Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 6 часа, П.Кръстев каза:

Когато се опитам да принтирам ваучер ми иска следната информация:

 

image.png.a97a7e09f18f330c6c22492d8308ec7a.png

 

Знаеш ли дали има значение коят дата ще избера ако ще сме със 7-днени travelcards ? Или трябв да избера точната дата когато ще посетим съответната забележителност?

 

Мисля че на самара гара " Виктория" имаше и книжки/брошурки, от които си късаш според обектите. Т.е. ако нямаш принтиран ваучер, има опция.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Ще летя до Лутън в петък с вечерния полет на Уизз и искам да спя в някой хотел до летището ( IBIS Budget виждам, че е най-евтиния), т.к имам полет в 5:45 на следващата сутрин. Може ли пеша да се стигне до него или трябва да си хвана автобусa до Luton Airport Parkway , който помня, че спира веднага след кръговото при хотелите. Ако ходя с автобуса , колко ще струва билета до там?

Връзка към коментар

Имам следните въпроси-Ориентирам се към влака за придвижване от и до летище Станстед. Но ме е страх да купя предварително билети онлайн, защото иска конкретна дата и час, а веднъж съм парена от Раян с отменен полет и ще ги закупя на място. Ако закупя двупосочен билет за влака Станстед-Ливърпул стрийт виждам, че билета за връщане може да е без дата и час-поне при онлайн, предполагам и на място ще е така.....  Но в такъв случай вероятно когато се използва 2-ия билет на връщане, който ще е без дата и час трябва да се валидира. Така ли е или може директно да се качиш във влака с такъв билет без дата и час. Ако се валидира-къде- на платформата, откъдето тръгва влака има машина или ....как се процедира в този случай? И може ли да се закупи еднопосочен билет на място-напр. от самото летище, който да е за връщането, тоест да е в посока Лондон до летището и  да е без дата и час /той ще е за 3-ти човек, който ще бъде в Лондон преди нас/. Предполагам, че не може, ама все пак да попитам.... Иска ми се на връщане предварително да имаме билети като отидем на гарата, да не губим време да купуваме, защото нямам идея има ли опашки и колко време трябва да предвидя и за това или пък да не губем време за ходене до гарата предния ден преди обратния полет. Предполагам, че много искам-хе-хе, но все пак да попитам....

  

Връзка към коментар
преди 11 минути , Алхамбра каза:

Ако закупя двупосочен билет за влака Станстед-Ливърпул стрийт виждам, че билета за връщане може да е без дата и час-поне при онлайн, предполагам и на място ще е така.....  Но в такъв случай вероятно когато се използва 2-ия билет на връщане, който ще е без дата и час трябва да се валидира. Така ли е или може директно да се качиш във влака с такъв билет без дата и час. Ако се валидира-къде- на платформата, откъдето тръгва влака има машина или ....как се процедира в този случай? 

  

Когато билетът е без изискване за час, то няма проблем да се използва както е указано. Относно датата - доколкото съм купувала билети с влак тук (много), с произволна дата не съм виждала. Имало е до определена дата само за онлайн билет само - купувах на приятел именно за същия влак Станстед - Лондон и обратно. Ако, обаче, билет е купен по специална тарифа, често е за конкретен час само - това в скоба.

 

преди 15 минути , Алхамбра каза:

И може ли да се закупи еднопосочен билет на място-напр. от самото летище, който да е за връщането, тоест да е в посока Лондон до летището и  да е без дата и час /той ще е за 3-ти човек, който ще бъде в Лондон преди нас/. Предполагам, че не може, ама все пак да попитам.... 

Не съм чувала за такава опция...

 

преди 16 минути , Алхамбра каза:

Иска ми се на връщане предварително да имаме билети като отидем на гарата, да не губим време да купуваме, защото нямам идея има ли опашки и колко време трябва да предвидя и за това или пък да не губем време за ходене до гарата предния ден преди обратния полет. Предполагам, че много искам-хе-хе, но все пак да попитам....

Не ви е нужно да купувате предварително - не се губи никакво време. Логиката ми издиша тук 🙂 Защо ще губите няколко часа предишния ден, когато може да купите билет в рамките на 10-15 минути? Има машини за билети, има и гишета. Не се притеснявайте излишно. Тръгнете просто половин час по-рано, ако ви е стрес, но няма причина за такъв - специално за това.

