Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 час, Mamas каза:

Предстои ми покупка на билет за автобуса Лутън— Виктория. Самолетът по разписание каца в 7:30. За колко часа е добре да взема билети — 8:30 или 9:00? Доколкото разбирам билетите важат за часа, за който са купени.

Не си уточнил от коя компания ще купуваш. Затова предположението ми на първо място е EasyBus. В такъв случай техните билети важат за +/- 1 час.

Ако обаче купуваш директно от National Express, евтината им опция (non-flexible) са с твърд час, а flexible билетите им са значително по-скъпи.

Връзка към коментар
Здравейте, моля за малко помощ. Ако купя билети за Мадам Тюсо + 2 др. атракции трябва ли да минавам през касата за билети, за да ми подменят онлайн разпечатаните с истински билети? Билети купени на място и купени онлайн с едно и също намаление ли са? В сайта пише - 48% за три атракции. Притеснението ми да купя онлайн е че трябва да се съобразя с часа на влизане. Какво става ако си изпуснем часа и закъснем примерно? Благодаря предварително!
 
Връзка към коментар
На 23.01.2019 г. в 20:58, Mihaela каза:
Здравейте, моля за малко помощ. Ако купя билети за Мадам Тюсо + 2 др. атракции трябва ли да минавам през касата за билети, за да ми подменят онлайн разпечатаните с истински билети? Билети купени на място и купени онлайн с едно и също намаление ли са? В сайта пише - 48% за три атракции. Притеснението ми да купя онлайн е че трябва да се съобразя с часа на влизане. Какво става ако си изпуснем часа и закъснем примерно? Благодаря предварително!
 

Относно последния ти въпрос: https://support.madametussauds.co.uk/hc/en-us/articles/212664045-What-if-I-am-late-for-my-time-slot-

 

Общо взето по подобен начин действат всички атракции с часови слот. Ще гледат да те наместят някъде, но не обещават и не се обвързват с нищо. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако на място намалението на билетите за Мадам Тюсо + 2 др. атракции е същото, ще предпочета него, за да не се обвързвам с час. Дано някой се включи да каже дали е така.

Редактирано от Mihaela
Връзка към коментар
преди 5 минути , Mihaela каза:

Ако на място намалението на билетите за Мадам Тюсо + 2 др. атракции е същото, ще предпочета него, за да не се обвързвам с час. Дано някой се включи да каже дали е така.

Не съм използвала тези оферти, затова не мога да помогна. Надявам се някой да се включи, ако не, ще разровя форумите...

Връзка към коментар

Пристигам на Лутън в петък 7:30, като за придвижване до Лондон ще използвам Уиз трансфера за до Victoria Station  от където трябва да се придвижа до Feltham, който се намира близо то летище Хийтроу. Ще стоя три дни до неделя, когато се прибирам отново през Лутън с вечерния полет на Уизеър. 

Въпроси: 

1. За три дни в Лондон каква опция за безпроблемно и максимално евтино придвижване с обществения транспорт мога да използвам?;

2. Има ли по оптимален маршрут до Feltham от Лутън? Уиз трансфера още не съм го купил, така че може да ипозлвам и други опции.

Връзка към коментар
преди 3 минути , Shlosera каза:

1. За три дни в Лондон каква опция за безпроблемно и максимално евтино придвижване с обществения транспорт мога да използвам?;

Банкова карта, която ще използваш вместо Oyster. 

 

преди 4 минути , Shlosera каза:

2. Има ли по оптимален маршрут до Feltham от Лутън? Уиз трансфера още не съм го купил, така че може да ипозлвам и други опции.

Има автобус, свързващ Лутън с Хийтроу, а оттам автобус. Но - дали е по-ефективно, ще мога да ти кажа, ако ми дадеш адрес (в лично съощение). 

Връзка към коментар
преди 35 минути , mimsun71 каза:

Някой използва ли е Wizz на ДСК вместо Ойстер? Освен нея имам и на Райфайзен VISA и се чудя дали минават, да не се изненадам неприятно в Лондон.

Аз съм ползвал Visa Electron, няма проблем.

Връзка към коментар

Трансфер уайз картата не минава в метрото. Пробвано преди 30 мин. С Революта няма проблем никакъв.

Връзка към коментар

Мерси, понеже до хотела ни се стига от гара Виктория с автобус 11, много се притеснявам като се кача в автобуса ако не ми сработи картата какво ще правя. Имам 4 безконтактни (2 на ДСА и 2 на Райфайзен)и ще е много комично ако почна да ги пробвам и ако не работят трябва да сляза. 

Връзка към коментар
На 27.01.2019 г. в 20:09, Rainy каза:

Банкова карта, която ще използваш вместо Oyster. 

 

Има автобус, свързващ Лутън с Хийтроу, а оттам автобус. Но - дали е по-ефективно, ще мога да ти кажа, ако ми дадеш адрес (в лично съощение). 

Използване на банкова карта вместо Oyster означава ли, че ще се плаща всеки път за единично пътуване? До колкото се сещам преди в Лондон системата беше всяко пътуване за себе си, т.е. влизам в метрото и плащам пътуването, после сменям с автобус и там плащам единично пътуване. Ако меня автобуса пак се плащаше. Така ли е още? Живял съм известно време в Лондон, но винаги съм ползвал месечна или седмична карта и така не съм знаел алтернативите за таксуване.

 

Пратих на ЛС адреса във Feltham. Впрочем той е само на километър от спирка Feltham, така че и до дам ме оправя също. 

Връзка към коментар
преди 7 минути , Shlosera каза:

Използване на банкова карта вместо Oyster означава ли, че ще се плаща всеки път за единично пътуване? До колкото се сещам преди в Лондон системата беше всяко пътуване за себе си, т.е. влизам в метрото и плащам пътуването, после сменям с автобус и там плащам единично пътуване. Ако меня автобуса пак се плащаше. Така ли е още? Живял съм известно време в Лондон, но винаги съм ползвал месечна или седмична карта и така не съм знаел алтернативите за таксуване.

