Прескочи до съдържание

Карнавалът във Венеция


goldeneyeful

Препоръчани мнения

Разкажете за въпросното събитие, моля. От години се каня най-накрая да го посетя и все нещо се разминавам с времето и сезоните,  и все не го улучвам. Не знам защо, маските и лицата ми напомнят за един филм с Том Круз, където той посети някакво тайно място, до което беше проследен. Там се натъкна на потресаващи гледки от голи тела, разврат и още нещо.

Та, любимата, изтъркана до болка Венеция за енти път искам да посетя, в този период на годината. С какво да се подготвя, има ли нещо специално?

 

ПС: някаква хиперактивност ме е обзела, от вечра валят всякакви изкусителни предложения и аз се лутам като звяр в клетка.

ПС1: сетих се - филмът се казваше "Широко затворени очи", с Том Круз и Никол Кидман. Уникален!

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Няма нищо по-специално за което да се подготвиш.Ако не обичаш обаче тълпите от туристи,това не е твоето място(говоря за периода на карнавала).Иначе е красиво.Всички местни жители а и не само те(в последните години и туристите идват с костюми)участват в празнинствата,дори и най-малките.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Ама да няма изненади в гръб ...  :D Тълпите все ще ги преживея, то е един път това. Кърнавалът в Рио, доколкото знам си е доста рисково да си сам. Да не стане така, че да рискувам прекалено много ... за няма нищо. :rolleyes:

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

Ама да няма изненади в гръб ... :D Тълпите все ще ги преживея, то е един път това. Кърнавалът в Рио, доколкото знам си е доста рисково да си сам. Да не стане така, че да рискувам прекалено много ... за няма нищо. :rolleyes:

Зарежи Венеция, със сигурност е доста комерсиализиран.

Виареджо.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ама да няма изненади в гръб ...  :D Тълпите все ще ги преживея, то е един път това. Кърнавалът в Рио, доколкото знам си е доста рисково да си сам. Да не стане така, че да рискувам прекалено много ... за няма нищо. :rolleyes:

Няма нищо страшно.Това е Венеция.Няма да има изненади в гръб.Не можеш да сравняваш двата карнавала по никакъв показател,освен че се наричат карнавали.

Връзка към коментар

Тц, няма да има голи тела и изненади отзад.

Всъщност това е най-голямото струпване на хора, на което съм присъствал. Уличките са наистина пълни догоре, някои бяха маркирани като еднопосочни, а на възлови места имаше регулировчици (да, за хора, не за коли). Освен това е страшно трудно да си тръгнеш с влак вечер, влаковете напомнят на софийските рейсове в час пик. Аз лично не успях да се кача на влака, за който имах билет и после като мина кондуктор след 100-150 км трябваше да доплащам.

Иначе е забавно, всякакви костюми, от тези по снимките до самоделни. Носете си, по-интересно е, особено с деца.

Трае около една седмица, но според мен 2 дена в тая тълпа ще са ви достатъчно.

Връзка към коментар

Ако не ти се чака чак февруари, карнавала Нотинг Хил в Лондон е в края на август. Той е карибски по дух, няма ги тия венециански маски, доближава се то тоя в Рио. Аз като бях се чуваха гласове за комерсиализиране, не знам какво е станало досега. Безопасно е, има засилено полицейско присъствие

neuromancer_1069785699_police.jpg

 

А и на карнавала в Рио не е чак толкова опасно колкото се твърди. Просто трябва да се държиш като в голям град и да не носиш прекалено скъпи неща и големи суми. Самбодрома е в един от бедните квартали, но хората не правят проблеми, защото от туристите живеят, пък и ако стане нещо полицията хич не си поплюва. Опасно е по безлюдните места нощем и в някои квартали, ама те си личат по бронетранспортьорите отпред  :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Имаме снимки в галерията от тазгодишното издание благодарение на bulpa: http://magelanci.com/gallery/album/65-%D0%BA%D0%B0%D1%80%D0%BD%D0%B0%D0%B2%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE-%D0%BD%D0%B0%D1%81%D1%82%D1%80%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5/

 

Ако ще помогне някак :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако не ти се чака чак февруари, карнавала Нотинг Хил в Лондон е в края на август. Той е карибски по дух, няма ги тия венециански маски, доближава се то тоя в Рио. Аз като бях се чуваха гласове за комерсиализиране, не знам какво е станало досега. Безопасно е, има засилено полицейско присъствие

От доста години не пропускам Notting Hill Carnival (най-многолюдният в Европа), и не съм забелязал някаква разлика. Даже и стейджовете с MC-тата са едни и същи. Единствено цената на jerk chicken се променя с по 1 паунд нагоре всяка година. Но това мисля, е в кръга на нормалното :)

