайта на компанията пише,че позволяват 30кг до Ханой. Защо така се разминава информацията? 

 

И последно, 67 евро за двама според Момондо не правят 3760 бата, според Jetradar, към които насочва Момондо. Прикачвам принт скрийнове. От къде се получава тази разлика?

 

 

 

post-4684-0-23920300-1463492295_thumb.jpg

post-4684-0-88303000-1463492295_thumb.jpg

Връзка към коментар

Според мен е тегава връзката, лично мнение без да имам опит. Имаш 5:20 минути от самолет до самолет. 1 час, докато излезеш от първото летища, 1:30 за шътъла, 30 минути евентуално чакане на шътъла, защото едва ли ще синхронизираш точно излизането от летището с тръгване на шътъла, и то не останаха за чекиране за другия полет, да не говорим за закъснения. 

 

Не знам, с такси дали няма да е по-добре и по-бързо, но за мен лично 5 часа са добър буфер, ако полетите бяха на същото летище, за другото е рисковано. 

 

А коя е компанията? От скрийншота не мога да разпозная логото, но би трябвало меродавно да е това, което пише на нейния сайт. С ползването на търсачки и мета търсачки може да се получи ефекта на разваления телефон, както става вероятно в твоя случай и с цената и с багажа. 

Връзка към коментар
Михаела Икономо

Nok Air. Нискотарифната.

Иначе без трансфер, опциите са в 14.20 и в 15.55. После чак в 19.05 и то за много пара. Първите две много рано ми се виждат.

 

Иначе след днешното търсене и разликите, които ми дава, май ще ползвам генераторите само информативно, а ще си пазарувам от сайтовете на компанията, освен ако пък някъде разликата не се окаже много в моя полза ;)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

67 евро и 80 евро. Наистина ли си струва цялото това бързане, нерви и пребиване от път заради 13 евро? Да не говорим, че обикновено от Суварнабуми са големи компании с крайни цени, а другото са лоу кост циганийки с рязане на опции и товарене на допълнителни неща до крайна цена. Иначе времето за трансфер е постижимо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз останах с впечатление, че избора е между 67€ за двама и 80 за един...иначе наистина няма смисъл. Този в 15:55 от първото летище е по-малко рискован от 18:00 в другото. Разликата е 2 часа, от които час и половина е само шътъла, който си е несигурна брънка във веригата. Да не говорим за цялото лашкане по улиците. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже намерих от Момондо евтини самолетни билети през Jetradar: Банкок-Ханой за 67 евро за двама от Дон Муанг (от титулярното летище имаше удобни полети за не по-малко от 80евро), възникнаха няколко въпроса. Кацаме в 12.40ч в Банкок - трябва да оправим визи и багажи. Ще имаме ли време да стигнем до другото летище до 17ч за полет в 18ч? Има безплатни шатъли, които отнемат 90 мин някъде и тръгват на кръгъл час и на и 20, според това което четох. На мен ми се струва съвсем постижимо, но ако някой има опит, ще съм благодарна да сподели. 

 

 

Моят опит ти казва - категорично не (но аз не обичам рисковете при летене, тръбва да призная) 

 

Тази пролет ме хванаха лудите да си хвана навреме полет от Дон Муанг, след като бях отишла 3,5 часа по-рано. Бяха ме предупредили за бавния трансфер и нощувах в Банкок. Полетът беше на следващата сутрин. Ако накрая не бях започнала да се държа като азиатка - без да ми пука за правилата, да се прередя директно на ВСИЧКИТЕ опашки - тръшкайки се, че изпускам полета, нямаше да успея. Не че не отнесох няколко стоичковизми от западняците (много мразят пререждането - и аз го мразя де), ама...

 

Та към това сложи трансферът между двете летища - за мен лично е непредсказуем трафукът в Банкок, плюс формалностите при пристигане... Аз никога не бих си го причинила.

 

Или ако трябва да не съм толкова категорична, опитай - но рискът да си изпуснеш полета е много, много сериозен. според мен.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Трансферът между двете летища е около час. Помня, че и нашия полет пристигаше около 12.20 ч по обяд, минахме формалностите и около 15 - 15.30 ч бяхме на Дон Муанг. Там висяхме в едно заведение около 3 часа и после отидохме на гейта. За разлика от Рейни, за полета ни в 20 ч. нямаше никакви опашки и спокойно се оправихме с визовите формалности. Обаче, както се вижда при всеки нещата са различни, та ти си прецени.

Връзка към коментар
Михаела Икономо
Публикувано: (редактирано)

Георги е разбрал правилно, въпреки че аз съм се изразила неточно :) 80 евро на човек.

 

На база споделения опит горе, вземам решение да си стоим на голямото летище. Не ми се иска да рискуваме още със стъпването на тайландска земя.

 

Остава да избера кой полет на Виетнам Еърлайнс. Има в 15.55 и в 19.05. Наистина цените не мърдат много при тях.

Редактирано от Михаела Икономо
Връзка към коментар

Остава да избера кой полет на Виетнам Еърлайнс. Има в 15.55 и в 19.05. Наистина цените не мърдат много при тях.

