Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

От сайта на Tfl:

 

Children aged under 11 can travel free on buses and trams at any time. Children under 11 also travel free on Tube, DLR and London Overground, Tfl Rail and some National Rail services when accompanied by an adult using a valid Visitor Oyster card or Travelcard ticket. (Up to four children per adult)

If you’re using a Visitor Oyster card, you must touch in and touch out as normal but ask a member of staff to let your group through the side gate

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 11 часа, Rainy каза:

Детето би трябвало да пътува безплатно. 

 

Не може с една карта - всеки възрастен трябва да пътува с отделна карта. 

 

За хотели съм безпомощна 😞 

Благодаря @Rainy.  Все ще намерим нещо. 

Благодаря @searus 🙂

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Моля, дайте препоръка за транспорт между летищата Лутън-Хитроу и Хитроу-Станстед. Попрочетох малко, но ми се иска някой с опит да ми даде инфо за цени и времетраене, за да не си изпусна връзките. 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Ерика каза:

Моля, дайте препоръка за транспорт между летищата Лутън-Хитроу и Хитроу-Станстед. Попрочетох малко, но ми се иска някой с опит да ми даде инфо за цени и времетраене, за да не си изпусна връзките. 

Нямам личен опит, но не виждам причина да не вярвам да информацията, посочена тук:

Хийтроу до Станстед - твърди се, че с National Express отнема 80 минути 15 GBP

Лутън до Хийтроу: 70 минути и пак 15 GBP

 

Съдейки по скромния ми опит по околовръстното на Лондон, препоръчвам да имате едно на ум, като пътувате с автобус и да си дадете по един час толеранс във всяка посока, особено ако е делничен ден.

 

Връзка към коментар
преди 4 часа, Ерика каза:

Моля, дайте препоръка за транспорт между летищата Лутън-Хитроу и Хитроу-Станстед. Попрочетох малко, но ми се иска някой с опит да ми даде инфо за цени и времетраене, за да не си изпусна връзките. 

Имам ясна представа от транспорта и времетраенето, но не съм пътувала с автобус. С кола - емнайсет пъти.

 

преди 6 минути , Lyubina каза:

Нямам личен опит, но не виждам причина да не вярвам да информацията, посочена тук:

Хийтроу до Станстед - твърди се, че с National Express отнема 80 минути 15 GBP

Лутън до Хийтроу: 70 минути и пак 15 GBP

Единственият градски транспорт без прехвърляне е точно National Express. И аз така - нямам причина да не им вярвам, но много зависи кога точно пътувате. Имайте предвид, че минавате през най-инфарктната част на най-инфарктната магистрала, та всякакви идиотии са възможни. За мен по-нормалните времена в нормален трафик са за Лутън 90 min и за Станстед 120 мин, ама те си знаят. Факт е, че автобусите карат много бързо и ако няма трафик, ще са навреме.

 

Скоро правих едно сравнение за магеланец - доколко си струва точно този транспорт от Лутън до Хийтроу. Ами не си струва. Аз бих предпочела метро и влакове, но ако човек е неопитен, може да му е леко тегаво... 

 

Ако дадеш полетите си, със сигурност ще получиш по-добър съвет 🙂

Връзка към коментар

Директен транспорт е само National Express. Времената в разписанието са реални, т.е. съобразени с обичайния трафик, ако няма извънредни произшествия. Ако има, слагаш един- два часа отгоре

За по-бързо и по-скъпо, комбинация от влакове и метро. Даже си спомням, че писах в една тема за това. Аз преди една година го минавах, ама имах нощувка, та не бързах, а и бях с деца и сума багаж и просто нямаше начин да се прекачвам с влакове

 

Връзка към коментар

Много ви благодаря! Целта беше да видя доколкото да си оставям буфер между презокеанския полет, който е от Хитроу и лоу-костовете до Лутън и Станстед. Сега се ориентирах вече, ще съм предпазлива и ще купя полети с повече престой, че точно за лондонските летища съм начинаеща.

Връзка към коментар
преди 29 минути , Ерика каза:

Много ви благодаря! Целта беше да видя доколкото да си оставям буфер между презокеанския полет, който е от Хитроу и лоу-костовете до Лутън и Станстед. Сега се ориентирах вече, ще съм предпазлива и ще купя полети с повече престой, че точно за лондонските летища съм начинаеща.