Връзка към коментар
преди 9 часа, Алхамбра каза:

Имам следните въпроси-Ориентирам се към влака за придвижване от и до летище Станстед. Но ме е страх да купя предварително билети онлайн, защото иска конкретна дата и час, а веднъж съм парена от Раян с отменен полет и ще ги закупя на място. Ако закупя двупосочен билет за влака Станстед-Ливърпул стрийт виждам, че билета за връщане може да е без дата и час-поне при онлайн, предполагам и на място ще е така.....  Но в такъв случай вероятно когато се използва 2-ия билет на връщане, който ще е без дата и час трябва да се валидира. Така ли е или може директно да се качиш във влака с такъв билет без дата и час. Ако се валидира-къде- на платформата, откъдето тръгва влака има машина или ....как се процедира в този случай? И може ли да се закупи еднопосочен билет на място-напр. от самото летище, който да е за връщането, тоест да е в посока Лондон до летището и  да е без дата и час /той ще е за 3-ти човек, който ще бъде в Лондон преди нас/. Предполагам, че не може, ама все пак да попитам.... Иска ми се на връщане предварително да имаме билети като отидем на гарата, да не губим време да купуваме, защото нямам идея има ли опашки и колко време трябва да предвидя и за това или пък да не губем време за ходене до гарата предния ден преди обратния полет. Предполагам, че много искам-хе-хе, но все пак да попитам....

  

Stansted Express ли?

По мои спомени, при покупката се указваше дата на първото използване, след което започваше да тече срок на валидност - две седмици или месец, не помня. В рамките на тоя срок можеш да се явиш на гарата и да хванеш който и да е влак по твоето направление. Валидирането става на входа към перона - има човек, на който представяш билета си, той сканира кода и те пуска.

Билет без дата и час почти сигурно може да се купи отвсякъде, но - разбираемо - ще е от типа [open] и цената му ще е по-височка. Аз бих заложил на покупка онлайн. По мои спомени, билети могат да се купят и от машини на Liverpool Station.

Връзка към коментар

Благодаря ви много за разясненията. Да, само дата се посочва при  онлайн купуване, без час. Объркала съм се. И да, при двупосочен може да не се посочи дата за навръщане и това важи в рамките на 1 месец-сега пак се рових в сайта. 

Но както посочих-просто ме е страх да взема онлайн, защото веднъж Раян ме изиграха с отмяна на полет 3 дни преди датата и ако въпросната отмяна е за полета на отиване ми гори целия двупосочен билет за влака, защото няма опция за възстановяване или промяна на първата дата-на отиване..... Пък и аз обичам да се филмирам по принцип-ха-ха.... Ето напр. реших като най-сигурен влака да ползваме, след като прочетох за инфарктни моменти с автобус поради трафика, но видях днес в сайта на експреса, че 3 поредни влака са отменени, заради блъснат човек. Е такива неща ме изваждат от обувките просто...

Но ако все пак се реша да взема онлайн-имам доста време още-принтираното копие от мейла играе ролята на билет и е достатъчно,  или  с това на място трябва да си вадя билет и искало същата карта, с която е купен билета-това  го прочетох в темата назад някъде и леко се обърках вече...

Извинете, ако ви се струват тъпи въпросите, но винаги най-сложно ми е разучаването на транспортната система и връзки.

И последно-поне да съм изчерпателна....Ако взема онлайн двупосочен билет, в който втория-за навръщане  няма да има дата, а ще е с валидност до 1 месец дали с това ще може да се ползват предложенията 2в1. Малко ме съмнява. Четох за тях-пише в промеждутъка на билетите, ама понеже тук има контретна дата само една, за връщането няма дата, а не ми се вярва да са толкова щедри за цял месец да отпускат за валидността на датата на връщане.....Но....ако някой е имал опит в такава ситуация, ще съм благодарна, ако сподели.

Връзка към коментар
преди 1 час, Алхамбра каза:

Благодаря ви много за разясненията. Да, само дата се посочва при  онлайн купуване, без час. Объркала съм се. И да, при двупосочен може да не се посочи дата за навръщане и това важи в рамките на 1 месец-сега пак се рових в сайта. 

