Прескочи до съдържание

magelanci.com на 3 години!


Препоръчани мнения

Честита годишнина (на патерици) и от мен! Благодаря много за съществуването на форума продължавайте все така целеустремено напред! Евала на основателя за постоянството и дисциплината при създаването и поддръжката на такъв проект. Какъвто и интерес да има, без нужните грижи не може да се осъществи!

 

Мисля, че съм регистриран вече повече от година и много рядко се случва да не вляза във форума повече от 3-4 дни! Освен извор на полезна информация за всякакви пътувания, тук си запълвам и свободното време като просто се опитвам да помагам на други пътешественици или се включвам в някоя дискусия. :)

 

Живи и здрави! :drinks:

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

И тук идва огромната разлика с началото. Докато тогава бях безгрижен и свободен, с достатъчно приходи от холандския кредит за да мога да живея, пътувам и да купувам всяка добавка, която ми дойде на акъл за този форум, сега съм човек с целодневен работен ден, вместо да получавам кредити, трябва да връщам 2 такива (без да броим героичния холандски, на който също ще му дойде времето), с ограничена отпуска и още по-ограничено свободно време.  

 

И по този начин не може да имаме дългосрочна стабилност. Бързам да кажа, че не сме тръгнали да хлопваме кепенците, не се шашкайте :) Пределно съм наясно, че форума е ценен и важен за много хора, не само като полезна информация, но и като приятелства, общност, идея и вдъхновение. Никога няма с лека ръка да зачеркна нещо такова. Точно за това е необходимо да се мисли в перспектива, а перспективата е че дали след 2-3-5 или 10 години, аз не мога да продължавам с темпото, с което карам днес. Чисто и просто, magelanci.com за 3 години трябва лека полека да почне да се грижи за себе си. 

 

Какво означава това? Означава, че сайтът трябва да има устойчиви и сериозни приходи за да покрива цялото време и усилия, които поглъща. Практиката показва, че нито даренията, нито посредническите връзки към booking.com и agoda.com работят на този етап. Явно е необходимо да се вложат повече усилия, така че резервирането през нашите връзки да е по-привлекателно от кешбек сайтовете, отстъпките на Wizz и директното по-мързеливо резервиране. 

 

Честит рожден ден и поздрави за невероятния успех да създадете най-успешната общност на пътешественици в България! Да създадеш успешна общност е магия, която не се отдава на всеки, независимо от това колко пари и експертиза имаш зад гърба си! Един от най-известните провали е на Гугъл със социалната мрежа Оркут, но и мъките им с Гугъл + са показателни за това какво предизвикателство е създаването на една работеща общност. На пръв поглед изглежда много просто, но всъщност е една магия, която някой път се случва, а друг път не става.

 

Първата и най-сложната стъпка е направена, но ще е жалко ако проектът се провали заради липса на пари :( Краткосрочно всичко може да се движи на ентусиазъм, но средносрочно и дългосрочно без добре работещ бизнес модел проектът ще се провали :( Участвал съм в създаването на успешен онлайн бизнес в България и скромното ми мнение по въпроса е, че бизнес моделът, който се опитва да осъществи Основателят няма да гарантира достатъчно приходи за да може проекта да е успешен дългосрочно :( Причините за моят скептицизъм са чисто локални. Българският пазар е прекалено малък за да може толкова сегментирани афилиейт програграми да издържат един сайт. Продажбата на различни сувенири и донорски програми също не могат да бъдат достатъчно сигурен и стабилен източник на пари при малкия български пазар.

 

Според мен единственият начин да се постигне стабилно развитие на проекта е да се инвестира в много по широка юзърфрендли комерсиализация на сайта. Ако човек го прави умно комерсиализацията и подобрението на потребителското усещане в сайта не са непременно две неща, които си противоречат. Бих могъл да изредя доста неща, които биха се харесали едновременно на публиката и на потенциални рекламодатели. Ако има интерес, Основателят ми знае координатите и напълно безплатно бих могъл да му направя един бизнес план ;)

Редактирано от Topfly
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Трети ден я гледам темата и не мога измисли с какво да помогна. :blush: :blush: :blush:Не съм тук от началото, дойдох за малко, пък си се разположих удобно, защото с вас ми е уютно и приятно.

