Прескочи до съдържание

6 дни в Италия


funny

Препоръчани мнения

Здравейте,

Моля за съвети и насоки за пътуването ни в Италия в началото на май.

Ще бъдем в Милано в неделя , 1-ви май на обяд. Наели сме рент-а-кар.

Връщането ни е на 6-ти май от Бари.

Идеята ни е да пропътуваме с кола пътя, да спираме, разглеждаме и спим където намерим и ни хареса.

Малко за нас : не сме от пътешествениците които обичат да обикалят по забележителности по цял ден. Задължително има няколко в програмата, но не на всяка цена и не по 5-6-10 на ден. Обичаме хубавото вино, италианската храна и безцелните обикаляния из градчетата ( да усетим атмосферата и духа на местата и хората).

 

Колкото и да е странно, при всичките ни ходения в Италия сме стигали само до северната и част - Милано, Венеция и малко около района на Мисано и Сан Марино.

 

Ще съм благодарна за всякакви насоки за градчета и любими местенца.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

 

Колкото и да е странно, при всичките ни ходения в Италия сме стигали само до северната и част - Милано, Венеция и малко около района на Мисано и Сан Марино.

 

 

 

В такъв случай бих предложил директно от летището (предполагам Бергамо) да продължите надолу, а ако не сте посещавали Бергамо да останете да спите там. Градът е чудесен и старата част се разглежда за половин ден. На сутринта тръгвате към Болоня и оставате да нощувате там. Третият ден е посветен на пътуване в Тоскана и Кианти. Нямате време за Флоренция, затова предлагам да я пропуснете и да разгледате единствено Сан Джиминяно и да нощувате в Сиена. Четвъртият ден го посветете на преход до Соренто с евентуална спирка в Помпей. Пак поради вече изложената причина, нямате време да Рим и затова го пропуснете. Петият ден бих посветил на Амалфийско крайбрежие и пътуване до Бари през Алборобело. Шестият ден е връщане. За мен това е оптимално за времето с което разполагате...

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Дюк, аз разбирам, че те летят от Бари, т.е. нямат връщане към Бергамо, което на практика им дава още 1 ден, в който, ако така и така сте стигнали до южна Италия, може да включите Матера, или да се задържите повечко из Тоскана. 

Редактирано от stormbringer
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Дюк, аз разбирам, че те летят от Бари, т.е. нямат връщане към Бергамо, което на практика им дава още 1 ден, в който, ако така и така сте стигнали до южна Италия, може да включите Матера, или да се задържите повечко из Тоскана. 

 

Аз под "връщане" имам предвид връщане от Бари...

Връзка към коментар

Ако обичате хубавото вино и италиянската храна (като мен) препоръчвам да пропуснете големите градове. Слезте от магистралата, пътувайте по второстепенните пътища и спирайте да хапнете в селските ресторанти. От това по-приятно, вкусно, лежерно, забавно и т.н. преживяване няма (за мен). 

Ако имате гайд Мишлен за хубави местни ресторанти по пътя - би било перфектно. Ето един такъв ресторант, за който винаги бих се върнала в Италия отново: http://www.lagrottamontepulciano.it

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
funny

Напълно съм съгласна с Duke, прекрасен маршрут. Но както и той казва времето ви няма да стигне за нищо по пътя. Маршрута е наситен с изобилие от ценности, които в никакъв случай не се разглеждат за часове или ден.

 

Подкрепям и Isa, това е истината ако искаш да усетиш Италия.

Въпросният ресторант La Grotta е точно до църквата San Biagio, наоколо има още 2-3 сгради, но в близост е Montepulciano. Доста подценяван град, а не трябва.

Тук е снимана част от сериала Twilight , един от касовите филми, спечелил милиарди. Но не това е най-важното…

Аз не искам да пиша за Тоскана в момента, защото няма да мога да се спра…

А ресторанта е това, което човек трябва да опита поне веднъж…

 

Относно виното с което ние се връщаме с пълен багажник винаги, не е задължително да го пиеш само в Тоскана. Всеки уважаващ себе си кръчмар ще ви го предложи и там където то не вирее…

 

От написаното разбирам, че желанието ви е спокойно пътуване без излишно натоварване.

 

Не искам да се разсейвам за Тоскана, колкото и да я обичам, моя слабост.

Само за нея друг път си планувайте поне 10 дена.

 

Ще предложа малко по-различен маршрут, защото всичко останало Магеланци отдавна са го описали. Ако не за вас за някой друг пътуващ в тази посока.

Без много отклонения, спокойно с дъх на море.

Като пропускам най-големите градове изискващи повече време…

А в тези които минавате, не е нужно да нощувате в тях.

 

01-05  Тръгване Бергамо – Верона /не виждам да сте я посетили/.

Не е малка, но е лесна…

За 1,30 ч. сте там, може да останете, а може и не.

Паркирате и приятна разходка за около 2-3 часа. Достатъчно е да видите Arena di Verona и Casa di Giulietta. Като до тях са съответно Piazza Brа и Piazza Delle Erbe където да се отпуснете на чаша вино и почивка.