Ами аз бях така, презокеански, който пристига към 12:30 и взех от Лутън на другия ден сутринта за по-сигурно, нищо че имаше и същия ден вечерта полети към София. Презокеанския закъсня с 2:30 и без друго, и си стигнахме в Лутън направо вечерта. Трябваше да взема организиран трансфер, щеше да е дори по-евтино от автобуса, ама всичко го оправях в последния момент и не сварих

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А постижимо ли е при кацане на Хийтроу и трансферно време от 12 часа преди следващия полет от Лутън, да се види някоя забележителност в Лондон? И при това, с изискване да оставим голям куфар някъде... Малко риторичен въпрос, но съм сигурна, че имате креативни идеи.

Редактирано от Ерика
добавяне на текст
Връзка към коментар

Със сигурност, само да има къде да се остави багажа в центъра. Примерно с Хийтроу конект до Падингтън, оставяте багажа, гледате и после отивате до Лутън. На гара Виктория и автогарата има къде да се остави багажа, за Падингтън не знам.

(Heathrow Connect се плаща с ойстър и даже влиза в daily cap, но Лутън не. Ако беше Гатуик ...)

Връзка към коментар
Преди 1 час, Ерика каза:

А постижимо ли е при кацане на Хийтроу и трансферно време от 12 часа преди следващия полет от Лутън, да се види някоя забележителност в Лондон? И при това, с изискване да оставим голям куфар някъде... Малко риторичен въпрос, но съм сигурна, че имате креативни идеи.

И аз да кажа: разбира се! Ще помагаме с креативност - в Лондон няма проблеми с креативността 🙂 

Връзка към коментар

Първо да благодаря на Рейни,  защото благодарение на нейното окуражаване преди време се осмелих да купя предварително билети за Станстед експреса и наистина като дойдоха билетите си пише на тях, че могат да се сложат в приложение към тела или да се разпечатат като ПДФ и ги чекваш или показваш на платформата директно, тоест това са директно самите билети, а не както се съмнявах аз, че на място трябва да изкарвам билетите с картата, която е платено за тях онлайн.

Сега имам директен въпрос-за Гринуич, ако някой е ползвал въпросните спирки. Ще ползваме линия Централ и на сп. Банк ще сменим с DLR. Въпросът ми е дали от спирката на метрото има директен достъп до платформата по тунели долу на  DLR влакчето, или трябва да се излиза извън станцията на метрото. Питам, защото на гугъл мапс ми ги дава двете спирки-на метрото и DLR с маалко разстояние една от друга, но си мисля, че вероятно са свързани на ниво тунели. И как беше в този случай, ако са свързани под земята-излизайки от платформата на метрото си чекваме ойстера и отивайки на платформата на DLR влакчето пак се чекваме и после и в Гринуи на излизане-пак. Нали така или бъркам?

Връзка към коментар
преди 15 минути , Алхамбра каза:

Въпросът ми е дали от спирката на метрото има директен достъп до платформата по тунели долу на  DLR влакчето, или трябва да се излиза извън станцията на метрото. Питам, защото на гугъл мапс ми ги дава двете спирки-на метрото и DLR с маалко разстояние една от друга, но си мисля, че вероятно са свързани на ниво тунели. И как беше в този случай, ако са свързани под земята-излизайки от платформата на метрото си чекваме ойстера и отивайки на платформата на DLR влакчето пак се чекваме и после и в Гринуи на излизане-пак. Нали така или бъркам?

гледай схемата на метрото, не гугъл мапс

ако са свързани, значи не излизаш, ако са отделни кръгчета, значи излизаш и пак се чекваш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 12 минути , Алхамбра каза:

Първо да благодаря на Рейни,  защото благодарение на нейното окуражаване преди време се осмелих да купя предварително билети за Станстед експреса и наистина като дойдоха билетите си пише на тях, че могат да се сложат в приложение към тела или да се разпечатат като ПДФ и ги чекваш или показваш на платформата директно, тоест това са директно самите билети, а не както се съмнявах аз, че на място трябва да изкарвам билетите с картата, която е платено за тях онлайн.

