Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

Преди 1 час, Граф Вронски каза:

Преди няколко месеца ми дадоха Oyester карта с някаква сума пари, но не си я спомням. Има ли начин да се провери някъде online това?

Ако си регистриран на страницата на tfl с тази карта, тогава явно да, но не съм го правила и не мога да кажа как точно става, само чета какво пише в Гугъл и tfl...

  • Благодаря 1
Връзка към коментар
преди 2 часа, Граф Вронски каза:

Преди няколко месеца ми дадоха Oyester карта с някаква сума пари, но не си я спомням. Има ли начин да се провери някъде online това?

Трябва да имаш акаунт с регистрирана карта и тогава може онлайн, иначе на някоя машина.

Връзка към коментар

има на сайта на TFL, трябва да си направиш акаунт и може даже да топ-ъпваш онлайн

https://contactless.tfl.gov.uk/

обаче задавали въпроси за сигурност и може да не успееш да се регистрираш, ако картата не е твоя или е била неизползвана дълго време

  • Харесвам 1
  • Благодаря 1
Връзка към коментар

Извинявам се, ако преди е писано по темата, но до края на деня(няма да имам време да чета назад много ) има промоция за London pass и се чудя ако я купя днес нали няма да е проблем да си я получа след 10дни от бюрото им на центъра ?

Връзка към коментар

Здравейте, имаме самолетни билети  за Лондон 🙂 Много съм щастлива! В крайна сметка ще сме за 2 нощувки. 

Тези автобусни билети easybus дали важат + / - 1 час?

Чудя се и защо за 1 човек цената е 1.99, а за трима става 11.97, дали някой има представа?

Ще съм благодарна и за препоръка за икономично настаняване около Виктория стейшън 🙂 

 

Благодаря предварително.

Връзка към коментар
преди 28 минути , Eva eva каза:

 

Тези автобусни билети easybus дали важат + / - 1 час?

  FAQ:
image.png.969dae139023fcf6c5cd5dc1c9df4fed.png

 

Цитат

Чудя се и защо за 1 човек цената е 1.99, а за трима става 11.97, дали някой има представа?

Няма нищо за чудене - тук е същото, като при нискотарифните АК - билетите са групирани по цени в "пакети" и като свършат билетите от съответиня пакет, цената за следващите се вдига, в случая от 1.99 на 3.99. 
Затова се процедира по следния начин - прави се проба с един, два три и т.н. билета за да се разбере колко билета могат да се купят на по-ниската цена, закупуват се сътоветниа брой и останалите се купуват на по-високата.  Иначе ако се купят накуп - всичките билети ще са на по-високата цена. 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Здравейте! На 08.08.2019г. летим с приятели до Лондон и ще останем до 13ти. Кацаме на летище Станстед. Бих искала да попитам дали е по- изгодно да купя билетите за влака сега или на място. В момента от сайта ми предлагат изгодно групов билет за четирима за отиване и връщане.

Връзка към коментар
преди 1 минута , Tania_G каза:

Здравейте! На 08.08.2019г. летим с приятели до Лондон и ще останем до 13ти. Кацаме на летище Станстед. Бих искала да попитам дали е по- изгодно да купя билетите за влака сега или на място. В момента от сайта ми предлагат изгодно групов билет за четирима за отиване и връщане.

Зависи от отстъпката - тя е понякога за точно определени влакове. На място билетите не са по-евтини, но груповите билети са обичайна практика и не зависят от конкретна дата. 

 

Дайте ми колко човека сте, часовете на пътуване - да погледна и аз.

 

 

 

Връзка към коментар

В сайта на Станстед експрес не ми иска часове за пътуване и съм задала само датите. Пътуване от Stansted Airport to Tottenham Hale на 08.08.2019г. и връщане на 13.08.2019г., четири човека.

Самолетът ни каца в 13.20 часа, а към София летим в 16,20часа.

Връзка към коментар
преди 1 час, Tania_G каза:

В сайта на Станстед експрес не ми иска часове за пътуване и съм задала само датите. Пътуване от Stansted Airport to Tottenham Hale на 08.08.2019г. и връщане на 13.08.2019г., четири човека.

Самолетът ни каца в 13.20 часа, а към София летим в 16,20часа.

Намерих отговора 🙂 Kакто и подозирах. 

 

4 travel for the price of 2
4 or 3 persons pay for only 2 Adults when travelling together between London Liverpool Street and Stansted Airport. There must be at least 2 paying adults if children (5-15 years) are included in this offer. This is an on-line offer only. 

