Прескочи до съдържание

Моля за съвет


Hesoss

Препоръчани мнения

Здравейте Магеланци,

понеже ми предстой пътуване из Италия в която все още не съм бил и имам няколко неясноти.

1, Трипчето ще е от Пиза през Флоренция Венеция и края в Болня за което предвижване ще ползвам влак, та на първия въпрос трябва ли предварително да резарвирам билетите за влаковете или просто да погледна в сайта разписанието им и в определения час на гарата купувам и така

2. Мисля да резервирам хостелчета в различните градчета има ли някаква особеност с това освен че ме предопредиха че английския не е на почит

3, Как са с работното време в неделя че на повечето места на който съм бил в неделя няма един магазинер да те напсува

 

за сега май това са ми въпросите но може да се сетя още нещо в бързината

Връзка към коментар
Евгени Димитров

1.http://www.trenitalia.com/tcom-en. Ако пътувате с нормален влак, не е нужно да си купувате билет предварително. Но ако търсите бърз влак, купете сега, че после цените са солени. магеланците с повече опит за влаковете в Италия казват, че ако купиш билет за бърз влак предварително, може да ти струва колкото за нормален влак. Но това трябва да стане минимум 2-3 седмици преди пътуването. На страницата пише продължителността на пътуването, оттам се ориентирате кой влак е бърз и кой стандартен. Имаха имена, ама не ги помня.

 

2. Не говорят английски много. Малко като руснаците, "W" го произнасят "В" . Ще се оправите без проблем

 

3. Между другото, като бяхме в Рим, неделята намаше нищо отворено. Повечето магазини работят до 14ч. Проверете ги тия неща. Иначе през седмицата си работят до 20-21 часа стандартно.

Редактирано от Евгени Димитров
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте Магеланци,

понеже ми предстой пътуване из Италия в която все още не съм бил и имам няколко неясноти.

1, Трипчето ще е от Пиза през Флоренция Венеция и края в Болня за което предвижване ще ползвам влак, та на първия въпрос трябва ли предварително да резарвирам билетите за влаковете или просто да погледна в сайта разписанието им и в определения час на гарата купувам и така

2. Мисля да резервирам хостелчета в различните градчета има ли някаква особеност с това освен че ме предопредиха че английския не е на почит

3, Как са с работното време в неделя че на повечето места на който съм бил в неделя няма един магазинер да те напсува

 

за сега май това са ми въпросите но може да се сетя още нещо в бързината

1. От Пиза до Флоренция се пътува с регионален влак - не е необходимо предварително купуване на билети. Важно - не забравяйте да валидирате билета, преди да се качите на влака! Има машинки на които се прави това.

От Флоренция до Венеция - скоростен влак - задължително предварително купуване на билети! 

Флоренция - Болоня - може и с двата вида влак - много бързо е със скоростните - около половин час - трябва предварително купуване на билети.

Болоня - Венеция -  също е възможно с двата вида влакове.

 

Можете да погледнете какви са цените на билетите и в Italotreno.

 

2. Никога не съм имала проблеми с езика в някой от посочените градове - това са едни от най-туристическите градове в Италия. :)

 

3. В неделя - има работещи магазини и ресторанти. По-малко са в Болоня. За туристическите обекти е ясно, че повечето работят и в неделя.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Аз в другата тема със същото заглавие в този подфорум :) вече го пусках това, но ето го и тук:

 

http://www.goeuro.it/search/MjkwNzI1MDAyOkNJcTUwSW9CRWhJSkpFSWMxUm1WRWkwUnd2RTBTaTMwS2FrYURBaWpnUDd1dkNvU0ExVlVReUlIQ09BUEVBVVlHVERFMmhjNDJ0Y1hRZ0lJSTFBQVVBRlFBbEFEV2lZS0duVnFhR1ZxY0dkaU1URXhaRE5tTVhaMU0ybDBPRFU0YjNFM0VEQWFBbWwwSWdKcGRB?ab=sortingDefault.outboundDepartureTimeItaly

 

Не ти зная датите, това е просто нагледен пример :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Както преди мен Мари е написала, от Флоренция до Венеция е добре да сте с фречароса или интересити влак т е. Бърз. Най- ниските цени от 9 евро ги пускат 4 месеца преди датата. Ако сте в този период и сте готови с програмата - купувайте. Регионалните са по- бавни и ще ви струват двойно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.