 

Не, не - има Daily Cap като Ойстер. Ако никой не ти отговори до довечера, аз ще го направя 🙂

Връзка към коментар
Преди 1 час, Shlosera каза:

Използване на банкова карта вместо Oyster означава ли, че ще се плаща всеки път за единично пътуване? До колкото се сещам преди в Лондон системата беше всяко пътуване за себе си, т.е. влизам в метрото и плащам пътуването, после сменям с автобус и там плащам единично пътуване. Ако меня автобуса пак се плащаше. Така ли е още? Живял съм известно време в Лондон, но винаги съм ползвал месечна или седмична карта и така не съм знаел алтернативите за таксуване.

 

Метро и автобус като сменяш се плаща отделно за всяко, но ако сменяш само автобуси се плаща само първия в рамките на час (но картата трябва да я маркираш всеки път, една и съща карта, независимо дали е ойстър или банкова), виж hopper fare. Когато ползваш и метро, и автобуси има daily cap, който зависи от много неща 😁

Връзка към коментар
1 hour ago, Rainy said:

Не, не - има Daily Cap като Ойстер. Ако никой не ти отговори до довечера, аз ще го направя 🙂

Работи си дейли капа с кредитна или дебитна карта няма проблем. Вчера за ползване на метро и автобуси ми закова на 7 паунда.

Дори ако, се объркаш нещо, както ние направихме преди няма час. Влизаш в метрото цъкаш картата и разбираш, че нямаш работа там, а на автобус. Излизаш пак през същата станция цъкаш пак картата и не ти взима никакви пари.  Явно за ТФЛ не си направил пътуване, което реално е така.

Редактирано от BlackArt77
Връзка към коментар
преди 4 часа, Shlosera каза:

Пратих на ЛС адреса във Feltham. Впрочем той е само на километър от спирка Feltham, така че и до дам ме оправя също. 

Проверих - не ти е по-евтино или по-бързо. Полззвай си трансфера на Уиз и после градски транспорт. Поздрави и приятно в Лондон 🙂

Връзка към коментар

Имам въпрос за гр.Лутън, някой знае ли дали в неделя работят магазини, заведения, мол (там има един)... или всичко е затворено, както в Гърция и Южен Кипър.. в неделя всички кепенци спуснати 😄

Връзка към коментар
преди 51 минути , montepinar каза:

Имам въпрос за гр.Лутън, някой знае ли дали в неделя работят магазини, заведения, мол (там има един)... или всичко е затворено, както в Гърция и Южен Кипър.. в неделя всички кепенци спуснати 😄

Не знам за Лутън, но ще споделя принципа за Великобритания 🙂 В неделя големите хранителни магазини и Шопинг центрове работят обикновено от 11 до 17. Има разпоредба да не се работи повече от 6 часа в неделя. Някои работят от 10 до 16, но по-рядко. По-малките магазинчета си зависят от града и от собствениците...

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

Дневната карта за транспорта (1-6 зона) струва 13,50 и се купува от машините кеш или с карта. Онзи ден си забравих ойстера, бързах и се наложи да купя. Хартиен носител е и се пъха в автоматите.Само 1-6 зона предлагат, не може 1-3 и т.н. Важи за метрото, автобуси, овъргранд.

Наскоро в автобус едни чужденци се опитаха с банкова карта да се таксуват, но устройството не прие картата. Обясниха на шофьора, че за трети път им се случва,бързат за някъде и той ги съжали и пусна.

Връзка към коментар
Преди 1 час, montepinar каза:

Имам въпрос за гр.Лутън, някой знае ли дали в неделя работят магазини, заведения, мол (там има един)... или всичко е затворено, както в Гърция и Южен Кипър.. в неделя всички кепенци спуснати 😄

Бърза справка в гугле показва, че магазините в Лутън в неделя работят 11.00(10.30) - 17.00, включая мола.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 28 минути , VeniVidiVici каза:

Дневната карта за транспорта (1-6 зона) струва 13,50 и се купува от машините кеш или с карта.

Въпросът е, че малко са хората, пътуващи от 6-та зона и разликата в парите за daily cap на масовото пътуване 1-3 зона, примерно - £5.30 (£13.50- £8.20) не е малка за българския стандарт, а и за английския. Затова е за предпочитане банкова карта/Oyster.

 

преди 28 минути , VeniVidiVici каза:

Наскоро в автобус едни чужденци се опитаха с банкова карта да се таксуват, но устройството не прие картата. Обясниха на шофьора, че за трети път им се случва,бързат за някъде и той ги съжали и пусна.

Точно така, случва се - затова винаги съветвам хората да си регистрират банковата карта в TfL - гарантира спокойствие.

Редактирано от Гост
Връзка към коментар

@Rainy , а когато сме двама? Април ще пътувам с детето-7 години . Може ли с една карта да се регистрират две пътувания наведнъж? Детето ползва ли намаление?

 

Може ли някой да препоръча хотел около Виктория. Знам, че е трудна работа , но все пак .... 

Редактирано от liliya
Връзка към коментар
преди 3 часа, liliya каза:

@Rainy , а когато сме двама? Април ще пътувам с детето-7 години . Може ли с една карта да се регистрират две пътувания наведнъж? Детето ползва ли намаление?

 

Може ли някой да препоръча хотел около Виктория. Знам, че е трудна работа , но все пак .... 

Детето би трябвало да пътува безплатно. 

 

Не може с една карта - всеки възрастен трябва да пътува с отделна карта. 

 

За хотели съм безпомощна 😞 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.