Мога да списвам повече пътеписи, мога да турям още по-много снимки, мога да агитирам приятелите да се регистрират, че да ми четат писанията. :( Много ми се иска и аз като Топфлай да имах някаква идея, защото си е ясно, че без паричен ресурс нищо не става. :blush:

Честита годишнина на форума! И благодарности на Георги  и за търпението, и за отзивчивостта, и за вниманието и за още хилядите мънички неща, които прави, за да бъде този форум наистина едно невероятно приятно и полезно място.

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Честита годишнина на форума! Пожелавам на цялата магеланска общност и вярвам, че с общите ни усилия форумът ще го има и за нашите деца, внуци и правнуци и такаааа до края на света! :-) С удоволствие бих била полезна доколкото е във възможностите ми. И все пак, една от важните стъпки е магеланците се множат :-) Честито, Георги и Masmiya!

Ако всичко е наред и аз ще дам своя принос за увеличаване на нашето общество към края на септември :D.

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

Ако всичко е наред и аз ще дам своя принос за увеличаване на нашето общество към края на септември :D.

Еха, честито и на теб. Май Коледата в Рим има свой принос към събитието.

Редактирано от mililia
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Честита годишнина на форума! Пожелавам на цялата магеланска общност и вярвам, че с общите ни усилия форумът ще го има и за нашите деца, внуци и правнуци и такаааа до края на света! :-) С удоволствие бих била полезна доколкото е във възможностите ми. И все пак, една от важните стъпки е магеланците се множат :-) Честито, Георги и Masmiya!

Ако всичко е наред и аз ще дам своя принос за увеличаване на нашето общество към края на септември :D.

Най- много ме радват такива вести! Поздравления и леко да ти е!
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Прекрасни новини...

Аз не съм тук от 3 години, но възнамерявам да остана поне 30, да остарея с вас.

И когато това стане, всички сега ще бъдем от първите.

А учредителите икони...

Защото това не е форум, а много повече.

Хвала на Основателите, на всички останали.

Радвам се, че съм част от вас и ще бъда.

Честит празник, честита годишнина...

 

А за новото попълнение, много, много здраве и достатъчно е да прилича на родителите си...

Пътувайте и бъдете щастливи !!!

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Честита годишнина на сайта Георги и най-вече поздравления за идващото магеланче!!!

Слагай банери и Google ads без изобщо да се колебаеш, на мен лично не биха ми пречили, мисля, че и всички други участници ще те разберат.

 

Отвреме на време ще удряме и по някой клик на рекламите да въртим брояча. Аз лично не виждам по-евтин начин за подпомагане на сайта (то този направо безплатен за кликащите). Не съм чел темата назад, та не знам дали и до какви изводи сте стигнали, това е мое лично мнение само.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Честит рожден ден и от мен  :drinks: Винаги съм ви се възхищавала -  за посетените места, за споделената информация,която помага на всички ни, за старанието в темите и за оригиналната идея на Георги за самият сайт, защото нямаше да го има всичко това. Благодаря ти, Основателю! Желая на всички здраве и мнооого посетени, мечтани кътчета от прекрасната ни Земя! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

дай да видим с какво можем да помогнем!

 

Сумати народ спести много пара покрай трикове с карти, билети, врътки, мейкмайтрип и т.н.

 

Да се редят на опашка и да си платят "членския внос" - процент от спестеното B)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Сумати народ спести много пара покрай трикове с карти, билети, врътки, мейкмайтрип и т.н.

 

Да се редят на опашка и да си платят "членския внос" - процент от спестеното B)

 

Аз отдавна апелирам за широка и открита дискусия по темата, но началството на този етап не ще и да чуе, а се губи ценно време...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Аз отдавна апелирам за широка и открита дискусия по темата, но началството на този етап не ще и да чуе, а се губи ценно време...