Радвам се 🙂 

 

преди 13 минути , Алхамбра каза:

Сега имам директен въпрос-за Гринуич, ако някой е ползвал въпросните спирки. Ще ползваме линия Централ и на сп. Банк ще сменим с DLR. Въпросът ми е дали от спирката на метрото има директен достъп до платформата по тунели долу на  DLR влакчето, или трябва да се излиза извън станцията на метрото. Питам, защото на гугъл мапс ми ги дава двете спирки-на метрото и DLR с маалко разстояние една от друга, но си мисля, че вероятно са свързани на ниво тунели. И как беше в този случай, ако са свързани под земята-излизайки от платформата на метрото си чекваме ойстера и отивайки на платформата на DLR влакчето пак се чекваме и после и в Гринуи на излизане-пак. Нали така или бъркам?

Много отдавна не съм слизала на Bank, но нямам спомени да са отдалечени. Следвайте знаците.  Един подземен комплекс е. Само че защо сте избрали точно този маршрут? 

Връзка към коментар

Здравейте и от мен. Изчетох всичките 25 странички от тази тема. 

На няколко места се дискутираше темата London Pass, но въпреки всичко казано ви моля за следния съвет:

Установих, че при всички случаи, ако искаш да посетиш поне 3-4 платени обекта е по-добре да купиш такава карта, общата цена излиза знаително по-ниска, отколкото, ако плащаш на място на входа на всеки обект.

Моята идея е да ползвам: Автобус хоп он-хоп оф за първия ден, качване на Лондонското око втория ден и да влезем в някоя катедрала или друго на втория или на третия ден. 

London Pass обаче се купува за дни - 1, 2, 3 или повече дни (цена за 1 ден 75 лири, 2 дни 99 лири, 3 дни 115 лири...)

Намерих този сайт:https://www.londonexplorerpass.com/london-explorer-prices.php

И като, че ли тук намирам точно каквото търся!? Но ви моля, ако некой го е ползвал или просто се ориентирате по-добре или пък просто знаете английски (щото аз знам , колкото да не умра от глад и да не се изгубя:-) да ми потвърдите правилно ли съм разбрала, че, ако си купя карта за 3 забележителности за 59 лири ще мога да направя това, което описвам най-горе. Аз разбрах, че тази карта не е за определени дни, а важи много по-дълго време от датата на първото (ползване) влизане в обект. 

Връзка към коментар
преди 17 минути , Antick каза:

Здравейте и от мен. Изчетох всичките 25 странички от тази тема. 

На няколко места се дискутираше темата London Pass, но въпреки всичко казано ви моля за следния съвет:

Установих, че при всички случаи, ако искаш да посетиш поне 3-4 платени обекта е по-добре да купиш такава карта, общата цена излиза знаително по-ниска, отколкото, ако плащаш на място на входа на всеки обект.

Моята идея е да ползвам: Автобус хоп он-хоп оф за първия ден, качване на Лондонското око втория ден и да влезем в някоя катедрала или друго на втория или на третия ден. 

London Pass обаче се купува за дни - 1, 2, 3 или повече дни (цена за 1 ден 75 лири, 2 дни 99 лири, 3 дни 115 лири...)

Намерих този сайт:https://www.londonexplorerpass.com/london-explorer-prices.php

И като, че ли тук намирам точно каквото търся!? Но ви моля, ако некой го е ползвал или просто се ориентирате по-добре или пък просто знаете английски (щото аз знам , колкото да не умра от глад и да не се изгубя:-) да ми потвърдите правилно ли съм разбрала, че, ако си купя карта за 3 забележителности за 59 лири ще мога да направя това, което описвам най-горе. Аз разбрах, че тази карта не е за определени дни, а важи много по-дълго време от датата на първото (ползване) влизане в обект. 

