Прескочи до съдържание

София - Берлин, 56 евро двупосочен, easyJet


Препоръчани мнения

Ценовата война по линията до Берлин продължава. Този път добрата оферта идва от easyJet на обща цена от 56 евро при плащане с дебитна карта. Ако сте повече от един човек цената пада допълнително, тъй като административната такса се разделя между всички.

 

Дати: 21-26 ноември. Цени с до 10 евро по-високи има за септември и октомври.

 

Публикувано изображение

 

 

Цената не включва куфар, а само кабинен багаж.

Резервации за полети на easyJet се правят винаги само и единствено през http://www.easyjet.com

 

Кликнете тук, за да видите тази статия

Връзка към коментар

Хубавото на тази оферта не е само цената. От Берлин с EasyJet за още толкова двупосочно може да се стигне до почти цяла Европа, защото авиокомпанията предлага свързани полети, ако са направени наведнъж, съответно имат един код на резервацията. Което означава...абе ясно ви е какво означава. :) Най-общо, че няма риск при промяна на часове и дати.

 

П.П. Другата оферта за Берлин на FB

"София - Берлин - 79 евро двупосочен

не е актуална от около 20 дена. Цената вече е 109 евро. Не знам дали трябва да я свалиш, или си остава на заглавната страница като добър спомен.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

П.П. Другата оферта за Берлин на FB

"София - Берлин - 79 евро двупосочен

не е актуална от около 20 дена. Цената вече е 109 евро. Не знам дали трябва да я свалиш, или си остава на заглавната страница като добър спомен.

 

За края на октомври има на посочената цена

Връзка към коментар

За края на октомври има на посочената цена

Щом за две дати от целия календар се води "оферта", ОК. И пак не е на посочената цена, близка е, но 15-16 лева НАД нея.

В такъв случай офертата на easyJet е некоректна, защото от края на октомври цената на двупосочен билет е 59 евро, а не 62 евро, както пише(ше) в заглавието тук. :)

И то не само за две дати, а за целия ноември, без 3-ти. Да не говорим, че има една дата и за 56 евро. ;)

 

Редакция:

За да не ставаме безкрайни буквалисти, всички оферти са валидни до доказване на противното.

Ами ето, доказвам го - аз не виждам полет София - Берлин даже и за края на октомври с БГер за 63.58 лв., и връщане Берлин - София за 90.71 лв., както е посочено в офертата на страницата. Буквализъм щеше да е, ако имаше макар и поне една дата с такава цена. Но за съжаление няма, а офертата продължава да си стои :)

На мен ми е все тая, но някой може да прочете, да се зарадва, а като влезе на сайта на FB, с разочарование да осъзнае, че е бил подведен от грешна информация.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

За да не ставаме безкрайни буквалисти, всички оферти са валидни до доказване на противното. Иначе съпорта по качване и на сваляне ще е невероятен. Няма кой да се занимава постоянно да дебне дали нещо е изтекло или се е появило ново, разчитам на вас. 

 

Пускайте по-атрактивните дати, ще ъпдейтвам, но не разчитайте, че абсолютно всяка оферта ще е валидна в абсолютно всеки момент, това просто няма как да стане.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

wilks, края на октомври го има за 85 евро, не е 79, но офертата е все още активна.

 

  • Selected dates
  • Depart: Monday, October 21
  • Return: Wednesday, October 30
  • 167.98 BGN(Per passenger including taxes)

 

Иначе новини/оферти няма да трия, дори да са минали, това което правя е да ги маркирам като изтекли, но в случая с тази определено изглежда че си е активна, ако не на същата цена, то на доста приблизителна. 

 

Иначе очаквам хората да преценяват все пак спрямо времето на пускане на офертата и предложените дати дали все още е активна. Прекрасно осъзнавам, че не всички изтекли оферти могат да бъдат маркирани като такива, но решение което да не изисква да вися като гламав пред компютъра и по цял ден да проверявам дати и цени май няма. Ако се разочароват - здраве да е, следващия път да са наминали по-рано. 

 

Като почнем да пускаме повече оферти, по-старичките и вероятно неактуални по натурален начин ще си отпаднат назад. 

 

П.С. чак сега ти виждам коментара, отговор с редактиране на предишно мнение е доста тегав за забелязване :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

wilks, края на октомври го има за 85 евро, не е 79, но офертата е все още активна.

 

  • Selected dates
  • Depart: Monday, October 21
  • Return: Wednesday, October 30
  • 167.98 BGN(Per passenger including taxes)

 

Иначе новини/оферти няма да трия, дори да са минали, това което правя е да ги маркирам като изтекли, но в случая с тази определено изглежда че си е активна, ако не на същата цена, то на доста приблизителна. 

 

П.С. чак сега ти виждам коментара, отговор с редактиране на предишно мнение е доста тегав за забелязване :)

Не бе човек, интересно ми стана, че тази оферта на easy поне я коригира от първоначалния вариант както го беше написал "за 62 евро" на 56 , а на FB не само че държиш да остане в този си вид и с тези цени, а даже не искаш поне да я коригираш с актуалните. То верно нашето си е наше, ама чак пък толкова...поне едно "изтекла" като на другите можеше да й лепнеш.

