Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 7 минути , Аmélie каза:

Здравейте, в началото на септември ще имам кратък престой в Лутън. Кацаме около 12 на обяд, ако помня правилно. Имам резервация в хотел до летището и полет към София на следващия ден, рано сутринта. 

Възможно ли е за този половин ден да се разгледат някакви хари-потърски неща? У нас тече маратон, дъщерята вече полудява и като разбра, че може да види Перон 9 и 3/4, не спира да ми говори. Както и да си купим сова, но това мисля да го парирам, както желанието да си вземем коза от Крит. 

Трябва да попрочета как са ситуирани "забележителностите", има ли някакъв център ли, де да знам...

Мястото е London Harry Potter Experience. Има такава тема във форум Великобритания на втора страница. Иначе, Перон 9 и 3/4 се намира на King's Cross, достъпно е за всеки. Праят се снимки, има магазин за сувенири. Интересно е мястото и за млади и за стари.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 3 минути , rdd каза:

Мястото е London Harry Potter Experience. Има такава тема във форум Великобритания на втора страница. Иначе, Перон 9 и 3/4 се намира на King's Cross, достъпно е за всеки. Праят се снимки, има магазин за сувенири. Интересно е мястото и за млади и за стари.

Благодаря, @rdd!

 

преди 17 минути , Аmélie каза:

Здравейте, в началото на септември ще имам кратък престой в Лутън. Кацаме около 12 на обяд, ако помня правилно. Имам резервация в хотел до летището и полет към София на следващия ден, рано сутринта. 

Възможно ли е за този половин ден да се разгледат някакви хари-потърски неща?

Напълно възможно. Ползвайте влак - ето една разбивка по часове. Това е за единичен билет - ако ми кажете колко човека и деца сте, ще проверя за отстъпки 🙂 

 

image.png.4251c930c802ca10afecb63f9f802ba5.png

 

image.png.dbde1a47b5dda0e36a9b696e6778bcb0.png

 

 

Връзка към коментар

Ох, разгледах го този Хари Потър Experience, там ми се иска да отидем. Обаче кацаме в 12:40, докато се измъкнем от летището и оставим багажа в хотела, нищо чудно и три часа да стане, а последния тур за деня започва в 16:00. Има ли как да се замъкнем за час до студиото? Двама възрастни и дете. 

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Според вас 1 ч и 55 Мин преди полет да съм на на летище Лутън дали ще са достатъчни? Нямам чекиран багаж, само с ръчен пътувам.

Автобусът, за който планирам да си купя билет пристига на летището в 20 часа, а полетът ми е 21:55.

Връзка към коментар
преди 11 минути , mary_shery каза:

Според вас 1 ч и 55 Мин преди полет да съм на на летище Лутън дали ще са достатъчни? Нямам чекиран багаж, само с ръчен пътувам.

Автобусът, за който планирам да си купя билет пристига на летището в 20 часа, а полетът ми е 21:55.

Аз винаги предвиждам 3 часа като време за пристигане - с ясното съзнание, че е за резерв. Към Лутън специално имам специално отношение. Там сигурно бих си задала 4 часа 🙂 Иначе 2 часа са достатъчни. Но нямаш резерв.

 

Редактирано от Гост
Връзка към коментар
5 minutes ago, mary_shery said:

Според вас 1 ч и 55 Мин преди полет да съм на на летище Лутън дали ще са достатъчни? Нямам чекиран багаж, само с ръчен пътувам.

Автобусът, за който планирам да си купя билет пристига на летището в 20 часа, а полетът ми е 21:55.

Трябват ти поне 25-30 мин за летищния контрол и след това 20 мин за ходене до гейта,добре си сметни нещата, много често има задръствания по пътя и т.н. малко ще е на късмет. 

Връзка към коментар
преди 2 минути , Jorro каза:

...добре си сметни нещата, много често има задръствания по пътя и т.н. малко ще е на късмет. 

Точно. След като два пъти на магия хващам полета - вторият път бях тръгнала 4-5 часа по-рано (с колата го взимам за 1 час), а третият път Mary за малко да си изпусне полета - винаги имам много на ум. Разбира се, зависи кога се пътува. Аз говоря за час пик...

Връзка към коментар
преди 24 минути , mary_shery каза:

Според вас 1 ч и 55 Мин преди полет да съм на на летище Лутън дали ще са достатъчни? Нямам чекиран багаж, само с ръчен пътувам.

Автобусът, за който планирам да си купя билет пристига на летището в 20 часа, а полетът ми е 21:55.

Има нещо странно в лондонските летища и всеки път проверките ни са изключително бавни. Не че сме летели много пъти от там, но и на излизане от летището пак чакаме. Аз бих си оставила 3 часа, защото иначе Жижо не би могъл да диша от безпокойство. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чак 3 часа не, ама 2 часа и 20 Мин ми се струва добре, пък моя приятелка казва, че й се е случвало да има билет за по-късен техен автобус, пък да хване по-ранния. А разликата в цената с по-ранните е двойна, ама явно ставало.