 

Според мен си вземи за късния и намери как да утрепеш времето ползотворно. Извади един Diners от тук и си ползвай някои от бизнес салоните: http://www.dinersclublounges.com/location/thailand/bangkok/

 

Или пък един масаж на пристигане: http://www.bangkok-travel-ideas.com/massage-in-bangkok-airport.html

 

Може да вземеш късния полет и ако си рано там да се свържеш с авиокомпанията и да ги питаш дали биха те качили на предния, но не мога да видя дали виетнамците имат офис на летището, с колцентъра сигурно няма да е лесно. 

Връзка към коментар

Ако не е късно за обръщане на програмата - Банкок - Сием Рип има по-късен полет с Еър Азия, лично тестван, умрях от скука няколко часа на Дон Муанг (от този опит съдя, че и твоят полет до Ханой е доста постижим да се хване). Както и поносими цени директно от Суварнабуми на Thai smile. След това Сием Рип - Хо Ши Мин - Ханой и от Ханой имате доста опции до Банкок. Утре за последен ден е мега промото на vietjet между 6-10 сутринта българско време за международните им полети.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
Михаела Икономо

Бях сложила малко пауза на организацията на пътуването, но сега поднових, че време не остана!

 

Обмислям да пропуснем ХШМ и да отидем до Хой Ан, като вземем нощен влак от Ханой на 06/10 след връщането от Халонг бей. Ще сме в Да Нанг на следващия ден по обяд. Имаме в района остатъка от 07/10, 08/10, 09/10 и на 10/10 по някое време със самолет към Сием Реп. Самолетният билет не е евтин, даже хич, но ще го преживеем :)

 

Как ви се струва тази хрумка? Има ли пътували с влак? Отзиви за удобство, сигурност и разбира се интересност на преживяването? Споделяте ли мнението, че Среден Виетнам заслужава повече внимание от ХШМ и района?

Връзка към коментар

Преживяването определено ще е интересно, но ако си вземете обикновената класа определено няма да става за спане, във виетнамския епизод на Top Gear имаше сегмент за нощуването във влак :) Сигурно си прегледала това, но все пак: http://www.seat61.com/Vietnam.htm#.V5G_QfN96Hs

 

А иначе, съвсем различни са среден Виетнам и ХШМ. Едното е малко, старо градче с ретро излъчване и очарование, другото е претъпкан, жив, мегаполис. Не си спомням какъв ви беше целия план, но 4 дни сякаш ми се виждат много само за Хой Ан, ако държите да видите много неща. Аз все пак бих отделил един ден на ХШМ, може да разделите полета до Сием Реп, не че е достатъчно, но колкото да задоволите любопитството. 

Връзка към коментар

Снимки от виетнамски влак отпреди два дни. Снимките са от първа класа вагон , затова няма хора. :lol: Отидете и до Хюе, заслужава си дневния трип. Аз бих летял с евтин самолетен билет Ханой - Хюе и сед това надолу е близко и лесно.

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...
Михаела Икономо

Искам много да ви благодаря за огромната помощ в планирането на това пътуване. Тази вечер пътуваме към София и утре чао към Азия. Надявам се, когато се върнем, вече и аз да съм в позицията да давам полезни съвети :)

 

И да споделя накрая окончателната програма - хубава или лоша, като за първи път това е :)

 

3.10.2016

Пристигаме в Банкок в 12.40ч. Самолет за Ханой около 19.05ч с Vietnam Airlines.

20.55ч – пристигане в Ханой и трансфер до Oriental Suites Hotel & Spa

 

04.10.2016

Обиколка Ханой

 

05.10.2016-06.10.2016

Екскурзия Ха Лонг Бей. С преспиване. Връщане в Ханой и влак за Да Нанг в 22.00ч (SE3 - 1st class sleeper)

 

07.10.2016

13.00ч пристигане в Да Нанг и трансфер до Хой Ан.

Нощувки в Nu Ni Homestay

 

08.10.2016-09.10.2016

Престой в Хой Ан

 

10.10.2016

Отиване в Да Нанг и кратка обиколка. 16.20ч – самолет за Сием Реп през Хо Ши Мин Vietnam Airlines.

Настаняване в En Hostel (бивше Motherhome Guesthouse)

 

11.10.2016 – 12.10.2016

Обиколки на храмове

 

13.10.2016

Тонле Сап и околности. Може би с колело :)

 

14.10.2016- 18.10.2016

Сутринта тръгване за Ко Чанг с автобус. Пристигане в Ко Чанг.

Настаняване: Baan Rim Nam Guesthouse

Релакс и обиколки на острова. Водопади, евентуално гмуркане, готварски класове

 

18.10.2016

Отпътуване за Банкок – още неясно как и дали 100% в този ден, но искахме да имаме малко гъкавост, ако много вали на острова да отигдем по-рано в Банкок примерно. Пристигане в Банкок.

Настаняване в Bossotel Bangkok

 

19.10.2016 – 21.10.2016

Обиколки из Банкок

В 02.05ч на 22.10.2016 отпътуване за Доха-София

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.