Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 8 часа, BlackArt77 каза:

Някой попадал ли е на магазин за медовина в Лондон? Извинявам се, ако въпроса ми е глупав.

Голяма хипстърия е медовината в последните две години, съвсем си в тренда:)

 

Провери в Gerry's Wines & Spirits в Soho:  https://goo.gl/maps/cK5QxqFn1E82, също и в магазините на Borough Wines. Имат например в Borough Mаrket  https://boroughwines.co.uk/our-shops/.

А и ако напишеш в google maps London и после where to buy mead, ще получиш доста резултати.

 

Онлайн би трябвало да има в https://www.thewhiskyexchange.com/, там обикновено има всичко:)

 

Популярна марка е Gosnell's  https://boroughwines.co.uk/beers-ciders/gosnells-london-mead/, правят я някъде в югоизточен Лондон май.

Редактирано от water
  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 5 седмици по-късно ...

@Rainy Каква е разликата, между Visitor Oyster card и Oyster card? Коя препоръчаш за 3 дневен престой? Нещо уж разглеждах и четох, но не схванах нищо и за това питам. Уточнението е, че спим в зона две и реално ще обикаляме само в зона едно и две. Благодаря.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар
преди 1 час, BlackArt77 каза:

@Rainy Каква е разликата, между Visitor Oyster card и Oyster card? Коя препоръчаш за 3 дневен престой? Нещо уж разглеждах и четох, но не схванах нищо и за това питам. Уточнението е, че спим в зона две и реално ще обикаляме само в зона едно и две. Благодаря.

Виж тези два линка:

 

https://www.tripsavvy.com/the-best-travel-oystercard-for-visitors-1583186

 

https://www.visitlondon.com/traveller-information/getting-around-london/oyster-faqs/which-card-to-buy

 

 

 

Връзка към коментар
преди 5 часа, BlackArt77 каза:

@Rainy Каква е разликата, между Visitor Oyster card и Oyster card? Коя препоръчаш за 3 дневен престой? Нещо уж разглеждах и четох, но не схванах нищо и за това питам. Уточнението е, че спим в зона две и реално ще обикаляме само в зона едно и две. Благодаря.

Аз ти препоръчвам да си регистрираш банковата карта в Transport for London - кояти е contactless - и да не се занимаваш с никакви Oysters - еднакво е 🙂 

 

https://contactless.tfl.gov.uk/

 

Регистрацията е за да си сигурен, че ще бъде приета картата най-вече - но може- sпокойно и без регистрация. Аз си ползвам моята просто така и без регистрации - важно е да една и съща карта.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
2 minutes ago, Rainy said:

Аз ти препоръчвам да си регистрираш банковата карта в Transport for London - кояти е contactless - и да не се занимаваш с никакви Oysters - еднакво е 🙂 

 

https://contactless.tfl.gov.uk/

 

Регистрацията е за да си сигурен, че ще бъде приета картата най-вече - но може- sпокойно и без регистрация. Аз си ползвам моята просто така и без регистрации - важно е да една и съща карта.

Революта ще ми свърши ли работа? Ако да, за него важи ли опцията с дей лимита от 6.6 Паунда с ползване на метрото? Благодаря.

Връзка към коментар
преди 19 минути , BlackArt77 каза:

Революта ще ми свърши ли работа? Ако да, за него важи ли опцията с дей лимита от 6.6 Паунда с ползване на метрото? Благодаря.

Коригирано - виж следващото мнение.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
преди 8 минути , Тони каза:

Плозвахме Револют 4 човека, различни, разбира се, минават си безпроблемно. Това преди няма и месец. Дей лимита важи.

Благодаря, @Тони Моят опит е от преди няколко месеца. Коригирах си мнението. 

Връзка към коментар
22 minutes ago, Rainy said:

Регистрирай я за сигурност (едно си баба знае, едно си бае

Регистрирах Револют току що в сайта и е прие. Благодаря на всички. Сега остана да уредя жената или с Револют, от който тя се тегли или с Йостер.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар

Здравейте, 

 

Какви събития има в Лондон в края на февруари, че са такива скандални цените на полетите? 

 

В началото на месеца са по 9.99, после стават по 250 евро!!! Искам да отидем до Лондон, защото ще летим до Барбадос от там. Връщането го взех с Wizz за 19.99 лв (6 march), отиването е 250 с Раян?!

Връзка към коментар

А защо си се вторачил в Ryan? 

Не вярвам полета за Барбадос да е от Станстед.  Не ти знам датите,  но  Wizz,  easy ,  та и British имат съвсем прилични цени за последната седмица на февруари. 