Връзка към коментар
преди 10 минути , mary_shery каза:

Май час пик се води, колебая се между автобуса в 18:00 - 19:40 или в 18:30 - 20:00. National express. 

Това е час пик. Препоръчвам ти да си оставиш три часа, но решението нека си е твое. Може да нямаш грам проблем - което ти желая. Аз съветвам изцяло на база опит. 

Връзка към коментар

Когато става дума за Лутън, аз бих предпочела влак. Вероятността да закъснее е много по-малка, отколкото движение по околовръстното на Лондон и времето за пътуване е по-кратко. Винаги бих предпочела такъв вариант пред рисковете на автомобилния транспорт, особено по онова шантаво и претоварено шосе.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Имам следния въпрос - ще ходим на концерт на Уембли юни месец и бих искала да попитам къде ще препоръчате настаняване? Около Уембли или е достатъчно удачно по-към центъра? Ще Има ли метро да речем, след 23 часа, за да се предвижим? Обикновено спим около гара Виктория, но сега нещо ми се вижда криво да е там. Ще сме с детето и за това ми е по-важно от обикновено. 

Връзка към коментар

Има нощно метро в петъците и съботите. Влаковете се движат през около 10 минути.

 

Ето я картата:

 

spacer.png

 

Както се вижда, можете да се придвижите от Victoria.

Другият вариант са нощните автобуси, Wembley е достъпен с N83.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 23 минути , luba_rizova каза:

Имам следния въпрос - ще ходим на концерт на Уембли юни месец и бих искала да попитам къде ще препоръчате настаняване? Около Уембли или е достатъчно удачно по-към центъра? Ще Има ли метро да речем, след 23 часа, за да се предвижим? Обикновено спим около гара Виктория, но сега нещо ми се вижда криво да е там. Ще сме с детето и за това ми е по-важно от обикновено. 

Уембли не е хубав район за отсядане... Линиите Victoria, Central, Jubilee, Northern and Piccadilly имат 24 часов работен ден в петък и събота. 

Връзка към коментар
Преди 1 час, luba_rizova каза:

Имам следния въпрос - ще ходим на концерт на Уембли юни месец и бих искала да попитам къде ще препоръчате настаняване? Около Уембли или е достатъчно удачно по-към центъра? Ще Има ли метро да речем, след 23 часа, за да се предвижим? Обикновено спим около гара Виктория, но сега нещо ми се вижда криво да е там. Ще сме с детето и за това ми е по-важно от обикновено. 

Концерта на кой е? Ако е удобно само да попитам.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 27 минути , luba_rizova каза:

БОН Джови. Ние не сме някакви меломани, ама сина е голям фен и ни помоли. 

Много хубаво! Приятно изкарване! И аз ще бъда по-късно, през юли месец на Селин Дион и чакам с нетърпение. Но в моя случай, аз помолих синът ми да ме придружи. 

  • Браво 1
Връзка към коментар
преди 6 часа, luba_rizova каза:

ще ходим на концерт на Уембли юни месец и бих искала да попитам къде ще препоръчате настаняване?

Твърдо в Уембли, на пешеходно разстояние от стадиона.

Измъкването след концерта може да се проточи. Метро ще има, даже на често, хората са свикнали да организират големи концерти. Но е голяма гъчканица!

Още с излизането от стадиона, трябва да се насочите в правилната посока, защото има разпределение на човешкия поток с едни заграждения и не може да се прескача между тях.

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Здравейте. Откъм местоположение за хотел кое е по-добър вариант - точно до Trafalgar square или точно до метростанция Holborn? Ще посетим най-важните музеи и ще си ползваме активно градски транспорт, а не толкова пеша. Благодаря предварително. 

Връзка към коментар
преди 4 минути , darinamarinova каза:

Здравейте. Откъм местоположение за хотел кое е по-добър вариант - точно до Trafalgar square или точно до метростанция Holborn? Ще посетим най-важните музеи и ще си ползваме активно градски транспорт, а не толкова пеша. Благодаря предварително. 

И двата варианта са ТОП места. Разлика реално няма 🙂 

 

image.png.74043ccfdad6ab84b63c91c26b517af1.png

 

От Трафалгар има безкрайно много транспорт също. 

 

Само да кажа - една разходка по улиците там е прелест 🙂 Желая ви хубаво време! Ако има въпроси, споделяй - ще помагаме.

 

Връзка към коментар
На 13.04.2019 г. в 22:32, mary_shery каза:

Май час пик се води, колебая се между автобуса в 18:00 - 19:40 или в 18:30 - 20:00. National express. 

Аз хванах този в 18:30 ч. и нямаше абсолютно никъде задръстване. Денят обаче беше неделя, което най-вероятно си е фактор.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.