Но както посочих-просто ме е страх да взема онлайн, защото веднъж Раян ме изиграха с отмяна на полет 3 дни преди датата и ако въпросната отмяна е за полета на отиване ми гори целия двупосочен билет за влака, защото няма опция за възстановяване или промяна на първата дата-на отиване..... Пък и аз обичам да се филмирам по принцип-ха-ха.... Ето напр. реших като най-сигурен влака да ползваме, след като прочетох за инфарктни моменти с автобус поради трафика, но видях днес в сайта на експреса, че 3 поредни влака са отменени, заради блъснат човек. Е такива неща ме изваждат от обувките просто...

Виж, предлагам ти да не се филмираш, а да предвидиш просто повече време за транспорт 🙂 

 

Не приемай Лондонските летища за летище в същия град - както е в София, а все едно отиваш за полет в Пловдив. Особено ако нямаш опит. Ако пътуваш от София, колко време би предвидила? И да, и с влакове стават гафове и е много неприятно, но ако изчислиш: 3 влака отменени, по половин час на влак по разписани = 1,5 часа. Плюс половин час за самото разстояние = 2 часа. Ако си тръгнала достатъчно рано, ще успееш. В прогнозните часове на билетите с National Express - и не само - пише изрично: предвидете транспорта си така, че да сте на летището три часа по-рано. Много умен и правилен съвет съобразно трафика тук, но не всеки го спазва поради навици... 

преди 1 час, Алхамбра каза:

Но ако все пак се реша да взема онлайн-имам доста време още-принтираното копие от мейла играе ролята на билет и е достатъчно,  или  с това на място трябва да си вадя билет и искало същата карта, с която е купен билета-това  го прочетох в темата назад някъде и леко се обърках вече...

Ето какво пише в потвърждението за закупуване на Станстед Експрес - копирах го от мейла си:

 

Choose how to use your ticket. You can:
Access it via the Stansted Express app
Add it to your Apple Wallet, or
Print the PDF file.

 

Моята приятелка предпочете pdf разпечатан файл, аз винаги свалям билетите и в приложение.

 

преди 1 час, Алхамбра каза:

Извинете, ако ви се струват тъпи въпросите, но винаги най-сложно ми е разучаването на транспортната система и връзки.

И последно-поне да съм изчерпателна....Ако взема онлайн двупосочен билет, в който втория-за навръщане  няма да има дата, а ще е с валидност до 1 месец дали с това ще може да се ползват предложенията 2в1. Малко ме съмнява. Четох за тях-пише в промеждутъка на билетите, ама понеже тук има контретна дата само една, за връщането няма дата, а не ми се вярва да са толкова щедри за цял месец да отпускат за валидността на датата на връщане.....Но....ако някой е имал опит в такава ситуация, ще съм благодарна, ако сподели.

Щом е написано така, значи е така.  Само внимателно с ваучерите - преди дни исках да използвам такъв и ми искаше разпечатка, не приемат екранен скрийншот. Така че ако няма къде да го разпечатате или не го разпечатате предварително, ще е проблем. Датите не би трябвало да са. 

Връзка към коментар

Някой има ли наблюдение автобус 99 от Лутън към Milton Keynes си спазва разписанието? Искам да се придвижа до там за да си хвана влак за Бирмингам и се чудя 20 мин за трансфер дали ще ми стигнат, ако закъснее автобуса? Ще пътувам в неделя сутрин 08:15-09:20 ,предполагам няма много трафик по това време или греша?  

Връзка към коментар
преди 18 часа, Jorro каза:

Някой има ли наблюдение автобус 99 от Лутън към Milton Keynes си спазва разписанието? Искам да се придвижа до там за да си хвана влак за Бирмингам и се чудя 20 мин за трансфер дали ще ми стигнат, ако закъснее автобуса? Ще пътувам в неделя сутрин 08:15-09:20 ,предполагам няма много трафик по това време или греша?  

Отговарям ти, тъй като виждам, че никой от вчера не ти е отговорил. Принципният отговор е, че в неделя сутрин преди 9 и пътуване от летището (а не към) трафикът е по-спокоен. Но както многократно е коментирано в този форум, трафикът във Великобритания е сериозен. Затова се подсигури с поне 30 минути буфер спрямо разписанието на автобуса. Аз лично не бих рискувал за 20-минутен трансфер, освен ако вече не съм го минавал и да го знам маршрута със затворени очи. Успех!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
1 hour ago, vorbis said:

Отговарям ти, тъй като виждам, че никой от вчера не ти е отговорил. Принципният отговор е, че в неделя сутрин преди 9 и пътуване от летището (а не към) трафикът е по-спокоен. Но както многократно е коментирано в този форум, трафикът във Великобритания е сериозен. Затова се подсигури с поне 30 минути буфер спрямо разписанието на автобуса. Аз лично не бих рискувал за 20-минутен трансфер, освен ако вече не съм го минавал и да го знам маршрута със затворени очи. Успех!