Иначе за "тегавото редактиране" - леко по-трудно за забелязване да, ама чак пък  да е тегаво  :P

Връзка към коментар

Коригирах я, защото е прясна и току що пусната. Ако в примерно днес се окаже, че няма вече подобни цени(силно вероятно) и лепя червеното самолетче, няма да я променям на 90 евро примерно. Бях коригирал и онази за БГ еър, когато излезе, след като изскочиха сайтове, които спестяват административната такса. За мен другата оферта е почти изтекла, но очевидно още е на издихания, така че я оставям зелена. Същевременно нямам мотивацията тепърва да я редактирам за да я държа свежа на ново, по-скоро бих пуснал нова, но и за това няма аргументи при положение, че тази на изи в момента е по-добра.  Не знам под вола теле ли търсиш, или не ме разбираш въобще. 

 

Най-добрия начин никой да не се обърка е да проверява редовно и систематично, ако иска да хване живи и работещи оферти. За някой, който влиза веднъж месечно и може да го е яд, че някоя оферта от май месец е зелена пък неактивна...ами не е мой проблем, все едно да четеш статия в новинарски сайт как курса на долара е стигнал 1.40 и да се оплакваш, че статията не е актуална, щото днес не е толкова. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Коригирах я, защото е прясна и току що пусната. Ако в примерно днес се окаже, че няма вече подобни цени(силно вероятно) и лепя червеното самолетче, няма да я променям на 90 евро примерно. Бях коригирал и онази за БГ еър, когато излезе, след като изскочиха сайтове, които спестяват административната такса. За мен другата оферта е почти изтекла, но очевидно още е на издихания, така че я оставям зелена. Същевременно нямам мотивацията тепърва да я редактирам за да я държа свежа на ново, по-скоро бих пуснал нова, но и за това няма аргументи при положение, че тази на изи в момента е по-добра.  Не знам под вола теле ли търсиш, или не ме разбираш въобще. 

Очевидно пишем за едно и също, но не се разбираме.

 

То верно нашето си е наше, ама чак пък толкова...поне едно "изтекла" като на другите можеше да й лепнеш.

Продължавам да недоумявам защо държиш офертата на FB като актуална със зелено самолетче, което категорично отказваш да смениш с червено, при положение че билети на тези цени отдавна няма, а както пишеш да се коригират е безсмислено? И даже и на "последни издихания" не е, просто си е издъхнала отвсякъде. Но ти не, та не - жива е :)

 

А валутните курсове и от преди 10 месеца, и 10 години стоят по съвсем, съвсем други причини, много различни в същността си, които не е мястото тук да разяснявам, и които нямат нищо сходно със самолетни оферти на изгодни цени от преди месец и нещо. ;) Тях никой не ги гледа, за да се ядосва след това, или пък да се оплаква. Напротив,  добре е че стоят, иначе много големи каши можеше да се получават при определени обстоятелства.

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Някакъв уникален ферман стана, да отбележа няколко точки, с които считам темата за приключена от моя страна :)

 

- за мен е важно в момента на пускане офертата да сигнализира за най-ниската възможна цена, за това и следващите часове може да редактирам, ако не това условие не е изпълнено. Но да речем на следващия ден, ако е изчезнала най-ниската няма да редактирам за нова най-ниска, какво остава за няколко месеца

- червеното самолетче е субективно, това че още са валидни приблизителни цени ме кара да оставя зеленото на оная оферта. Да, няма я оригиналната цена, но и разликата не е кой знае колко голяма и за хора, които предпочитат темпелхоф и куфар си заслужава да метнат едно око на бг еър. Дори в оригиналните работещи оферти най-ниските цени едва ли ще работят за всички, основната идея е да обърнат внимание на дестинацията в този период, от там нататък дали ще си харесат дни и часове си е тяхна работа. 

-пак - всичко това е безкрайно субективно и няма как да се спазва стриктно, освен ако не си отделям целия ден за това. Силно вероятно е в един момент да сложа червено самолетче за оферта, а в абсолютно симетрични ситуации друг път да оставя зелено. Просто повдигаме рамене и това е, подобни обсъждания са по-изтощителни от самия проблем. Важното за мен е офертата да е коректна в деня на пускане, на наистина добра цена спрямо дестинация/сезон и това е. Другото е бонус. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Някакъв уникален ферман стана, да отбележа няколко точки, с които считам темата за приключена от моя страна :)

То тя тази дискусия изглежда беше приключена още преди да е започнала. :) Явно си на принципа на сайта на BulgariaAir - да си държат обявите с промоциите много, много след като са изтекли. Само колкото да си рекламират продукта.

Помня една такава преди 3 години за "Брюксел - сърцето на Европа за 120 евро", която стоя 3+ месеца, след като цените бяха вече претърпели осезателни корекции нагоре. И друга подобна за Амстердам пак горе долу от същото време.

 

Аз категорично не споделям подобно подвеждащо поведение на който и да е сайт, па било то макар и само заради рекламата и привличане вниманието на клиентите. Реакцията ми даже е противоположна на търсения ефект - карат ме известно време да ги подминавам със снизходителна усмивка, или направо да ги пропускам.

Твоето виждане явно е друго, в което няма нищо лошо, разбира се.

 

Относно тази тема и дискусия ми остава забавата да гледам кой първи ще благоволи да "свали" несъответстващата на действителните цени "берлинска оферта" - ти или BulgariaAir. :)

Все пак залагам на теб, но да видим... :P

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Аз статията едва ли щя пипам повече. Цялото ти дразнение идва от самолетчето, да хвана да ги махна тия самолетчета тогава? Механизма е прост - зелено - има някъв шанс да има тая цена или подобна, ама никога няма гаранция. червено - надежда всяка тука оставете. Не смятам, че подлъгвам някой при положение че пише цена 79, а има налична за 85. Същевременно ако сложа червеното много хора може и да не проверят. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.