Като цяло London pass според мен изобщо не си струва. Виж офертите на National Express 2for1, дори и да не пътуваш с тях. Не видях никъде на никого да искат билети на NE, така че може да се възползваш. 🙂 

Редактирано от Христиан
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
48 minutes ago, Христиан said:

Като цяло London pass според мен изобщо не си струва. Виж офертите на National Express 2for1, дори и да не пътуваш с тях. Не видях никъде на никого да искат билети на NE, така че може да се възползваш. 🙂 

Благодаря, там е още по-изгодно, но опциите са по-малко според мен. Ние сме 4 човека, без малки деца и никой не иска да се снима съз знаменитости в Мадам Тюсо, Шрек не ни вълнува също ... опцията за туристически автобус (която ни е много важна, защото аз като организатор, съм обещала, че поне 1 ден няма да да се ходи много пеш) не е комбинирана (поне аз така го разбрах) с други забележителности. Така, че остава ми въпроса, ако на някой му се разглежда и има време Лондон експлорер пас да даде съвет.

Иначе се замислих, дали като видя прогнозата 5-6 дни преди пътуването, да не си букна една разходка по темза от сайта на  National Express 🙂

 

 

Връзка към коментар
преди 19 часа, Алхамбра каза:

Сега имам директен въпрос-за Гринуич, ако някой е ползвал въпросните спирки. Ще ползваме линия Централ и на сп. Банк ще сменим с DLR. Въпросът ми е дали от спирката на метрото има директен достъп до платформата по тунели долу на  DLR влакчето, или трябва да се излиза извън станцията на метрото.

На Bank station няма нужда да излизаш, за да се прекачиш на DLR-a. Както е писала Rainy следвай знаците и няма да излезеш ненужно от гарата и да те таксуват допълнително. Само гледай да не си на Bank в час пик - пътникопотокът е безумен. 

Редактирано от vorbis
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Много благодаря на всички. Така е, прави сте абсолютно за Банк. Даже като го чекнах през Ситимапер има внимание, е ескалаторите през седмицата на някои от платформите работят само нагоре и достъпа до тях надолу е през друго място заради огромния поток хора....Бляк. Не се бях замислила изобщо за това. От хотела този ни е удобен машрут. Другия вариант е с автобус 188-той пък направо пред хотела ни спира и в Гинуич е на по-готино място спирката му, обаче......е със 180 спирки ха-ха до там през целия град едва ли не. Дава ми с него около час и малко. Ама да не станат 3 часа в задръстванията....., ако ще пътуваме с него ще е баш сутрин около 8... Пък и в момента пак мапера показва, че заради ремонтни неща той не спира на пл. Ръсел, ами чак долу на Холборн някъде и трябва пък и там да се издирва допълнително спирката, ако не се оправят нещата докато отидем.... Защото Гринуич е оставен за предпоследния ден заедно с Hertford house    -само ако сме си изпълнили  програмата от предходните дни, пък тя е доста амбициозна. Ако не, ще бъде жертван Гринуич, за да наваксаме с нея.

Може ли да се оплача от работното време на музеите-ха-ха. Това много ме дразни, защото  ми бърка програмата-от 10 часа сутрин. Защо не са от 9, за бога.  Така и британския музей, който ми е точно на 1 минута от хотела с това работно време също се оказва адски неудобно....Не върви да седиш до 10 часа като гламав в хотела, а като някъде ехе, пък трябва да се върнеш напрактика до хотела обратно и в 17,30 като го затворят пак наново обратно на някъде по-далече и пак до хотела....Много тъпо. Не хващаме петъка, когато е до късно, за съжаление....Освен да си чакам  10ч. за Hertford house все пак и оттам към 12,30ч. с Jubilee и  на Канари уорф да се прави връзката с влакчето до Гринуич....Да, може би така ще е по удачно.....Ще го мисля  пак допълнително. Вие какво ще кажете за последния вариант?

Връзка към коментар
преди 17 часа, Antick каза:

Здравейте и от мен. Изчетох всичките 25 странички от тази тема. 

На няколко места се дискутираше темата London Pass, но въпреки всичко казано ви моля за следния съвет:

Установих, че при всички случаи, ако искаш да посетиш поне 3-4 платени обекта е по-добре да купиш такава карта, общата цена излиза знаително по-ниска, отколкото, ако плащаш на място на входа на всеки обект.

Моята идея е да ползвам: Автобус хоп он-хоп оф за първия ден, качване на Лондонското око втория ден и да влезем в някоя катедрала или друго на втория или на третия ден. 

