Прескочи до съдържание

5 дневен план за Андалусия.


taniamoutafi

Препоръчани мнения

Готвим се с мъжа ми да направим едно пътешествие в Португалия и Испания. Скалъпих някакси план за Португалия, но изпитвам затруднение с Испания. От напускането на Лисабон до излитането ни от Севиля имаме 5 дни. Първоначалните ми намерения бяха да разгледаме Севиля, Кордоба и Гранада и евентуално някои от малките градчета и селца около тях, но началството се намеси и иска да види Гибралтар. Въпросът ми е може ли да го вместим в програмата и заслужава ли? Имам и други въпроси:От Лисабон за Севиля да минем през Евора или Лепе и Уелва, кой път е по-интересен?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Нещо планът ти за пътя ми е неясен.

От Лисабон през Евора и после как? Има поне 3 варианта след това.

1. Може да продължите надолу към Беха и да се спуснете до  самия бряг и да влезете през Аямонте в Испания, след това Уелба и Севия.

2. От Евора карате направо  към Бадахос и после към Севия.

3. От Евора до Беха и след това през Росал де Фронтера, Хабуго и Севия.

 

 

4. Може да се кара от Лисабон право на юг по магистралата до Албуфейра  и след пак по магистрала по брега към Испания.

 

Аз съм ги карал всички варианти. Кажи какво визираш под интересен, за да преценим кой път е най-добре.

Връзка към коментар

Благодаря  на Алекс за посочените варианти. Благодаря и на Tsanev. Да, Евора ще бъде включен в плана заради неговото историческо минало и после Беха, на моя лаптоп го изписва Бежа. Не съм чела нищо за този град. После през националния парк

Vale do Guadiana. Тук да поясня какво е интересно за нас. Обичаме природата - реки, водопади, камъни, скали, цветя. Обичаме малките градчета и села, исторически сгради, но не и руини. Не ни харесват големите курорти, нямаме навик да се застояваме по барове и дискотеки. Затова, ако някой е посещавал този парк, нека каже какво по-точно можем да видим и къде. Искаме също да придобием представа за крайбрежието, без да планираме плажуване - ще бъдем там в началото на юни.

 
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

При пет дни в Андалусия, предполагам ще можете да включите Гибралтар. Интересно е, различно е, струва си с една дума. И не не, са само маймуните, има и цветни пещери. Време - ок. половин ден.

Връзка към коментар

След като обичате природата, препоръчвам пътя от Евора-Берха и надолу през парка Гуадина към Аямонте.

Самият път от Берха надолу през парка и до самата граница е много живописен.

Миналото лято минах по този път и ми хареса много. Не съм спирам в самия парк, цялата зона е хълмиста с дървета за корк и маслини. Пътя е много хубав, криволичещ между и по хълмовете.

Връзка към коментар

Не знам друг път дали ще се заема с такава трудна задача, трудна не сама по себе си, а защото трудно постигаме съгласие с половинката. Сега пък, да слезем от Лисабон по крайбрежието до Лагос, за да видим Ponta da piedade, Camio beach, Praia Dona Ana. Някой може ли да сравни този вариант с пътя Евора-Берха и надолу през парка Гуадина към Аямонте, какви са недостатъците и предимствата на двата варианта?

Връзка към коментар

Не виждам много смисъл да се бие път до определен плаж, само за да го видите..

По целият бряг долу има много интересни плажове, за мен по-интересни  са самите острови-плажове като Olhao и Fuseta и както и около Портимао, не знам защо сте избрали точно най-отдалечените.

 

Недостатъци или предимства  няма как да има никой от вариантите, както се каза, зависи си от вас най-вече и от това кой какво иска да види. Какво значение има, дали аз или някой друг му харесва повече 1ия или 2ия или 3ия вариант, след като мъжа ти държи да види точно определени места?

 

Самият път, като път, по последният вариант е само магистрала, хем е скучен, хем излиза по-скъпо.

 

 

Двата пътя са коренно различни,  единия път има интересни плажове, а по другият са пейзажи от вътрешността на страната.

И  двата варианта са много добри и са ми оставили много спомени, просто са различни.

 

Вариант през селцето Хабуго също е интересен, природата е почти идентична. Ако обичате и искате да пробвате от най-хубавите хамони, може да го погледнете и него.

 

Аз лично бих избрал варианта през Евора, Беха, парка и Аямонте по това време на годината.

 

 

 

Видях, че си писала кога сте там и се едитвам.

Редактирано от Alexander
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Алекс, благодаря за отзивчивостта ти. Научавам интересни неща от теб и сигурно ще се възползвам от информацията, която ми даваш. Решихме да разделим пътя на две части. От Лисабон по атлантическото крайбрежие през Грандола, Сантяго и парка Parque Natural do Sudoeste Alentejano e Costa Vicentina до Лагос, където ще преспим и на другия ден продължаваме за Севиля.Ще бъдем с наета кола и още се чудим да я предадем ли в Севиля или да търсим ли някакво по-малко селище около Севиля, за да намерим по-лесно хотел с паркинг. Знам, че в Севиля няма да имаме нужда от нея, но ни се иска да отидем до Кордоба и Гранада и ако остане време :) до Гибралтар.

