Прескочи до съдържание

Лондон - бързи въпроси


Препоръчани мнения

преди 1 минута , Яничка каза:

Благодаря ти. Ще бъде кучешки студ и не ни се обикаля много. Затова ни се искаше да сме на закрито в някой мол да видим за дрешки. В този център обаче, доколкото четох, има основно храна и магазини за играчки. Ако не намерим някой шопинг център, който си заслужава, ще помислим за ходене до Лондон.

Просто не можеш да си предствиш колко е абсурдна идеята ви - да останете в Гатуик... Идете на топло, но в самия Лондон! Половин час ви е пътя до там. Ще помагам с идеи, ако трябва 🙂 

Връзка към коментар

Купих си билет от Лутън до Виктория, но не намирам където точно са спирките на easybus респективно на National Express.

Предполагам easybus е посредник и трябва да търся спирката на National Express.

Някой може ли да помогне с информация за местоположението на спирките на летището и на гарата?

Връзка към коментар
преди 14 минути , Alexander каза:

Купих си билет от Лутън до Виктория, но не намирам където точно са спирките на easybus респективно на National Express.

Предполагам easybus е посредник и трябва да търся спирката на National Express.

Някой може ли да помогне с информация за местоположението на спирките на летището и на гарата?

На летището като излезеш, точно преди изхода има електронно табло с информация точно на кой гейт и номер е съответния автобус на съответния превозвач. Няма как да се объркаш, а и на билета ти трябва да пише, до колкото помня. Същото е и на Виктория стейшън, за Лутън беше първия изход, след като подминеш Коста кафе, но пак си пише на таблата, и без това се проверяват всеки път, в случай на разместване. И, да, гледаш нейшънъл експрес бъс. Но то винаги си има и Човек за настаняване на хората и за въвеждане на ред, та дори и да искаш, не може да чакаш на друго място, ще те упътят. 

  • Благодаря 1
Връзка към коментар

На гарата моят автобус спря на спирката на улицата, не влезе в самата Виктория коуч стейшън. Ето тук  На летището няма как да объркаш, точно пред вратите са, има много служители с жилетки.

Screenshot_20191108-120209.png

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Забравих да ти кажа, ако си с билет за по-късен час, нареди се на опашката на летището, качват и на по-ранни автобуси. На връщане обаче не е така, идете си навреме и дори малко по-рано на автогарата. Дано си предвидил повече време преди полета,защото може да уцелиш и голямо задръстване и да пътуваш повече от посоченото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тази сутрин се прибрах от Лондон. Бяхме 3-ма човека и пътувахме в метрото съответно с 3 различни безконтактни карти - кредитна УИЗ на ДСК, дебитна на ДСК и кредитна на Първа Инвестиционна. Всеки от нас имаше през  2-та дена по 6 пътувания в метрото в Зона 1 и Зона 2. Лимита за тези зони на ден е 7 паунда. В дебитната на ДСК и кредитната на Първа Инвестиционна всичко е отразено правилно, като са им дръпнати 2 пъти по 7 паунда. Но с моята кредитна на Уиз има изненада. За 2-та дена и след 12 пътувания имам само 2 транзакции по 1 паунд, които съвпадат в първото влизане в метрото за деня. Картата е чекирана навсякъде на влизане и на излизане в метрото.

Да очаквам ли, че с по-късно дата ще си вземат парите или просто минах метър.

  • Замислям се 1
Връзка към коментар
На 8.11.2019 г. в 13:25, Bellaero каза:

Забравих да ти кажа, ако си с билет за по-късен час, нареди се на опашката на летището, качват и на по-ранни автобуси. На връщане обаче не е така, идете си навреме и дори малко по-рано на автогарата. Дано си предвидил повече време преди полета,защото може да уцелиш и голямо задръстване и да пътуваш повече от посоченото.

Събота е пътуването, стигам почти 3 часа преди полета и смятам да посетя Лаунджа.