Вярно не са по 10 евро,  но за ваканционен период са си ОК.

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , stanimir каза:

А защо си се вторачил в Ryan? 

Не вярвам полета за Барбадос да е от Станстед.  Не ти знам датите,  но  Wizz,  easy ,  та и British имат съвсем прилични цени за последната седмица на февруари. 

Точно.

 

image.png.ee8253e8c6c899654cf289f56821df13.png

Връзка към коментар

Един глупав въпрос. С бордна карта от телефона става ли преминаването на Станстед или да си вземем места и да се чекериаме в БГ?

Връзка към коментар

Може ли малко повече информация относно офертата "2 for 1" при посещение на забележителности?  Ще бъдем 4-ма души и пристигаме на 26.12 на летище Лутън и ще останем в Hampstead  4 нощувки.

 

Първоначално мислех да използваме Oyster card за придвижване с максимална такса от ~7GBP на човек, това означава ~28GBP на човек за 4-те дни. Сега обаче разбрах за тази оферта за забележителности - 2 for 1. Видях, че ако се купи Travelcard от гара на държавните железници може да се възползваме от нея.  Това означава ли, че ако просто вземем 7-дневна Travelcard от някоя ЖП гара (не знам коя е най-близката до Hampstead - може би King's Cross с черната линия на метрото) за 35 GBP ще можем се възползваме от офертата през всичките 4 дни на нашия престой?  

 

Това би било много изгодно, като се има предвид, че задължително искаме да посетим Tower of London, Churchill War Rooms, Westminster Abbey и St Paul's Cathedral. 

 

Цитат

If you buy a weekly Travelcard from a train station, you’ll be given a paper version of the Travelcard. There’s no deposit to worry about but they need a passport-sized photo to make you a free photocard.

Предполагам трябва да си носим и паспортни снимки за да се възползваме от тази опция...

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Да, тази пролет когато бяхме в Лондон, слизайки на гара Виктория с Изи буса от Лутън с подготвени малки снимки /паспортен/ формат закупихме на касите Травелкарт и се възползвахме от офертите 2 в едно.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

да, така е, но има и друг вариант - да си купите билет за влак от Лутън до Лондон и обратно, с него също може да ползвате 2в1

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, П.Кръстев каза:

Може ли малко повече информация относно офертата "2 for 1" при посещение на забележителности?  Ще бъдем 4-ма души и пристигаме на 26.12 на летище Лутън и ще останем в Hampstead  4 нощувки.

 

Първоначално мислех да използваме Oyster card за придвижване с максимална такса от ~7GBP на човек, това означава ~28GBP на човек за 4-те дни. Сега обаче разбрах за тази оферта за забележителности - 2 for 1. Видях, че ако се купи Travelcard от гара на държавните железници може да се възползваме от нея.  Това означава ли, че ако просто вземем 7-дневна Travelcard от някоя ЖП гара (не знам коя е най-близката до Hampstead - може би King's Cross с черната линия на метрото) за 35 GBP ще можем се възползваме от офертата през всичките 4 дни на нашия престой?  

 

Това би било много изгодно, като се има предвид, че задължително искаме да посетим Tower of London, Churchill War Rooms, Westminster Abbey и St Paul's Cathedral. 

 

Предполагам трябва да си носим и паспортни снимки за да се възползваме от тази опция...

може, но задължително трябва да си принтирате ваучерите от сайта 2 в 1 , отделен за всяка атракция. Изискват хартиено копие и билет за деня, или картата във вашия случай 🙂

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 часа, neuromancer каза:

да, така е, но има и друг вариант - да си купите билет за влак от Лутън до Лондон и обратно, с него също може да ползвате 2в1

Мислих го и това, но навръщане ще ходим към летището с предварително запазено такси. Така, че ще трябва да взимам билети за влак, които няма да ползвам само за да се възползвам от 2в1 офертата и отделно да си ползвам Oyster. 

По-лесния и удобен вариант е с travelcard.

Връзка към коментар
преди 3 часа, mu_ry каза:

може, но задължително трябва да си принтирате ваучерите от сайта 2 в 1 , отделен за всяка атракция. Изискват хартиено копие и билет за деня, или картата във вашия случай 🙂

Когато се опитам да принтирам ваучер ми иска следната информация:

 

image.png.a97a7e09f18f330c6c22492d8308ec7a.png

 

Знаеш ли дали има значение коят дата ще избера ако ще сме със 7-днени travelcards ? Или трябв да избера точната дата когато ще посетим съответната забележителност?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.