По-миналата година след вълненията и нощните набези на супермаркетите, даже беше най-спокойния карнавал, на който съм бил. Идеята му е да няма никакво напрежение нито от страна на бели, нито от страна на карибците, за да се весели всеки колкото желае и може. Бил съм и когато е било доста студено и мрачно, но към 4 часа навсякъде се сгорещява, даже и въздуха се нажежава независимо от времето.  :D

Ето и малко интересни факти за карнавала http://www.standard.co.uk/showbiz/carnivals-top-20-facts-6308590.html

#14 много е впечатляващ :-)))

Редактирано от wilks
Връзка към коментар

Аз споделям за ей тоз карнавал в Кьолн.

http://www.cologne.de/events/cologne-carnival/11th-november-carnival-begins.html

Само че е чак ноември. На 11 ноември, започва в 11.11 часа :)

Посветен е някакъв светец, вече не помня подробности, старост - нерадост :blush:

Била съм там преди 10-ина години, предполагам, че към днешна дата нещата ще са се разраснали. Всички са маскирани, дори ние се почувствахме неудобно, че сме "цивилни" и си купихме по едни рога :lol:

Тогава беше интересно, пияни германци ходят по улиците (след шествията) и пият бира от стъклени чаши. И защо не ползваха пластмаса, не ми е ясно. Към вечерта вече натрошеното стъкло по паважа беше в невъобразимо количество, но на следващия ден нямаше и прашинка. Как го правят, и до днес ми е загадка. Сигурно цяла нощ са близали, това е голяма площ - площада и околните улици.

Жалко, че нямам цифрови снимки, само лентови.

Връзка към коментар

Тогава беше интересно, пияни германци ходят по улиците (след шествията) и пият бира от стъклени чаши. И защо не ползваха пластмаса, не ми е ясно. 

И на Октоберфеста няма да видиш пластмасови чаши, или поне аз колкото пъти съм ходил, винаги са си били стъклени литрови (maß). Просто хората си държат на традициите, особено когато се отнася за пиене на бира.

Другото обяснение е, че преди 10 години забраната за стъкло на улични празненства и паради не беше толкова широко навлязла и прилагана, съответно все още нямаше такъв завишен контрол и проверки, както сега.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе, аз малко глупав въпрос ще задам сега и моля за извинение, но какво толкова намирате по тези фестивали, освен тълпи от местни и чужденци, съчетано с як оувърпрайс на всичко? :blush:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Абе, аз малко глупав въпрос ще задам сега и моля за извинение, но какво толкова намирате по тези фестивали, освен тълпи от местни и чужденци, съчетано с як оувърпрайс на всичко? :blush:

Хаха, овърпрайса е субективно понятие, някъде е фри оф чардж.  ;)  :D

Аз като не съм била на нито едно такова светско мероприятие и сега ми е интересно.

Редактирано от goldeneyeful
Връзка към коментар

И на Октоберфеста няма да видиш пластмасови чаши, или поне аз колкото пъти съм ходил, винаги са си били стъклени литрови (maß). Просто хората си държат на традициите, особено когато се отнася за пиене на бира.

Другото обяснение е, че преди 10 години забраната за стъкло на улични празненства и паради не беше толкова широко навлязла и прилагана, съответно все още нямаше такъв завишен контрол и проверки, както сега.

Ясно. На Октобера не съм била и не знам как е. Инак знаете в Германия каква чистота и дисциплина е, а по такива събития се отпускат и свинщината е голяма.

Duke, ние случайно попаднахме, аз лично не съм фен и не преследвам подобни фестове. Но на този ми беше много забавно.

Доколкото помня нямаше завишени цени, но оттогава досега много вода е изтекла..

Връзка към коментар

Абе, аз малко глупав въпрос ще задам сега и моля за извинение, но какво толкова намирате по тези фестивали, освен тълпи от местни и чужденци, съчетано с як оувърпрайс на всичко? :blush:

Верно е малко глупав въпросът, имайки предвид че милиони хора от столетия продължават да посещават целогодишно фестивали из целия свят. ;)

1. Overprice-а може да се избегне винаги. Освен разбира се, ако не държиш да се нахендриш нарочно на най-централните и скъпи щандове/магазини/заведения.

2. Преди време един приятел с доста опит по пътувания из света, като си говорихме за различните народи и нации, беше казал, че ако искам най-цялостно, бързо, лесно и сравнително точно да схвана специфичното и уникалното за един народ, трябва да го видя как се весели и празнува голям празник на открито. :)

Засега думите му напълно съвпадат с действителността. На година ходя поне на 6-7 големи и още няколко по-малки фестове, карнавали и паради, и винаги е различно, въпреки че в повечето случаи са на едни и същи места.