Редактирано от taniamoutafi
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не знам друг път дали ще се заема с такава трудна задача, трудна не сама по себе си, а защото трудно постигаме съгласие с половинката. Сега пък, да слезем от Лисабон по крайбрежието до Лагос, за да видим Ponta da piedade, Camio beach, Praia Dona Ana. Някой може ли да сравни този вариант с пътя Евора-Берха и надолу през парка Гуадина към Аямонте, какви са недостатъците и предимствата на двата варианта?

Щом ще обикаляте плажове, а там целия район е осеян с прекрасни такива, препоръчвам Praia Dos Tres irmaos /Alvor/ и Praia De Marinha /между Carvoeiro и Armacao/. Пък и мъжът ти, за да иска да ги види, значи е прочел или видял нещо за тях и му казвам браво. Заслужават си. Южна Португалия е фантастична и там дори и десет дена да имаш няма да ти омръзне да гледаш красоти. Хубаво да ви е!

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Съгласен съм с Polina, въпреки че в моята тема за Португалия, тя строго осъждаше моите щения да съм видел южната част по сред никаквия края на април и началото на май  :lol:

Връзка към коментар

Съгласен съм с Polina, въпреки че в моята тема за Португалия, тя строго осъждаше моите щения да съм видел южната част по сред никаквия края на април и началото на май :lol:

Ти искаш да видиш южната част за два дена с пътя, а тя има възможността, ако размисли да я види за 3 1/2дни и да си хване самолета от Севия. Не че е много повече, но няма да е препускане, за да отметнем още една точка. Надявам се ме разбираш. :)

Редактирано от Polina
Връзка към коментар

Е, ние сме с един месец към по-топлото. Дори се притесняваме да не би в Свиля да ни стане горещо по това време. Но избрахме края на май - началото на юни, защото ще започнем нашето пътешествие от Порто. За плажовете ни стана ясно, по-точно за крайбрежието - ще видим интересни пейзажи. Сега някой да помогне за това къде да отидем да послушаме ФАДО. Базата ни ще бъде в Севиля. Букинга направих от нашата, на магеланци страница :).

Връзка към коментар

Ясно, кашата вече е напълно забъркана. За какво фадо ви питам, като темата е за Андалусия. За фламенко си мислех. Но и за фадо, ако някой може да подскаже нещо. Време има, не бързам :) .

Връзка към коментар

Аз бих ви препоръчала фламенко в Музея на фламенкото, в Севиля. За цената на билета за представлението ще разгледате и музея. Ние гледахме представлението и след това сами обикаляхме из музея. Беше много интересно.

Фламенкото си беше на висота и нямаше нищо общо с това по заведенията. Дори забраняваха правенето на клипове заради авторското право. Разрешени бяха само снимки, без светкавица.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ясно, кашата вече е напълно забъркана. За какво фадо ви питам, като темата е за Андалусия. За фламенко си мислех. Но и за фадо, ако някой може да подскаже нещо. Време има, не бързам :) .

 

За Фламенкото аз като проучвах има някакви местни, квартални, penas, в които фламенкото е най-автентично. Лошото е, че трудно може да се намери информация кога и къде има шоута там. Ето това е сравнително добро описание на различните типове места за фламенко, от големите туристически театри до заведенията: http://www.bbc.com/travel/story/20121105-sevilles-legendary-flamenco-scene

 

Може би наистина музея е най-добрият баланс между автентичност и лесно за организация. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ясно, кашата вече е напълно забъркана. За какво фадо ви питам, като темата е за Андалусия. За фламенко си мислех. Но и за фадо, ако някой може да подскаже нещо. Време има, не бързам :) .

 

Фадо - Лисабон, Байро Алто, Taska do Chico - това е една малка, симпатична кръчмичка с няколко Фадо изпълнителите, които се сменят през 20-30 мин.

Фламенко - ако е в Севиля - присъединявам се към мнението на mililia.

 

Според мен - хич и не поглеждайте към южна Португалия (Алгарв) за 5 дни. Ако го направите, рискувате да останете разочаравони, защото толкова ще ви хареса, че ще се "пукнете" от яд, че имате само пет дни. Концентрирайте се в Андалусия. :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Зарязах за известно време подготовката, че бях много заета :lol: - бяхме на 6-дневно в Едипсо - Евия. Понапарихме се с гореща минерална вода, попекохме се на хубаво слънце, дори и в морето влязохме, ама за малко, че е все още студено пущиното! А, и велосипед карахме. Ама вие пишете, всяко мнение се чете, тълкува, проучва (от мен :rolleyes: ) и оспорва, одобрява (от половинката :mad: )

Връзка към коментар

Ти искаш да видиш южната част за два дена с пътя, а тя има възможността, ако размисли да я види за 3 1/2дни и да си хване самолета от Севия. Не че е много повече, но няма да е препускане, за да отметнем още една точка. Надявам се ме разбираш. :)

Решили сме да минем през южна Португалия на път за Севиля. За да добием представа и "да се наточим" за следващо пътешествие, специално там. Сега ще се съсредоточим в Севиля и около нея.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.