Ако решите може да нощувате тук или да продължите към Болоня, което ще ви отнеме същото време, колкото и до Верона.

Първа нощувка, както казах избягвайте големи градове.

Може примерно да нощувате удобно и лесно с паркинг някъде около Имола. Например тук http://www.lamarletta.it/ , на добра цена.

И ако решите и има време да обърнете внимание на Ферари.

На другия ден продължавате към крайбрежието, Римини.

  

02-05 В Сан Марино сте били, минете плътно по крайбрежието като следвате Bellariva, Marebello, Rivazzurra, Miramare. Така ще си набележите това, което ви харесва за евентуална почивка и плаж за следващ път.

До тук от Болоня сте пътували отново около 1,30 ч. Тоест може да спрете, може и да продължите за Анкона, като хвърлите едно око на Pesaro.

Казвам да хвърлите око, защото ние когато нямаме време за спиране и разглеждане, правим точно това. Минаваме буквално през градчетата, където е позволено, без да спираме, просто обиколка с колата.

Като общото пътуване ще е като предишния ден, около 3 часа.

По пътя могат да се набележат още точки по крайбрежието.

Следва втора нощувка, предложения много……

Близо има една уникална вила, по това време трябва да е с ниска цена http://www.villacattani.it/  началото на май.

На сутринта разходка и отново на път, като времето за пътуване умишлено го свеждам до минимум…

 

03-05  Тръгване посока San Benedetto /1 час/, разходка, отново си набелязвате плаж за друг път, хапвате. Едно от най-хубавите места в Италия да си поръчате рибни специалитети. Ще го усетите по мириса от всяко заведение.

Като само тук може да опитате истинската супа Sambenedettese brodetto, която съществува от векове. Разбира се с местна бутилка вода Сан Бенедето.

Продължавате към Пескара/още час/.

Може да спрете или да обиколите района, града и да изберете къде ще нощувате, 3-та нощувка. Ако сте там вечер, не пропускайте да минете или видите Ponte del Mare и неговите светлини.

Ако видите рибарски лодки украсени със знамена, не мислете, че има фестивал. Не, те са си такива…

Не е далеч Piazza I Maggio до самия плаж, тук е фонтана-чешма Кораба, уникална конструкция, също светеща вечер.

И тук ще ви препоръчам вила, но е от другата страна на магистралата близо до Alba Adriatica  http://www.hotelvillasantangelo.it/it/

Не се стряскайте от вида, и тя се открива на 60-70 евро за този сезон.

 

04-05 Потегляте посока Termoli/час и малко/. Тук може да видите възможности за ферито и как да посетите островите Тремити в друго пътуване.

Разходка и продължавате.

След  Termoli  навлизате в Национален парк Gargano, тук може да се загуби много време, а може и по-малко/като няма повече/.

Обходила съм всички възможности и градчета, както и забележителности/ако на някой му трябват/, но караме накратко.

Карате посока Vieste /от Termoli максимум 2 часа/ и пак пътуването е почти същото.

В Gargano имаме няколко важни точки, както за нощувки, така и да видите.

Те са Vieste, Monte Sant'Angelo,  San Giovanni Rotondo и  Manfredonia /другите ги забравяме/.

Ако сте изморени и нощувате още във Vieste, следващия ден го планувате за останалите.

Като може да излезете от града и да нощувате в http://www.maresolvieste.it/

с прекрасна гледка и добра цена/може и под 50 евро/.

Ако имате сили, съкратете малко от следващия ден, хотелите и в Monte Sant'Angelo в този сезон не са скъпи. Като http://www.villabisceglia.it/ , трябва да е 30-40 евро.

 

 

05-05 Vieste - Monte Sant'Angelo, кратък път, но ще отнеме над час заради терена.

Пристигате при мощите на Архангел Михаил и храма с пещерата, които трябва да видите на всяка цена.

И след като се насладите на страхотните гледки към крайбрежието продължавате към San Giovanni Rotondo/кратко, няма и час/.

Това е свято място за всички италианци. Заслужава си да се види заради един от най-почитаните светци в Италия  Saint Padre Pio. Никъде другаде няма да видите подобна почит, тук всичко свързано с него е издигнато в култ и има защо.

Много имам да кажа за всички тези места, но основното сега е маршрута, а подробности когато се решите…

Приключвате тук и слизате към Манфредония/30 мин./.

Не знам кога ви е полета, ако е късно може да нощувате тук, ако не посока Бари.

Като например последната точка, хотел

http://www.regiohotel.it/it/home/

Удобен за всичко, което написах в Gargano, 4 звезди, може да се резервира на цени около 40-50 евро.

 

Разбира се маршрута може да претърпи промени, да не е толкова натоварен последния ден.

И нещата които написах са капка в морето, но се съобразявам с времето ви.

Но ако имате въпроси за отделните точки от маршрута, ще ви кажа подробности...

 

Цените на хотелите са без големи промоции, което означава възможни по-ниски цени.

Успех, ако не сега, друг път минете по този маршрут.

Маршрута 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.