Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

  • 2 седмици по-късно ...
преди 3 минути , Ivan Ivanich каза:

Гледам за 17 януари 9:00 часа, в момента ми дава £8.00 и се чудя има ли варянт да падне или цената върви само нагоре?

Тогава е много слаб сезон. По-скоро бих ти предложила да изчакаш... 

Връзка към коментар
преди 50 минути , tch каза:

Е, от 8 колко да стане 5?

-> 

преди 3 часа, Ivan Ivanich каза:

Да попитам: Има ли някаква система в ценообразуването на easybas и колко по рано човек може да попадне на рекламираните £1.99 от Лутън до Виктория?

Част от въпроса беше дали ще се качат цените, не коментирам абсолютната стойност.

Това е най-слабия сезон тук. Самите самолетни билети падат драстично, какво остава за автобусите. 

А с колко ще паднат, дали ще паднат и кога - ако знаем такива отговори, отивам в първия пунк за лотарията... 

Връзка към коментар
преди 2 часа, Ivan Ivanich каза:

Да попитам: Има ли някаква система в ценообразуването на easybas и колко по рано човек може да попадне на рекламираните £1.99 от Лутън до Виктория?

Много е рано за ниските цени. Мисля, че започват да показват цени с отстъпка около 60 дни предварително и те обикновено са само за автобусите на National Express. Отстъпките могат да се променя и в двете посоки с течение на времето.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

От редовните ми пътувания с EasyBus => National Express мога да кажа, че никога не съм виждал цената да падне. Посоката е само нагоре. Въпросните билети по £1,99 са само за оперираните от Nat. Exp. А тези, които са на Green Line и Airport Bus Express са на минимална цена £6 (ако не ме лъже паметта), така че там не чакай да падне на 1,99.

Билетите по 1,99 са само един или два на автобус. И ако някой вече ги е купил, нямаш абсолютно никакъв шанс да падне цената.

Аз на твое място бих купил, защото £8 за трансфер в Лондон не е малко, но и не е никак много. Ако сте повече хора, може да помислите за трансфер с такси.

 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Ще бъда с дете на 13 години за 5 дена в London. Виждам, че с безконтактна карта е ок да се придвижвам, но не ми е ясно за детето каква да ползвам, тя вече не е във възрастта за безплатно пътуване. Дайте съвет?

 

Връзка към коментар

За детето взимаш ойстър и отиваш на гише да му я направят с дискаунт (apply young person discount май се казваше).

Или не се занимаваш и плащаш като за възрастен.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 11 минути , annapavlova каза:

Мерси, а ойстера на място ле се взима или от сайта се поръчва?

На място, от едни големи машини, разположени до някои входове на метростанциите.

Връзка към коментар

Не знам дали е коментирано, но по колко цигари може да се пренасят в ръчен багаж. Прочетох това "В багажа на един пътник (включително ръчен и регистриран) може да бъдат превозван общо 1 кг тютюн. Той може да бъде насипен или под формата на пури (200 бр.), пурети (400 бр.) или цигари (800 бр.).800 цигари се равняват съответно на 40 кутии или 4 стека" Да разбирам,че до 4 стека мога да нося в ръчния ако нямам в чекирания или трябва да са разпределени?

Връзка към коментар

цигарите се гледат (ако въобще се гледат) на митницата, където минаваш със всичкия багаж общо

тоест това са всичките без значение къде ги държиш

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
21 hours ago, Ivko said:

Не знам дали е коментирано, но по колко цигари може да се пренасят в ръчен багаж. Прочетох това "В багажа на един пътник (включително ръчен и регистриран) може да бъдат превозван общо 1 кг тютюн. Той може да бъде насипен или под формата на пури (200 бр.), пурети (400 бр.) или цигари (800 бр.).800 цигари се равняват съответно на 40 кутии или 4 стека" Да разбирам,че до 4 стека мога да нося в ръчния ако нямам в чекирания или трябва да са разпределени?

Ivko, аз лично съм пренасял до 5 стека цигари, от България за Англия купувани от безмитната без проблем.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще имаме едно ходене до Лондон с кацане на Gatwick. Преди време в Англия бях попадала на доста магазини с намаления и се върнах с доста дрешки тогава. Ще ни се малко шопинг да направим и сега. Препоръка за някой аутлет или шопинг център в Gatwick? До самия Лондон няма да ходим. @Rainy или някой друг, ако има отзиви от района?

Връзка към коментар
преди 1 минута , Rainy каза:

@Яничка С колко време точно разполагаш? 

Кацаме в 13 ч. и до вечерта, когато имаме нощувка в района на Gatwick, сме свободни. С гр. транспорт сме, нямаме кола.

Връзка към коментар
преди 18 минути , Яничка каза:

Кацаме в 13 ч. и до вечерта, когато имаме нощувка в района на Gatwick, сме свободни. С гр. транспорт сме, нямаме кола.

Какво мислите да правите там цял следобяд? Там е ужасно скучно. Къде точно ще отседнете - в Crawley? Или на самото летище - където цените са силно неприятни? Аз със сигурност бих се разходила до Лондон с първия нормален влак (не Gatwick Express) и не бих се занимавала с глупости, извинявай откровеността 🙂 

 

Ако, обаче, държиш да останеш там (къде точно?), ето този Shopping Center можеш да посетиш, но не гарантирам, че ще ти хареса... 

 

image.png.f3deea2b8cd5c2c418090b30a71e59f7.png

 

 

 

Връзка към коментар

Благодаря ти. Ще бъде кучешки студ и не ни се обикаля много. Затова ни се искаше да сме на закрито в някой мол да видим за дрешки. В този център обаче, доколкото четох, има основно храна и магазини за играчки. Ако не намерим някой шопинг център, който си заслужава, ще помислим за ходене до Лондон.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.