Връзка към коментар
преди 14 часа, lamerz1912 каза:

Тази сутрин се прибрах от Лондон. Бяхме 3-ма човека и пътувахме в метрото съответно с 3 различни безконтактни карти - кредитна УИЗ на ДСК, дебитна на ДСК и кредитна на Първа Инвестиционна. Всеки от нас имаше през  2-та дена по 6 пътувания в метрото в Зона 1 и Зона 2. Лимита за тези зони на ден е 7 паунда. В дебитната на ДСК и кредитната на Първа Инвестиционна всичко е отразено правилно, като са им дръпнати 2 пъти по 7 паунда. Но с моята кредитна на Уиз има изненада. За 2-та дена и след 12 пътувания имам само 2 транзакции по 1 паунд, които съвпадат в първото влизане в метрото за деня. Картата е чекирана навсякъде на влизане и на излизане в метрото.

Да очаквам ли, че с по-късно дата ще си вземат парите или просто минах метър.

След осчетоводяването вече сумата си е реалната и аз имам вече 2 транзакции по 7 паунда. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

1 въпрос - вчера сутринта се върнах от Лондон,  ползвал съм Хийтроу 1 път и то преди 6 години, вчера летях от Станстед като се придвижих със влак от Ливърпуул стрийт до Станстед , от там по ескалатора та на летището, от там си сканирах бординг паса самостоятелно преди Departures, от там минах през секюрити , даже ми ровиха из багажа, и от там към гейта ...и сега се сетих че никъде не ми искаха паспорта за проверка ? Така ли процедират на Станстед , пътувал съм на толкоз места по света не се сещам друг път така да е било, но както казах в Лондон не съм бил от мн мн време та не знам ? На идване си минах на е-машинката с паспорта иначе 

Връзка към коментар
преди 15 минути , infectedmushroom каза:

не се сещам друг път така да е било

От Обеднитеното кралство и от САЩ няма гранична паспортна проверка на излизане.

Обаче на гейта, за да те качат на самолета, трябва да те проверят дали името ти отговаря на билета. Като навсякъде 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 1 минута , домосед каза:

От Обеднитеното кралство и от САЩ няма гранична паспортна проверка на излизане.

Обаче на гейта, за да те качат на самолета, трябва да те проверят дали името ти отговаря на билета. Като навсякъде 

Мерси за инфото, иначе да, преди да се кача на самолета ми погледнаха паспорта, просто никъде преди това нямаше паспортна проверка та се зачудих ..

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 16 часа, infectedmushroom каза:

Здравейте,

 

1 въпрос - вчера сутринта се върнах от Лондон,  ползвал съм Хийтроу 1 път и то преди 6 години, вчера летях от Станстед като се придвижих със влак от Ливърпуул стрийт до Станстед , от там по ескалатора та на летището, от там си сканирах бординг паса самостоятелно преди Departures, от там минах през секюрити , даже ми ровиха из багажа, и от там към гейта ...и сега се сетих че никъде не ми искаха паспорта за проверка ? Така ли процедират на Станстед , пътувал съм на толкоз места по света не се сещам друг път така да е било, но както казах в Лондон не съм бил от мн мн време та не знам ? На идване си минах на е-машинката с паспорта иначе 

И на Лутън е така, това си е стандартна процедура.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
преди 3 часа, savagejo каза:

На черен петък (29.11) имам 6 часа престой в Лондон. Някакви идеи как да ги оползотворя? 

Ако е в подходящо време и особено ако кацането е с British на Терминал 5 - 6 часа престой са напълно достатъчни за посещение на Windsor.

Връзка към коментар
преди 8 минути , koliob каза:

Ако е в подходящо време и особено ако кацането е с British на Терминал 5 - 6 часа престой са напълно достатъчни за посещение на Windsor.

 

преди 8 минути , neuromancer каза:

Уиндзор или Леголенд, че са близо до Хийтроу

Или с експреса до центъра, че с метрото цялото време ще иде в лангъркане

Така, забравих да спомена(за което се извинявам), че вече съм била няколко пъти в Лондон, включително Уиндзор, а нямам особено желание за Леголенд

Какъв е този експрес? Аз май само метро съм ползвала там, и точно това ме притесняваше... лангъркането.

 

преди 14 минути , Rainy каза:

6 часа е много никакво време... Остави точното разписание на пристигащ и излитащ самолет (и дестинации). Ще помисля... 


