Прескочи до съдържание

Девиз на magelanci.com - предложения и дискусия


Препоръчани мнения

Всъщност, след малко вглеждане процентите са такива първо заради многобройните кандидати и второ (най-вече), защото имаше възможност за повече от един отговор, което сериозно изкривява процентите. С две думи, форума не ги смята по класическата схема "процентите надхвърлят 100%, защото запитваните са дали повече от един отговор", а просто гледа процентно бройката гласове.

 

При 130 гласували и 37 гласа за първо място, одобрението по-скоро е приблизително 25%.

 

По-интересно е да се извади статистика на база регистрирани потребители-събрани гласове и знам предварително какво ще ми кажеш, но няма пълно щастие... :P

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

2

По-интересно е да се извади статистика на база регистрирани потребители-събрани гласове и знам предварително какво ще ми кажеш, но няма пълно щастие... :P

"Щастието за интелигентните хора е най - рядкото нещо, за което знам..." - казва първата ми любов Хемингуей.

Дююк, то свежа мисъл няма, ти искаш щастие.Тези дни честичко се замислях за мотото на форума и все клишета и цитати ми се въдеха.Без край...

Връзка към коментар

2 "Щастието за интелигентните хора е най - рядкото нещо, за което знам..." - казва първата ми любов Хемингуей.

Дююк, то свежа мисъл няма, ти искаш щастие.Тези дни честичко се замислях за мотото на форума и все клишета и цитати ми се въдеха.Без край...

 

Е именно де! Превръщаш дефекта в ефект - „Магеланци. Счупи клишето!“ :)

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Доволна съм, че сред финалистите остана едно, по мое лично мнение, много свежарско мото - само две думи, хем иносказателно, хем достатъчно красноречиво и ясно.

 

и аз така :) Кратко и ясно. И индиректната закачка е свежа и забавна.

 

Мислех да направя кратък разбор по отделно на останалите, достигнали до полуфинал предложения, но авторите им, и гласувалите за тях може да се засегнат по някаква причина, въпреки че нямам това за цел. Но две ми звучат точно като мото на сватбена агенция, друго като чавдарско стихче, трето приляга повече на слоган на американска корпорация за бонбони и детски сладкишчета, или мото на неправителствена хуманитарна организация, едно друго пък ми звучи като девиз на кардиохирургическо отделение, има и едно, което на мен поне ми напомня на реклама за парфюм, или еротично списание :)

 

Популярното от травъл сайтовете и блогове (с най-многото гласове), което стана обект на обсъждане, изобщо няма смисъл да го коментирам.

 

 

magelanci.com  -   Умираме за пътешествия :)

.

 

Искам на гроба ми да има не кръст, а кръстопът.  :lol:

 

 

На път до гроб!

 

 

Виж Париж преди да се взривиш

"Оферти за пътуване до този,  и до онзи свят" 

Направо да удряме кепенците на форума, и да откриваме погребална агенция   :derisive:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Революционният щаб предлага "Миткала от всички страни, разпространявайте се".

..

Революционният щаб приема "Миткала от всички страни, разпространявайте се".

 

Революционният щаб предлага (и веднага приема, единствено с цел пестене на ценно време, икономии и т.н.) за официална песен:
https://www.youtube.com/watch?v=k5dqPiLy4uY

Хореографията на танца да се разучи от другарките и другарите. Всъщност за другарите не държим. Ще има изпити. Награди - не.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Ако ще споменаваме задгробния живот в девиза,нека да е нещо по оптимистично:

 

Не ограничавайте мечтите си само с този свят.......имаме и "онзи" :)

                                          или

За истинския магеланец "онзи" свят е просто още една неизследвана територия :) 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Доста съм разочарован, че има предложения, които са популярни по социалните мрежи. Не че не са подходящи, ама в крайна сметка, това мисля е идеята да е девиз на Магеланци, а не на Магеланци и още десет други неща. Е все пак имам фаворит, пък да видим дали ще спечели.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

и аз така :) 

 

"Оферти за пътуване до този,  и до онзи свят" 

Направо да удряме кепенците на форума, и да откриваме погребална агенция   :derisive:

Уилкииии, ето, така се раждат гениалните идеи - току-виж, се изпънала и финансовата рамка на форума, дет я мъдрувахме оня ден.:)Съвместна дейност - нещо като: "поставям фаянс, порцелан, мостове и коронки":)))

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Уилкииии, ето, така се раждат гениалните идеи - току-виж, се изпънала и финансовата рамка на форума, дет я мъдрувахме оня ден. :)Съвместна дейност - нещо като: "поставям фаянс, порцелан, мостове и коронки":)))

 

Задавих се  :lol:

Връзка към коментар

Тъжно правило е, когато нещо стане факт да провокира нови и често - добри идеи за себе си.

