Прескочи до съдържание

Търсим спътници за Мароко през Май


Препоръчани мнения

Здравейте, търси се човек/ хора (двама или трима), с които да споделим пътуване до Мароко през Май. Оказва се, че пустинния тур, който сме запланували излиза непосилен като цена за двама човека. Ако сме трима или четерима, цената е оптимална и приемлива. Ето какво сме замислили, моля споделяйте вашите планове ако имате такива през Май. Току виж пък се засечем там и може да направим само турът заедно. Приемаме всякакви варианти.

 

07 май - полет от София до Бергамо с Wizz и от Бергамо до Фез с Ryanair. Нощувка във Фез.

08 май - пътуваме с автобус до Шефшауен (по-известен като Синия град). Разглеждаме и нощуваме там.

09 май - с автобус до Танжер и от там влак до Маракеш. Нощувка в Маракеш.

10 - 11 - 12 май - организиран тридневен тур през пустинята с яздене на камили, нощувка в пустинята, залез, пясъчни дюни и всичко останало. Тур компанията ни взима от Маракеш и връща в избрания хотел във Фез. Нощуваме във Фез.

13 май - разглеждаме доколкото е възможно Фез през деня и вечерта летим обратно за Бергамо. Тъй като пристигаме в 00 часа, а полета за София е в 14, нощуваме в Бергамо и сутринта преди полета поразглеждаме и там.

 

Това е в общи линии, ще се радвам на всякакви включвания!

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ама как се разминахме с 1 седмица! Според мен пиши колко излизат самолетните билети, за да може хората да си преценят. Успех ! Да съберете яка банда!  :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

ама как се разминахме с 1 седмица! Според мен пиши колко излизат самолетните билети, за да може хората да си преценят. Успех ! Да съберете яка банда! :)

Жалко! Вие преди или след нас сте? Аз се надявам да има повече пътуващи по това време, празници има тогава все пак :)

 

Билетите на нас ни излязаха точно 350 лв. общо на човек за четирите полета с включен един споделен чекиран куфар. Вероятно сега цената ще е малко по-различна, но ако не се взима куфар може и по-евтино да излезе, отколкото на нас.

Редактирано от seagull_29
Връзка към мнение

Ех, жалко! Бих се навила, но имам планирано пътуване до 9-ти. И програмата ви ми допада и времетраенето, но уви...

Редактирано от Gapsy
Връзка към мнение

Ех, жалко! Бих се навила, но имам планирано пътуване до 9-ти. И програмата ви ми допада и времетраенето, но уви...

Резервираш полет на 9ти до Маракеш и се присъединяваш тъкмо за тур-а в пустинята

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние сме 29-6. Билетите (до Маракеш) с 1 куфар за 3-ма излязоха 370лв/човек. Сега рови за рент-а-кар - опитайте и вие. Магеланци казват, че не е лошо за шофиране, и ще ви излезе по-евтино от организирани турове.

Връзка към мнение

Резервираш полет на 9ти до Маракеш и се присъединяваш тъкмо за тур-а в пустинята

Няма как, на 9-ти вечерта кацам и съм с бебе...сложно е...Но смятам, че тук ще намерите съмишленици :) Можете да пуснете и обява в couchsurfing. Ако тук не откриете там със сигурност ще намерите пътешественици с които да се комбинирате.

Връзка към мнение

Ние сме 29-6. Билетите (до Маракеш) с 1 куфар за 3-ма излязоха 370лв/човек. Сега рови за рент-а-кар - опитайте и вие. Магеланци казват, че не е лошо за шофиране, и ще ви излезе по-евтино от организирани турове.

А, без организиран тур ще е трудно, а и няма как да пропуснем камилите и спането в палатката. Пък и трябва много време за планиране (и след това за изпълнение) с което не разполагаме за съжаление. Май ще вземем цената, която ни предлагат ако не намерим спътници - 310 евро на човек. Опитвам да се пазаря, но засега без резултат. Казаха тук във форума, че ако търсим на място ще излезе по-евтино, защото ще ни комбинират с някой друг, но пак не е сигурно, а и се говори за разни измами с тея турове и тн. Фирмата, която ни предлага тази цена поне е благонадеждна според препоръките на съфорумците.

 

За двама души колата изобщо няма да е на сметка. Но аз разбрах тъкмо обратното - че е опасно за шофиране, а в медините на градавете навигацията на практика е безполезна. Искаме да пътуваме по-лежерно и да не се притесняваме за тези неща. Жалко наистина, че се разминаваме, щяхме много добре да се комбинираме иначе.

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Няма как, на 9-ти вечерта кацам и съм с бебе...сложно е...Но смятам, че тук ще намерите съмишленици :) Можете да пуснете и обява в couchsurfing. Ако тук не откриете там със сигурност ще намерите пътешественици с които да се комбинирате.

Напълно те разбирам, казах го само с едвам мъждукаща искрица надежда :)

 

Активен член съм на couchsurfing от 6 години, но досега много трудно намирам спътници там точно за местата и датите, на които ми се пътува. Пък трябва и да си призная, че в последните няколко години откакто стана корпорация B и започна комерсиализация на цялото нещо, леко съм се отдръпнал от тази платформа. За съжаление, couchsurfing сега не е това, което беше по мое мнение.

