Прескочи до съдържание

План за шест дена на Тенерифе


galvass

Препоръчани мнения

Помогнете с идеи за програма за шест дена на Тенерифе!  Ще бъдем с кола под наем и бебе.

 

Прегледа ли другите теми за Тенерифе:

 

http://magelanci.com/topic/279-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B5/

http://magelanci.com/topic/5970-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B5-%D1%82%D1%8A%D1%80%D1%81%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%BD%D0%B0-%D0%B8%D0%BD%D1%84%D0%BE%D1%80%D0%BC%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F/

http://magelanci.com/topic/1010-%D1%82%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%80%D0%B8%D1%84%D0%B5-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%86%D0%B8%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%BE%D1%82%D0%BE/

 

Не е зле да дадеш повече информация за стил на пътуване, интереси, до колко възнамерявате да разхождате бебето нагоре-надолу :) Например катерене на Тейде предполагам отпада...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Харесваме природни забележителности , градове, обиколки и кулинарен туризъм. С бебето се надяваме да се разхождаме относително свободно , като се им предвид , че той обича да пътува и ще разполагаме  с кола под наем. Има си и някои ограничения - например на Тейде очевидно няма как да се качим.

Връзка към коментар
  • 4 седмици по-късно ...

Предполагам си разучил трите теми и вече си наясно какво ще правиш на място.

Общо взето, има писано по всичките ти въпроси в тях, може да погледнеш и канарският пътеводител.

Връзка към коментар

Хах, бяхме на Тенерифе точно за шест дена и то с бебе на година и 10 месеца, почти не излезе от колата първите три дена заради ужасното време (порои, градушки и снегове), беше малко зор, защото на тази възраст имат нужда от доста движение, но ако вашето понася добре пътуването и още не ходи, можете колкото си щете да го разнасяте из острова. Тейде при нас беше извън плановете (заради малкия), но така или иначе не беше достъпен. А ако имате бебешка раница можете спокойно да си направите и някоя разходка пеша из горите на север. Кулинарно ще препоръчам едно туристическо кръчме, обаче там ядох най-добрия галисийски октопод, че и панираният беше много добър (а опитвахме къде ли не). На брега на океана е, и има голямо пешеходно площадче и алея край водата - перфектно за бебешки разходки, намира се в Candelaria, до главната им базилика и статуите на кралете им - Bar restaurante Plaza. За другата храна там не гарантирам, но се върнахме да повторим, а това рядко ни се случва (обикаляме много и ядем където ни завари гладът) :-D

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте,

 

голям късмет имам, че сте отворили темата за Тенерифе отново, тъй като искам РД да го изкарам на Канарските острови (Тенерифе или Гран Канария) за 3-4 дни (м/у 7-11).Обмислям две възможности:

1. Сам да си организирам всичко, както установих варианта със самолет е с прикачване, ако някой има по- добър варинант от това, което намерих през http://www.azair.euще се радвам да го сподели:

2. Да летя примерно до Германия и от там чартър и организирана почивка за 3-4 дни, но...Цял ден се опитвам да открия една таблица във форума, която ми е попадала, в която са описани сайтове от различни държави за промо пътувания и не мога да я открия. Моля, някой да ми даде линк.

Връзка към коментар

Харесваме природни забележителности , градове, обиколки и кулинарен туризъм. С бебето се надяваме да се разхождаме относително свободно , като се им предвид , че той обича да пътува и ще разполагаме  с кола под наем. Има си и някои ограничения - например на Тейде очевидно няма как да се качим.

Ние се качихме на Тейде, детето беше на 1год. и 9 месеца. Но не успяхме много да се разходим горе, защото  ние бяхме  с неподходящи обувки. :blush:  Лифтът те качва за 8 минути, ако не се лъжа. Само гледайте да отидете по-рано, ние бяхме точно по обяд и чакахме с детето 2 часа на опашка или билетите онлайн, ама е малко рисковано, ако времето не става и е затворено, не знам точно какво се случва с резервираните билети.

Ако детето обича да го носите, вземете си раничка и не се плашете. Изгледите от Тейде още са  пред очите ми.

Другото, което препоръчвам са Маска и района на лас Терезитас, както и Лоропарк. За мен това бяха най-впечатлителните места.

Връзка към коментар

Здравейте,

 

голям късмет имам, че сте отворили темата за Тенерифе отново, тъй като искам РД да го изкарам на Канарските острови (Тенерифе или Гран Канария) за 3-4 дни (м/у 7-11).Обмислям две възможности:

1. Сам да си организирам всичко, както установих варианта със самолет е с прикачване, ако някой има по- добър варинант от това, което намерих през http://www.azair.euще се радвам да го сподели:

2. Да летя примерно до Германия и от там чартър и организирана почивка за 3-4 дни, но...Цял ден се опитвам да открия една таблица във форума, която ми е попадала, в която са описани сайтове от различни държави за промо пътувания и не мога да я открия. Моля, някой да ми даде линк.

 

Сигурно търсиш ей това: http://magelanci.com/topic/4617-%D0%BA%D0%B0%D0%BA-%D0%B4%D0%B0-%D0%BE%D1%82%D0%BA%D1%80%D0%B8%D0%B5%D0%BC-%D0%B8-%D1%81%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B8%D0%BC-%D1%82%D0%BE%D0%BF-%D0%BE%D1%84%D0%B5%D1%80%D1%82%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D1%81%D0%B0%D0%BC%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%82%D0%BD/

 

Иначе с настъпване на лятото евтините цени до Тенерифе с прекачване спират да са евтини, не знам кое ще ти излезе по-рентабилно, но имай предвид, че често тур. пакети са ограничени до граждани на съответната държава, т.е. ти като българин не можеш да ползваш пакети за германци. 

Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.