London Pass обаче се купува за дни - 1, 2, 3 или повече дни (цена за 1 ден 75 лири, 2 дни 99 лири, 3 дни 115 лири...)

Намерих този сайт:https://www.londonexplorerpass.com/london-explorer-prices.php

И като, че ли тук намирам точно каквото търся!? Но ви моля, ако некой го е ползвал или просто се ориентирате по-добре или пък просто знаете английски (щото аз знам , колкото да не умра от глад и да не се изгубя:-) да ми потвърдите правилно ли съм разбрала, че, ако си купя карта за 3 забележителности за 59 лири ще мога да направя това, което описвам най-горе. Аз разбрах, че тази карта не е за определени дни, а важи много по-дълго време от датата на първото (ползване) влизане в обект. 

Можеш да си купиш много по-евтино карти за повече забележителности тук:

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/merlins-magical-london-pass-5-attractions-inc-london-eye-madame-tussauds-sea-life.a327836.activity-details?srp=true&location=London%2C+England%2C+United+Kingdom&startDate=2019-04-29&endDate=2019-05-02&latLong=51.507538%2C-0.127804&rid=178279&pageNumber=1

или:

https://www.expedia.co.uk/things-to-do/london-explorer-pass-3-4-5-or-7-tours-attractions.a521143.activity-details?srp=true&location=London%2C+England%2C+United+Kingdom&startDate=2019-04-29&endDate=2019-05-02&latLong=51.507538%2C-0.127804&rid=178279&pageNumber=1

После използваш код 40OFFACTIVITIES и цената пада с 40%. Важи до 28.02.2019 г.

image.png.e191f85f58325298e8e7a0ef71f7f056.png

Редактирано от koliob
  • Харесвам 2
  • Браво 2
Връзка към коментар
4 hours ago, koliob said:

БЛАГОДАРЯ  !!!! Тествано!!! Мисля, че купих точно каквото исках. Промо кода важи, и по този повод увеличих атракциите до 4 броя, всеки ваучер излезе по 49 лири. Има достатъчно опции за избор, дори посещения на стадиони за моите младежи, ако искат:-)

Аз се притесних да не би посещениеята да са до 28.02, но на ваучера си пише датата, която аз посочих за начало:31.03.2019 и важи 30 дни. И най-важното - има опция за БЕЗПЛАТНО анулиране до 28 март, ако нещо се промени. Предполагам парите от картата ми дотогава само ще са блокирани и ще ги дръпне реално чак тогава.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 38 минути , Antick каза:

Предполагам парите от картата ми дотогава само ще са блокирани и ще ги дръпне реално чак тогава.

Парите ги взема веднага, а при канцелиране ги връща до седмица. Още по-добра цена от GBP 44.40 щеше да се получи ако бяха купени по два на различни акаунти, защото кода намалява с 40%, но до GBP 100, но и така е добре.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
2 hours ago, koliob said:

Парите ги взема веднага, а при канцелиране ги връща до седмица. Още по-добра цена от GBP 44.40 щеше да се получи ако бяха купени по два на различни акаунти, защото кода намалява с 40%, но до GBP 100, но и така е добре.

Ето за това последното изобщо не ми дойде наум! Добре, че се отказах от 5-те атракции, че пак дискаунта щеше да е 100 лири, хахаха! Нищо и така е добре. Ще дам на някой да ми преведе по-добре условията по ваучерите, че аз с моя английски разбрах, че трябва да се явим първо в офиса им за да си стратираме ваучерите, но за това има време, ще го разбера. Те добре са си го написали хората всичко, само трябва добре да се чете! Още веднъж благодаря за вниманието!

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Здравейте, в началото на септември ще имам кратък престой в Лутън. Кацаме около 12 на обяд, ако помня правилно. Имам резервация в хотел до летището и полет към София на следващия ден, рано сутринта. 

Възможно ли е за този половин ден да се разгледат някакви хари-потърски неща? У нас тече маратон, дъщерята вече полудява и като разбра, че може да види Перон 9 и 3/4, не спира да ми говори. Както и да си купим сова, но това мисля да го парирам, както желанието да си вземем коза от Крит. 

Трябва да попрочета как са ситуирани "забележителностите", има ли някакъв център ли, де да знам...

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.