Редактирано от seagull_29
Връзка към мнение

Напълно те разбирам, казах го само с едвам мъждукаща искрица надежда :)

 

Активен член съм на couchsurfing от 6 години, но досега много трудно намирам спътници там точно за местата и датите, на които ми се пътува. Пък трябва и да си призная, че в последните няколко години откакто стана корпорация B и започна комерсиализация на цялото нещо, леко съм се отдръпнал от тази платформа. За съжаление, couchsurfing сега не е това, което беше по мое мнение.

Така е, има нещо вярно. Но аз два пъти съм търсила за турове да се комбиниам заради финансовата страна, а и заради компанията и двата пъти съм успявала. Може би е въпрос на късмет.

Връзка към мнение

Възможно е. Ще поразпитам познати, но доста от тях са ходили вече в Мароко и ще ми е трудно да ги убедя. Във всеки случай, продължавам да се надявам, че ще се появи някой магеланец, разгледал снимките в темата за Мароко и готов да тръгне без много да го мисли повече :)

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Аз като един нахален маркетолог ако ви облъча с малко снимков материал, дали няма да нахъсам някой достатъчно, че да ни се върже на акъла?post-4953-0-80789900-1458485822_thumb.jpg

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Аз съм съмишленицата на seagull_29 и призовавам любителите на приключения да се присъединят към нас!

 

Ще добавя още, че ще сме във Фез по времето на голям музикален фестивал, който по възможност ще включим в програмата ни за Фез на 7-ми и/или 12-ти май, а именно - Fez Festival of World Sacred Music (6-14 may 2016).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ей тоя фестивал си заслужава! Жалко, че вече бях купил билети, когато го видях. Той е от серията фестивали на суфи-музиката (дервишите танцуват на такава). Моята мечта е да отида на този, който се провежда всяка година в Раджастан, но и във Фез сигурно ще е пак толкова хубав.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Сигурни ли сте,че ви се клати три дена в пустнята през май?

За пустинята съм твърдо "за".Това беше едно от най-хубавите ни преживявания в Мароко.Защо не си го направите с джип?Ако толкова ви се язди камила,има опции примерно два часа преди да стигнете до бивака да е с камила.

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Ей тоя фестивал си заслужава! Жалко, че вече бях купил билети, когато го видях. Той е от серията фестивали на суфи-музиката (дервишите танцуват на такава). Моята мечта е да отида на този, който се провежда всяка година в Раджастан, но и във Фез сигурно ще е пак толкова хубав.

Баш баш.. дервишите на живо са ми мечта от много време. Аз бих искал да отида в Коня, Турция по този въпрос. Ние не сме планирали датите спрямо този фестивал, а случайно разбрах, че ще го уцелелим и много се зарадвах.

 

Сигурни ли сте,че ви се клати три дена в пустнята през май?

За пустинята съм твърдо "за".Това беше едно от най-хубавите ни преживявания в Мароко.Защо не си го направите с джип?Ако толкова ви се язди камила,има опции примерно два часа преди да стигнете до бивака да е с камила.

Точно така ще направим - с джип, а камила само за малко, колкото да видим какво е.

Редактирано от seagull_29
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Аз един път съм яздил и не мисля да повторя.Стига ми.

Хахаха - взе ми думите от устата  :)  след едно такова посрещане на залез в пустинята Тар на камила, после една седмица ходех разкрачен като хан Аспарух  :) ако ще яздя нещо, предпочитам слончета - бавно, удобно и без протърквания

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Е, как ще знам какво е ако не опитам поне. После може и да съжалявам и да не повторя, но изглежда забавно.

 

Вече има два кандидата - единия все още го навиваме, другия ще знае чак средата на Април дали ще идва, но има напредък. Аз продължавам да офертирам и тук докато не излезе някой сигурен :)

Връзка към мнение

Не е толкова страшно с камилите..Може да отидете до лагера с камили и да ви върнат с джип...Аз имах стаж от два пъти по две минути яздене на камила преди пустинята и споменът ми беше миризмата...След час и половина на гърба на животното, или свикнах , или камилите в тази част на света не са толкова смрадливи....И дори не се чувствах с особена походка повече от две - три минути след като слязох...Така че - спокойно :)

Редактирано от Ивайла
Връзка към мнение

За Мароко, има ли визи ?

 И са безплатни...Слагат ти номер в паспорта, който ти важи и за следващо влизане в страната. Но всеки път си попълваш бланката. 

 

Пустиня или море/ океан - и трите :)

Редактирано от Ивайла
  • Харесвам 2
Връзка към мнение

А къде се обменят пари - на летището или в банка, къде ще е най-изгоден курса евро-дирхам? Също - трябва ли адаптор за ток?

 

Засега има малка вероятност да се присъедини човек към нас, но продължаваме с "набирането" на магеланец...

 

Да пропуснем пустинята и дума не може да става, за това отиваме основно. Наред с баналния вече Шефшауен :)

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.