 

Аз също апелирам... И не случайно. 

 

Мой изключително любим литературен сайт и част от живота ми - Хулите - сега хлопва кепенци - тоест, става само библиотека. След 12 години съществуване и доста финансово агонизиране последните години - ръководството отказваше да въведе членски такси, а очевидно банерите не бяха достатъчни. Така че и аз като Duke апелирам. Не искам да губя втори дом след години - вярвам правилно ме разбирате, това не е песемизъм. 

 

И каква прекрасна новина за новото магеланче. Чудо :) Благодаря ви, че ви има. Разчитайте на подкрепа.

Връзка към коментар

Широка дискусия не мисля, че има нужда. Който чувства, че иска да помогне може да го направи и сега, нито даренията срещу звездичка са спирали (това може да се възприема като вид членски внос), нито рефералните връзки към booking.com. Тези опции съществуват повече от 2 години и макар че гледам да не парадирам с тях видимо (като например някой като търси хотел да му пиша в темата "така и така резервирай от тук", супер досада ще е това), би трябвало всички по-опитни магеланци да са запознати, най-малкото всяко мое мнение завършва с линк в подписа ми. 

 

Та опциите ги има. Проблема, е че не работят. Или по-скоро не работят достатъчно. Прекрасно осъзнавам, че бонус програмата е доста "дървена" в момента и точно за това ще се работи в посока улеснение, автоматизиране и допълнителна привлекателност. Това е, което и намекнах в първото си мнение. Държа, тази част от сайта да е в страни от форума. Тези артикули, покупка и подаряване на мили и т.н. ще са услуги с добавена стойност, ако може така да се каже. И плана е те да субсидират останалата част от сайта - било то, хостинги, лицензи, развитие и най-най-най вече погълнато време. В темата с бъдещите тениски се коментираше високата цена, и тя е висока точно защото ще включва всичките тези неща.

 

Със сигурност не искам да се правят дарителски акции и подобни, защото финансовите разходи на форума са покрити. А не искам да се събират пари за да ми се плаща за отделеното време, защото е много трудно да му се сложи финансова стойност и гарантирам, че аз ще го оценя доста по-високо от всеки от вас :) Как си го представяте например да кажа - искам Х сума месечно за да се занимавам с форума, иначе затваряме. Изглежда по-скоро като изнудване, а не като молба :) А, ако бъдещите мерки проработят, то тогава дали ще идват Х, 2Х или 10Х като приходи и печалби, то това ще става невидимо и всичко ще тик-така след като и двете страни ще са доволни от сделката. 

 

Искрено се надявам предприетите мерки да проработят, така на мен няма да ми е гузно, че изисквам пари за времето си, а и всички ще са щастливи, ако искат артикули с логото или да могат да благодарят с минимален трансфер на мили на човек, който им е помогнал. 

 

Задължителен членски внос никога няма да има. Все пак основното съдържание го правят потребителите и не мога да взимам пари за да може едни хора да помагат на други хора. Реклами от google също са малко вероятни, с контекстуалната им "интелигентност" ще напълним форума с тур агенции и други услуги, които ма въобще не искам да препоръчвам. Кликовете на google за България хич не носят пари също. За индивидуалната банерна реклама нещата може да са по-гъвкави, но за това ще мислим чак, ако предприетите в идната година мерки отказват да работят. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Може да се помисли нещо за английска част на форума за чужденци, които искат да дойдат в България. :) Така пазарната ниша ще е по-голяма. :) В малка България, като махнеш огромната  част на организирано пътуващите, трябват чудеса от храброст да действат афилиейт линковете. :)

 

Между другото съм виждал добри скриптове из други форуми, когато някой напише в мнение думи като "хотел", име на хотел и т.н. автоматично тези думи стават афилиейт линкове към booking или друга партньорска програма.

Редактирано от T.E.Lawrence
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.