Прескочи до съдържание

Лондон - Ирландия


Препоръчани мнения

Не знам конкретно за Юнайтед , но големи отбори примерно Милан имат фенклубове в БГ които могат да ви уредят билет.
Може да проверите. Иначе за Висшата Лига понеже имам много близък в Ливърпул и луд фен  , знам колко трудно е да се уредиш с билет.
Тия с картите запълват почти всичко , другото лотария. За карта пък чакаш понякога с години ...да умре някой стар фен без наследници.
Азиатците  дават трицифрени суми без да им мигне окото на черния пазар.
Най-лесно е за мачове от евротурнирите стига да не играят с друг английски отбор.

Редактирано от stanimir
Връзка към мнение

Не знам къде го фенклуба, но по принцип повечето големи клубове си имат официални фен клубове тук, чрез които може да се намерят билети за мачовете. Ето, намерих го: http://www.united.bg/tickets.html

 

Ахаааааааа... разбрах :)

 

Значи да споделя аз опит. За да се купи по официален начин билет, трябва да си член на клуба. Това е задължително. И аз станах - исках да направя подарък на сина ми... Получих членска карта, бла-бла... Купон :) 

 

Започнах да дебна мач, съвпадащ с неговото идване. Харесах. MU - Arsenal... Разбрах и кога мога да купя билети - онлайн. И заседнах. Бях в първите няколко секунди вътре. Букнах. И изненада... Аз кандидатствах за билет. После клубът гласува на кого да ги продаде свободните билети. Получих мейл - отхвърлена сте... 

 

И започна сагата, Аз съм звяр, като трябва да свърша работа. Пращах мейли, Пращах стонове и вопли в клуба. Звънях. Тръшках се. Рекетирах емоционално - ама бедната жена чужденка ще я оставите без билет  :lol: Няма. Синът ми се примири.

 

Пет дни преди мача ми звъни мобилният. Клубът на Манчестър Юнайтед. "Все още ли искате билет? Можем да ви предоставим един..." Да не казвам реакцията у дома.

 

Това е официалният начин. Неофициалният - откъдето докопаш, но рисковете са огромни... Пред стадион на Челси ни предлагаха билет на черно преди време.

 

Успех ти желая искрено!

Връзка към мнение

То тия места дето си планирала в Лондин може и с автобус. Има 2-3 линии които са си направо панорамна обиколка .

Там дневното натрупване е само 4.5£ и няма час пик / оф пик както при метрото.

Дори препоръчвам автобус като за първо ходене в Лондон.

Под земята нищо интересно :)))

 

Моля, обяснете по-подробно, относно "само 4,50 паунда" при пътуване с автобус в Лондон. Това същото ли е както при метрото? До колкото разбрах дневният лимит бил 6,50 паунда, и ако в зона 1 в един ден пътувам за 15 паунда, /няколко пъти - 4,5 пъти на ден/ ти се изтеглят само 6,50 паунда при пътуване с метро. А при автобусите 4,50 паунда? Моля потвърдете ако правилно съм разбрала.

Редактирано от rdd
Връзка към мнение

Моля, обяснете по-подробно, относно "само 4,50 паунда" при пътуване с автобус в Лондон. Това същото ли е както при метрото? До колкото разбрах дневният лимит бил 6,50 паунда, и ако в зона 1 в един ден пътувам за 15 паунда, /няколко пъти - 4,5 пъти на ден/ ти се изтеглят само 6,50 паунда при пътуване с метро. А при автобусите 4,50 паунда? Моля потвърдете ако правилно съм разбрала.

 

Ако пътуваш САМО с автобус, максимума, който можеш да платиш, е както следва:

 

One day bus travel: Oyster/contactless daily bus fares
 
Unlimited bus travel for one day
 
When you use a Pay as you go Oyster or a contactless card to pay for bus travel, there’s a ‘daily cap’. If you make 3 or more bus trips, £4.50 is the maximum amount deducted from your card in one day.
 
How does the ‘daily cap’ for buses work?
 
If you make 1 bus trip, £1.50 is deducted from your card
If you make 2 trips, £3.00 is deducted
If you make 3 trips, £4.50 is deducted is deducted from your Oyster card
Your 4th and all other trips you make until 4.30am the following morning are free.

 

Ако пътуваш СМЕСЕНО, тогава е в зависимост от ЗОНИТЕ.

 

Daily cap 2016
Zone 1 £6.50
Zone 1–2 £6.50
Zone 1–3 £7.60
Zone 1–4 £9.30
Zone 1–5 £11.00
Zone 1–6 £11.80

 

Аз мисля бяхме го обяснили доста подробно в другата тема...

 

Само един съвет още - винаги, ама винаги препоръчвам автобустите. На втория етаж е приказно.

НО - препоръката е само за 1 и 2 зона - по-скоро само за първа. 

В останалите случаи - метро. 

 

Да обобщя:

 

Минимумът, който можеш да платиш, е £4.50 само за автобуси на ден (без значение от зоните и часа на пътуване). 

Максимумът - £11.80, но това е, ако почти ми дойдеш на гости и стигнеш супер крайните квартали.

Средната цена, която е редно да приготвиш, е Zone 1–2 £6.50 на човек.

 

P.S. Относно Gatwick - ето официалното становище:

 

From the New Year, many customers will be able to benefit from cheaper fares. Currently, a single journey paper peak-time ticket costs £15.40 from London Terminals to Gatwick Airport (excluding Gatwick Express). With pay as you go, a rush hour trip will cost £14.00 and £8.00 off-peak.

 

Поздрави.

Редактирано от Гост
Връзка към мнение

Здравей NikoleV :)

И аз като lyusi доста се посмях на преживяванията ти и да кажа, че напълно разбирам мъжа ти за притесненията му :)

Пиша обаче за друго - по абсолютно същото време - 27.04. - 10.05. ще бъда с жена и детенце (на 3 г.) почти на същото място - в едно градче на 15 мин. от Шанън. Аз съм бил там вече няколко пъти, но те не са и ще опитам да видим колкото може повече. Още нямам ясен план по дни, защото съм в очакване на билет за Манчестър Юнайтед и може да скокна за два дни до Манчестър, но си мисля, че като нищо можем да спретнем ирландско-магеланско-детска среща някъде в района :)

Ще следя темата ти и ще гледам лека полека и аз да си изяснявам детайлите като точки за посещение, кола и т.н.

 

(Между другото за мача който казах, че очаквам да посетя -  Манчестър Юнайтед и Лестър на 01.05. още не съм хич сигурен за билета и приемам всякакви разумни съвети по темата :) )

леле колко би било хубаво  :lol:  аз тръгнем ли веднъж няма да съм онлайн, че мъжа ми изключи нета на телефона (хакерска атака миналата година източи доста данни от него), но пък по телефона можем да се чуем и да се разберем кога и как да се видим. Ние там ще имаме бус, не кола, така че може да обикаляме заедно (не знам колко местен е, но е поне 6-8 места). Ще пиша на лично телефонния ми номер !

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.