Прескочи до съдържание

Новото туристическо лого на България


traveler

Препоръчани мнения

От тези като че ли първото предложение изглежда най-читаво според мен. 

Image_5432055_128.jpg
Друг е въпросът, че такъв тип лого и с подобен шрифт написано, вече толкова много се използва, че почна да става доста банално и съответно така се губи една от най-важните цели на едн
о лого - да се запомни и асоциира точно със съответния продукт/марка, или както в случая - с определена страна. 

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Първото ми харесва най-много. Това с лъвчето също е добро. Останалите не ме кефят особено. Макар че розата с надписа и на български и на английски също е добро решение - агенциите ще искат да го използват това в реклами в чужбина и е добре да могат да сменят езика без да се нарушава целостта на логото.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За мен третото е най-добро, но не ми е ясно защо няма вариант на английски.

 

p.s. Редактирам се предвид поста на traveler след моя. :)

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Според мен всичките са по-добри от "пияното джудже"/"омплета", но не всички са по-добри от "баницата":

logo_bg.gif

 

Някой вече е открил, че розата, която има и текст на англ., прилича на лого на Финландия:

zx450y250_2743224.jpg

Редактирано от akair
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, тъжно. :(

Ако финландците са като нас под графичната част би пишело нещо такова "Vierailla Suomessa"

 

Иди го разбери.

 

Толкова ще им става ясно и на всичките милиарди хора по планетата без 10-на милиона, като видят логото на БГ

Редактирано от ven62
Връзка към коментар

Според мен при конкурса трябва да се забрани употребата на лъв и роза. Всички така са се вкопчили в тях, че всякакъв опит за творчество и въображение е обречен на неуспех.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Да, тъжно. :(

Ако финландците са като нас под графичната част би пишело нещо такова "Vierailla Suomessa"

 

Иди го разбери.

 

Толкова ще им става ясно и на всичките милиарди хора по планетата без 10-на милиона, като видят логото на БГ

 

Успокой се бе, човек! ВСИЧКИ предложения имат варианти на латиница/английски!

 

https://money.bg/politics/balgariya-izbira-novo-turistichesko-logo-vizhte-finalnite-varianti.html?utm_source=news.bg&utm_medium=article&utm_campaign=sidebar

 

768x432.jpg?_=1460711448

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Логото и концепцията на Ники Тонков от Like.Bulgaria ми харесва най-много.

Ама това си го разправям от години.. включително на хора от държавните институции, явно не лови дикиш и трябва да се пласират едни парици на наши хора.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Успокой се бе, човек! ВСИЧКИ предложения имат варианти на латиница/английски!

 

https://money.bg/politics/balgariya-izbira-novo-turistichesko-logo-vizhte-finalnite-varianti.html?utm_source=news.bg&utm_medium=article&utm_campaign=sidebar

 

...

 

Познавам толкова много хора от държавната администрация, които не само биха оставили само българския, ами и с правописни грешки... та затова се вързах.

 

Жив да си! Че как щях да изкарам нощта. Успокоих се. :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Логото и концепцията на Ники Тонков от Like.Bulgaria ми харесва най-много.

Ама това си го разправям от години.. включително на хора от държавните институции, явно не лови дикиш и трябва да се пласират едни парици на наши хора.

 

10x Параход, че ме светна. Аз този сайт не го бях виждал. Страхотен е.

В понеделник си сменям screensaver-a (въртящи се снимки от Санторини) с тези от http://www.like-bulgaria.com/

Редактирано от ven62
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Визиите били избрaни от докaзaни именa в дизaйнa....още от тук идвa грешкaтa според мен. При толковa добри грaфични дизaйнери (поне тримa сaмо aз познaвaм), дa се допускaт едни и същи "утвърдени" не вещaе нищо оригинaлно. Сaмо товa с шевиците ми допaдa и то порaди липсa нa нещо нaистинa готино.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тези шевици уникални ли са? Аз така си мислех преди за Чипровските, но видях много подобни в Истанбул.

 

Аз не мога да реша кое ми харесва. Но според мен проблемът идва и от това като кава дестинация да се рекламираме: за планински, морски, културен или СПА туризъм....то ясно, че имаме от всичко, но няма как да го съберем в едно лого. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Съжалявам,че съм така негативна,но не мога да повярвам,че някой е взел пари за да измисли някой от тия вариянти.Номер 3 единствено седи по-адекватно.Това заиграване с "А"-то  представено като планина с море под нея е оригинално,но може да се доразвие.Останалите по мое мнение са доста аматьорски,ретро,несериозни.Какво ще разбере чужденец като види странно стилизирани шевици и старобългарски шрифт?Безгрижния напушен :)  кон какво общо има с България?А едно дете в предучилищна може да предложи по-добър вариант от номер 1.

Връзка към коментар

Въпреки лека прилика с логото на Финландия ( мисля, че е незначителна), най-много харесвам стилизираната роза. Мисля, че това лого е семпло и компактно, без да е претрупно с орнаменти, символи и разни кичозни елементи.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.