Благодаря. Точно този автобус не съм ползвал, но съм бил много пъти в UK и принципно съм наясно с повечето неща така, че не очаквам да се бавя много, по-скоро ме притесняват задръстванията по магистралата и особено около Лутън, но разбрах идеята. Благодаря.

Връзка към коментар

Здравейте!

 

Относно офертите 2 в 1:

 

1 човек с двупосочен билет, само от една оферта ли може да се възползва или няма ограничение?

Редактирано от Христиан
Връзка към коментар
преди 3 минути , Христиан каза:

Здравейте!

 

Относно офертите 2 в 1:

 

1 човек с двупосочен билет, само от една оферта ли може да се въползва или няма ограничение?

Колкото искаш. Само трябва да си разпечаташ ваучерите.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Здравейте,

 

Аз също искам да попитам относно офертите 2for1 с NationalExpress.

 

Какво ще рече "offers are valid until 31 January 2019 unless offer states otherwise"? Ще мога ли да ги използвам за дати през февруари?

Благодаря предварително.

 

 

Връзка към коментар
преди 10 минути , tamer4o каза:

Здравейте,

 

Аз също искам да попитам относно офертите 2for1 с NationalExpress.

 

Какво ще рече "offers are valid until 31 January 2019 unless offer states otherwise"? Ще мога ли да ги използвам за дати през февруари?

Благодаря предварително.

 

 

Означава, че този ваучер е валиден до края на месеца, няма да може да го ползваш Февруари. Като наближи края на месеца може вече да има качени нови ваучери на сайта, които са валидни и за Февруари. Малко ми е странен този кратък срок, тези които аз свалих и разпечатах Декември бяха валидни до Април 2019.

Редактирано от П.Кръстев
Връзка към коментар

Ами .. и на мен ми е доста странно, пише "offers are valid until 31 January 2019 unless offer states otherwise", а в същото време примерно за Tower Bridge пише "*Price valid until 31 Mar 2019". На кое да вярвам? 😄 

Връзка към коментар
преди 2 минути , tamer4o каза:

Ами .. и на мен ми е доста странно, пише "offers are valid until 31 January 2019 unless offer states otherwise", а в същото време примерно за Tower Bridge пише "*Price valid until 31 Mar 2019". На кое да вярвам? 😄 

 

unless offer states otherwise :smile:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предстои ми покупка на билет за автобуса Лутън— Виктория. Самолетът по разписание каца в 7:30. За колко часа е добре да взема билети — 8:30 или 9:00? Доколкото разбирам билетите важат за часа, за който са купени.

Връзка към коментар
преди 14 минути , Mamas каза:

Предстои ми покупка на билет за автобуса Лутън— Виктория. Самолетът по разписание каца в 7:30. За колко часа е добре да взема билети — 8:30 или 9:00? Доколкото разбирам билетите важат за часа, за който са купени.

Според мен вземи билети за 9:00, пък ако имат места и вие стигнете навреме, те ще ви качат и в 8:30. Може да ползвате билетите за трансфер 1 час преди закупения час и 1 час след това.

 

"if your Luton flight arrives early or late, you may use the same ticket at no extra cost to travel on the next available Luton Airport departing bus, up to 60 minutes either side of your booked time."

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 26 минути , Mamas каза:

Предстои ми покупка на билет за автобуса Лутън— Виктория. Самолетът по разписание каца в 7:30. За колко часа е добре да взема билети — 8:30 или 9:00? Доколкото разбирам билетите важат за часа, за който са купени.

Ще имате ли чекиран багаж?  
Ако нямате чекиран багаж и ако си носите паспорти (с тях може да се мине през автоматичните гишета (e-passport gates) ) , то може да се класирате и за 8:00,  така че аз бих си взел за 8:30.

Предполагам става дума за Easybus, ето част от условията:

image.png.878a78da8338fa865fc3c3f8d53d6065.png

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.