Ние сме членове на magelanci.com . Логично ли е сайта да има девиз, който не съдържа това име?

Името носи идентичност, дава усещане за принадлежност, за общност, за уникалност даже.

Четох всички мнения многократно, мислих в последните дни и за това - дали този девиз не трябва да е обща идея на всички нас.

Примери:

magelanci.com - компас за пътувания

magelanci.com - правилната посока

magelanci.com - задължителната дестинация

magelanci.com - ................................................ / нещо, което е общо създадено, харесано и прието /

Редактирано от Таньо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

magelanci.com - ................................................ / нещо, което е общо създадено, харесано и прието /

 

Подкрепям! :)

 

magelanci.com - организирани пътувания от Сибир до Белене в името на народа и за благото на народа! :P

 

Слоган създаден от революционния комитет.

Слоган утвърден на заседание на революционния комитет.

Слоган възторжено приет от народа!

 

С оглед на горното, темата се затваря от революционния комитет.

Девизът на форума е приет единодушно.

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Революционният щаб предлага "Миткала от всички страни, разпространявайте се".

..

Революционният щаб приема "Миткала от всички страни, разпространявайте се".

 

Революционният щаб предлага (и веднага приема, единствено с цел пестене на ценно време, икономии и т.н.) за официална песен:

https://www.youtube.com/watch?v=k5dqPiLy4uY

Хореографията на танца да се разучи от другарките и другарите. Всъщност за другарите не държим. Ще има изпити. Награди - не.

 

Упс, това чак сега го виждам и малко стана дублиране, което още веднъж показва, че идеите на революцията мислят само и единствено в една посока - тази на народа!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Понеже гледам, че настана разнобой и всеки дърпа в различна посока, както при индивидуално пътуване, внасям радикалното предложение за 20-30 девиза, които да се редуват на мандатен принцип. Иначе съществува опасност от тотализиране на избрания девиз и пускане на корени на властимаща позиция. :biggrin:

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

А според мен, един девиз става девиз, случайно. Пример за това е изказването на Кобрата "Продължаваме напред". И сега, който чуе това съчетание на думи - се сеща за Кобрата.

Редактирано от rdd
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Понеже гледам, че настана разнобой и всеки дърпа в различна посока, както при индивидуално пътуване, внасям радикалното предложение за 20-30 девиза, които да се редуват на мандатен принцип. Иначе съществува опасност от тотализиране на избрания девиз и пускане на корени на властимаща позиция. :biggrin:

 

Със сигурност титлата ще е преходна, ама ще видим на колко време :)

Връзка към коментар

А според мен, един девиз става девиз, случайно. Пример за това е изказването на Кобрата "Продължаваме напред". И сега който чуе това съчетание на думи - се сеща за Кобрата.

 

По-скоро "Съмтаймс уин, съмтаймс люн".

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

 

Слоган създаден от революционния комитет.

Слоган утвърден на заседание на революционния комитет.

Слоган възторжено приет от народа!

 

 

 

Magelanci o Muerte!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Объркал си се.

Магелан си е руснак. Хората от половин Европа и половин Азия т.е. от Санкт-Петербург до Владивосток ще ти го кажат. :)

Какво говорите... Магелан е македонец!!! 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Объркал си се.

Магелан си е руснак. Хората от половин Европа и половин Азия т.е. от Санкт-Петербург до Владивосток ще ти го кажат. :)

Абе какво ги зборувате тука, каква Европа, каква Азиа, целиот свет го знае тоа дека Магелан е македонец, а майка му е родом од Битола! 

:P

 

P.S.

А, Поли ме изпревари  :biggrin:

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.