 

https://www.londontoolkit.com/travel/stansted_rail.htm

 

Връзка към коментар
преди 37 минути , Tania_G каза:

Благодаря! А като закупя билетите, трябва ли да направя нещо специално или отиваме на гарата, когато решим и се качваме на влака?

Разпечатвате ги и директно на влака.Те трябва да си имат бар код.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Началото на ноември кацаме на Лутън в 7:30, ориентировъчно за колко часа да си вземем трансфер с easyBus (пътуваме само с малки раници).

Вариантите са: 8:05, 8:20, 8:35, 8:55, 9:25

 

За сега се чудим за вариант 8:35, но искам и вашето мнение. Все пак сме първи полет за деня и не би трябвало да има закъснение.

Връзка към коментар
преди 16 минути , lamerz1912 каза:

Началото на ноември кацаме на Лутън в 7:30, ориентировъчно за колко часа да си вземем трансфер с easyBus (пътуваме само с малки раници).

Вариантите са: 8:05, 8:20, 8:35, 8:55, 9:25

 

За сега се чудим за вариант 8:35, но искам и вашето мнение. Все пак сме първи полет за деня и не би трябвало да има закъснение.

Аз бих взела за 8,55, а ако сте на спирката по-рано, ще помолите да се качите на предишния бус. От летището не са ми отказвали.

От града към летището, обаче, не разчитай на по-рано качване. Отказвали са ми.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Имаме нощувка довечера на Лутън. Кацаме около един часа местно време. Има ли варианти за евтино придвижване до Лондон? Намирам само някакви влакове по 40-50 паунда, а не ми се дават толкова за няколко часа. Вариант е и някое друго градче наоколо, за лежерна разходка. 

Връзка към коментар
преди 35 минути , Аmélie каза:

Имаме нощувка довечера на Лутън. Кацаме около един часа местно време. Има ли варианти за евтино придвижване до Лондон? Намирам само някакви влакове по 40-50 паунда, а не ми се дават толкова за няколко часа. Вариант е и някое друго градче наоколо, за лежерна разходка. 

 

image.thumb.png.c80e65cb037e116c06b1f07a34767910.png

 

image.png.32a270706edce79f814572bbd615c312.png

 

 

 

Връзка към коментар
5 hours ago, Rainy said:

 

image.thumb.png.c80e65cb037e116c06b1f07a34767910.png

 

image.png.32a270706edce79f814572bbd615c312.png

 

 

 

Мерси, Рейни! 

В крайна сметка метнахме куфари те в хотела и докато се осъзнаят и мъжа, и детето бяха заспали. Та днешния ден го пишем почивен. Явно доста умора се е натрупала. 

Връзка към коментар

Здравейте отново,

 

направих резерве за Sky garden, но на една дама от групата съм объркала 1 буква в името. Дали ще е фатално, дали гледат и личните карти? Няма вече възможност да ѝ направя нова резервация, дано да влезе с нас. 

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Отново да питам за градския транспорт. Приятелката, при която отивам, твърди, че от тяхното местоположение ще ми е най-изгодна дневна карта. Кварталът е Сътън. Ежедневно ще пътувам с влак до центъра. Дейли капът различен ли е за различни зони?

Връзка към коментар

Естествено, че тавана е различен според броя зони. На сайта ги има цените, мисля, че капа е същия, като цената на карта. Според мен е все едно с кап или дневна карта, евентуално ако имаш безконтактна карта е по-лесно с нея, ако искаш да ползваш 2в1 от железниците с дневна карта от гара.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ориентирах се. Тъй като не съм сигурна дали ще пътувам само в оф пик часове, значи ми е по-изгодно да ползвам безконтактна карта.

Всъщност какво се случва ако съм с дневна карта за оф пик, а се кача в пик час? 

 

Screenshot_20191009-085527.png

Връзка към коментар
преди 6 минути , Bellaero каза:

Ориентирах се. Тъй като не съм сигурна дали ще пътувам само в оф пик часове, значи ми е по-изгодно да ползвам безконтактна карта.

Всъщност какво се случва ако съм с дневна карта за оф пик, а се кача в пик час? 

Screenshot_20191009-085527.png

При безконтактна банкова карта сумата се коригира (взема) автоматично.

При закупена карта - с Oyster или хартиена - просто няма да може да влезете в метрото с тази карта по това време🙂 

Връзка към коментар

Ясно. Питах за дневната карта, не зная дали е хартиена. Не виждам кой би си купил дневна карта при обявените дейли капове. Например 7£ срещу 13.10£ за първа зона само. За моя случай от 1 до 5 зона 18.60 срещу 12 дейли кап. Правилно ли разбирам цените?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.