По разписание трябва да кацнем в 16:40 на Терминал 4 и пак от там излитаме в 22:30. Като цяло наистина е никакво времето и то зимно, ще е тъмно и всичко ще затваря... По-скоро си мислех дали мога да направя някой бърз черно-петъчен пазар (просто защото съм :girl_crazy: и не ми се виси на летището) .  В крайна сметка може само да се разходя из централната част.

 

 

Връзка към коментар

Heathrow Express

Много е бърз (15 min), но е скъп

Може да видиш и Heathrow Connect, което е малко по-бавно и доста по-евтино от експреса

Т4 е криво за тях, че трябва да се прекачваш и вече не е толкова бързо

 

А за пазара, самото Хийтроу си е мол. Честно казано аз в тая тъмница бих си седял на летището, но това си е лично мнение

Връзка към коментар
преди 22 минути , savagejo каза:

По разписание трябва да кацнем в 16:40 на Терминал 4 и пак от там излитаме в 22:30. Като цяло наистина е никакво времето и то зимно, ще е тъмно и всичко ще затваря... По-скоро си мислех дали мога да направя някой бърз черно-петъчен пазар (просто защото съм :girl_crazy: и не ми се виси на летището) .  В крайна сметка може само да се разходя из централната част.

До централните части и обратно с експреса е £37 (може и за £18, но трябва да е поне 30 дни предварително), а с метрото - 2 часа общо. Ако е само за пазаруване - не мисля, че трябва да ходиш до центъра. Например ако слезеш с метрото за няколко минути до Hounslow Central Station - наблизо има мол и различни магазини. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, koliob каза:

Ако е в подходящо време и особено ако кацането е с British на Терминал 5 - 6 часа престой са напълно достатъчни за посещение на Windsor.

И аз за Уиндзор си помислих 🙂 Затова попитах за часовете...

 

Преди 1 час, neuromancer каза:

Честно казано аз в тая тъмница бих си седял на летището, но това си е лично мнение

😄

 

Преди 1 час, savagejo каза:

По разписание трябва да кацнем в 16:40 на Терминал 4 и пак от там излитаме в 22:30. Като цяло наистина е никакво времето и то зимно, ще е тъмно и всичко ще затваря... По-скоро си мислех дали мога да направя някой бърз черно-петъчен пазар (просто защото съм :girl_crazy: и не ми се виси на летището) .  В крайна сметка може само да се разходя из централната част.

Ще помисля сериозно и ще ти дам разни идеи идната седмица, като се върна от Азия 🙂 Дано не се отплесна (сръчкай ме, моля те)

Връзка към коментар
Преди 1 час, neuromancer каза:

Heathrow Express

Много е бърз (15 min), но е скъп

Може да видиш и Heathrow Connect, което е малко по-бавно и доста по-евтино от експреса

Т4 е криво за тях, че трябва да се прекачваш и вече не е толкова бързо

 

А за пазара, самото Хийтроу си е мол. Честно казано аз в тая тъмница бих си седял на летището, но това си е лично мнение

И ти си прав и кой знае какво ще ми хрумне на място, но по-добре да съм подготвена с някакъв план. Просто съм висяла на летището и преди с толкова дълъг престой, а при условие че сега следващият ми полет ще дълъг ми се искаше да се разтъпча. Из летищата нещо много се напрягам от всички бързащи или пазаруващи като за последно хора, и по-скоро се изморявам и предпочитам ако мога да изляза.

Иначе това за пазара  е по-скоро шега/идея породена от черния петък. Като се знам какъв шопинг маниак съм, не знам как магазините не са фалирали заради мен :girl_crazy:
@koliob благодаря за идеята, не съм била май в тази част на Лондон, може да отскоча.

преди 1 минута , Rainy каза:

И аз за Уиндзор си помислих 🙂 Затова попитах за часовете...

 

😄

 

Ще помисля сериозно и ще ти дам разни идеи идната седмица, като се върна от Азия 🙂 Дано не се отплесна (сръчкай ме, моля те)

Благодаря, обезателно 🙂 Приятно изкарване из Азия 🤗

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.