Прескочи до съдържание

Истанбул - Аделейд -Париж 521 евро


Препоръчани мнения

Авиокомпания: Qatar


Маршрут:: Истанбул -Аделейд- Париж


Цена:: 521


Валута: €

Примерна дата на излитане:: 15.05.2015


Примерна дата на връщане:: 29.05.2015


Сайт за резервиране:: www.flugladen.de

Доста добра цена до Южна Австралия. По принцип има за доста дати до 2017 март, без юли и август и около коледа

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Авиокомпания: Qatar

 

Маршрут:: Истанбул -Аделейд- Париж

 

Цена:: 521

 

Валута: €

 

Примерна дата на излитане:: 15.05.2015

 

Примерна дата на връщане:: 29.05.2015

 

Сайт за резервиране:: www.flugladen.de

 

Доста добра цена до Южна Австралия. По принцип има за доста дати до 2017 март, без юли и август и около коледа

 

Да де, ама билет до Истанбул  +  билет от Париж -  ще си стане, като да си вземеш катарците от София, че и повече.  В сайта им за същите дати цената е около 800Е . София - Аделейд-София.

Връзка към коментар

Да де, ама билет до Истанбул  +  билет от Париж -  ще си стане, като да си вземеш катарците от София, че и повече.  В сайта им за същите дати цената е около 800Е . София - Аделейд-София.

 

E, aвтобус до Истанбул е 60 лева. Билет от Париж с нискотарифна компания + багаж също може да се намери на добри пари. Със сигурност ще дойде под 700 евро. Въпроса е колко си струва разкарването.

 

Иначе и 800 евро е супер цена, направо ми се иска да тръгна...

Редактирано от П.Кръстев
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да де, ама билет до Истанбул  +  билет от Париж -  ще си стане, като да си вземеш катарците от София, че и повече.  В сайта им за същите дати цената е около 800Е . София - Аделейд-София.

 

Автобус до Истанбул и НТА от Париж би трябвало да се вържат в около 100 евро.

 

Явно заради ниските цени на нефта яката падат цените до Австралия ;)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

На български, името на този град е Аделаида :blush:

Столица на щата Южна Австралия, пети по големина в страната и т.н.

 

Според различни енциклопедии и двете наименования са правилни, но по новото е Аделейд.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%B8%D0%B4%D0%B0

 

Ако даден град няма някакво традиционно българско наименование, принципът е да се пише фонетично най-близко до оригинала.

Редактирано от Topfly
Връзка към коментар

Според различни енциклопедии и двете наименования са правилни, но по новото е Аделейд.

https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B4%D0%B5%D0%BB%D0%B0%D0%B8%D0%B4%D0%B0

 

Ако даден град няма някакво традиционно българско наеименование, принципът е да се пише фонетично най-близко до оригинала.

Според мен този град си има традиционно/прието българско наименование и за това си позволявам напълно смирено и уважително да обърна внимание... ;) ;) ;)

Връзка към коментар

Според мен този град си има традиционно/прието българско наименование и за това си позволявам напълно смирено и уважително да обърна внимание... ;) ;) ;)

 

Консултирай се със специалисти по темата, аз не съм такъв :)

 

Според Уикипедия единствено в Енциклопедия на братя Данчови, 1936 г. се споменава Аделаида, а в

"Енциклопедия А-Я" първо издание 1974 г., БАН

"Български военен атлас", 1979 г., ГУГК

"Географски речник на задграничните страни" 1987 г., ГУГК

"Енциклопедия А-Я" второ издание 1999 г., БАН

"Енциклопедия А-Я" на сайта www.znam.bg, 2003 г., БАН

е Аделейд.

 

Едва ли има много източници в България, където се споменава Адеалаида или Аделейд (освен географски карти и енциклопедии), че да говорим за традиционно българско наименование, което се ползва масово.

Връзка към коментар

Връщане до Бирмингам или Хелзинки сваля цената, като тръгването може да е ит доста градове в Европа.

 

Знам, че е малко мързеливо, но може ли пример за тръгването?  Търсих с Лондон, Милано, Франкфурт, София (  :lol:  ) , но не излизат добри цени.

Връзка към коментар

Това знам:

 

Look at open-jaw routes from Europe (Istanbul, Paris, Madrid) to Adelaide, Australia, returning to the UK (Birmingham, London), Germany (Munich, Frankfurt) or Finland (Helsinki) from only €461 with Qatar Airways.

 

Fly between May and November from Istanbul (IST) to Adelaide (ADL), Australia and back to Birmingham (BHX)

(sample dates: 6-18.5, 9-28.5, 18-30.5, 22.5-11.6, 29.5-20.6, 3-15.6, 17.6-6.7, 26.8-14.9, 11-23.9, 17-29.10, 21.10-9.11, 2-14.11, 9-21.11)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.