3. Еднакво щедро и в изобилие се предлагат забавления от всякакъв вид както през деня, така и през нощта (за тези, които са late night alumni)

4. Много често на големи фестивали идват групи и изпълнители, които изнасят концерти абсолютно безплатно, за които понякога няма шанс да си купиш билет и за платен концерт (последния най-пресен пример - миналата седмица на фестивала във Виена на една от сцените пя абсолютно безплатно просто за удоволствие на посетителите Zuccero с час и 30 мин. концерт).

5. Посещават се места, и се срещат хора от целия свят, които при нормална екскурзия едва ли щеше да е възможно да се посетят и видят.

6. Въпрос на нагласа и лични предпочитания - на едни са им интересни водопади, скали, камъни и гори, на други комфорт и удобства при пътуване, на трети пусти места и стотици километри за един водопад в Исландия, Замбия или Венецуела, четвърти пътуват до другия край на континента само за да видят любимата си група, а пети  просто обичат забавлението и събирането на много и всякакви хора за да се веселят кой както желае.  :party:

Редактирано от wilks
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

 Към вечерта вече натрошеното стъкло по паважа беше в невъобразимо количество, но на следващия ден нямаше и прашинка. Как го правят, и до днес ми е загадка. Сигурно цяла нощ са близали, това е голяма площ - площада и околните улици.

мдааааа .... :rolleyes:

http://www.dnevnik.bg/evropa/novini_ot_es/2013/06/25/2089141_fotogaleriia_germanskiiat_pasau_-_po_vreme_na/

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе, аз малко глупав въпрос ще задам сега и моля за извинение, но какво толкова намирате по тези фестивали, освен тълпи от местни и чужденци, съчетано с як оувърпрайс на всичко? :blush:

Отдавна са открили как се управляват масите (народа имам предвид, а не трапезите) - цели научни трудове са написани по темата!

Накратко: за народа хляб и зрелища! На осъвременен език: консумация! Дали ще идеш на концерт, или на фестивал, все е консумация!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Към вечерта вече натрошеното стъкло по паважа беше в невъобразимо количество, но на следващия ден нямаше и прашинка. Как го правят, и до днес ми е загадка. Сигурно цяла нощ са близали, това е голяма площ - площада и околните улици.

Ти отиди в Швейцария, която е еталон за порядък, чистота и ред, да видиш там каква свинщина е след празненство. Не знам какво си видяла ти в Германия, но предполагам е било нещо подобно на това в Цюрих.

Сега ще ти разкрия решението на загадката. След края на годишния Street Parade в Цюрих, останахме на моста Quaibrucke да си допием бирите, и станахме неволни свидетели на процеса на почистване.

Първо се нареждат 5-6 или 7 човека в редица в зависимост каква ширина е улицата или площта за почистване, с едни пластмасови летви като метли, и събират по-едрите боклуци на куп. След тях минават други с големи лопати и ги товарят на един камион. След това минава една цистерна и един як мъжага насочва маркуч със струя под налягане където има останало омазване. След това минават едни малки маневрени камиончета с четки и вода с препарат изчеткват асфалта и по най-завъртяните ъгълчета. И накрая бавно минава пароструйка. След всичко това пътното платно беше в идеално състояние, където може да седнеш и да ядеш без покривка отдолу :)

Не е цяла нощ близане. Цялата процедура се извърши за по-малко от два часа.

 

Ето една снимка на какво приличаше пък района около Place de la Bastille след Technoparade в Париж.

post-72-0-46733600-1372364766_thumb.jpg

Онова в Цюрих беше доста по-внушително.

В Австрия съм виждал друг по-практичен начин - с един камион с покрита каросерия , от тавана на която излиза една много широка мека тръба, минава пред кабината, другия край е скосен и отгоре има дръжка, която се държи и насочва от човек. Нещо като прахосмукачка с голяма мощност и капацитет. Това нещо засмуква и поглъща всичко без значение на тежест и големина, стига да може да влезе през отвора, включително прах, камъни, бутилки и счупени столове. Същият този камион отдолу има четки и вода, и воала - с едно минаване цялата работа е свършена.

Редактирано от wilks
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да върна темата към карнавала - на карнавал като на карнавал, маскираш се и се сливаш с тълпата, ако станеш участник в дадено събитие ще си изкараш много по-добре, отколкото като наблюдател, лично мнение. Да, има тълпи и струпване на хора, ноооо другаде няма къде да ходя маскирана или гримирана с карнавален грим, това приповдигнато настроение, може да се усети само на място, всички са накипрени и позират.

Относно овърпрайса - всичко е въпрос на планиране, предварително закупени билети, букнати хотели, местните магазинчета за вино, салами, сирена, плодове и зеленчуци - предлагат достатъчно опции за хранене.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тогава това е твоя шанс - не го изпускай ;-)

Определено мисля да се слея с тЪлпата (не съм видяла, че съм допуснала правописна грешка в предишния пост :blush: ). Дано не ми мине котка път  пак. :)

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.