Прескочи до съдържание

За една седмица до Кипър


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Публикувано: (редактирано)

IMG_0158.thumb.JPG.87d0e890a247ad01c86419e1e1b5a118.JPGIMG_0138.thumb.JPG.c145839af3b72d7b1dfee4b6697ed220.JPGIMG_0100.thumb.JPG.88dfb0686492414e7f816dfec4c30bc5.JPGIMG_0106.thumb.JPG.e62acfca811519a065e24c6b8353b9eb.JPGIMG_0195.thumb.JPG.feab5b37b33fc45a8d0223ad363a638d.JPGСпокойно предвижване от Пафос до Агия Напа и любимия хотел Нисиани на Ниси Бийч.  По пътя се отбихме до красивите планински селца Лефкара и Като Дрис с традиционна кипърска архитектура и атмосфера.. imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919imageproxy.php?img=&key=e53f7c14265b8919

 

 

 

IMG_0085.JPG

IMG_0146.JPG

Редактирано от ruwenzogy
  • Харесвам 15
Връзка към мнение

Днес беше един прекрасен ден. Посетихме най-големите забележителности на Северен Кипър - Фамагуста

(но без едрите й звезди),  Кирения,  крепостта Свети Иларион  и  абатството  Белапаис.  Големи красоти. Всичките много си заслужават.  Ние сме на Ниси. От тук цялото шофиране ми се върза около 4 часа и  6 часа разглеждане.

Е, не мина и без мърморене, поради дългия над 10-часов ден, но затова пък остава повече време за плаж...

Паркинзи навсякъде безплатни, но затова пък тоалетните са с пари.  Северен Кипър не отстъпва на Южния по нищо.  Много съм доволен, че успяхме да се вместим в един ден.

 

 

IMG_0236.JPG

IMG_0292.JPG

IMG_0244.JPG

IMG_0278.JPG

IMG_0302.JPG

IMG_0319.JPG

IMG_0305.JPG

IMG_0323.JPG

IMG_0358.JPG

IMG_0366.JPG

IMG_0385.JPG

IMG_0410.JPG

IMG_0390.JPG

IMG_0389.JPG

  • Харесвам 16
Връзка към мнение
  • 3 седмици по-късно ...

Разкошни снимки! Особено ми харесват първите 4, откъде са? Писал си, че сте посетили Фамагуста, Кирения, крепостта Свети Иларион и абатството Белапаис. Ние утре заминаваме натам за седмица, ще гостуваме на приятел в Северна Никозия (турската част). Той, разбира се, ще ни разходи навсякъде, но все пак реших да надникна тук какво препоръчвате да се посети.

Как беше морската вода, докато бяхте там? Надявам се вече да се е стоплила.

Връзка към мнение
преди 2 часа, Jenbel каза:

Разкошни снимки! Особено ми харесват първите 4, откъде са? Писал си, че сте посетили Фамагуста, Кирения, крепостта Свети Иларион и абатството Белапаис. Ние утре заминаваме натам за седмица, ще гостуваме на приятел в Северна Никозия (турската част). Той, разбира се, ще ни разходи навсякъде, но все пак реших да надникна тук какво препоръчвате да се посети.

Как беше морската вода, докато бяхте там? Надявам се вече да се е стоплила.

Водата още тогава беше топла, сега вече ще е съвсем прекрасна.

Първите четири снимки са от Фамагуста. Да не пропуснете крепостта на Свети Иларион.  Белапаис много не си заслужава

Връзка към мнение
  • 2 седмици по-късно ...

Благодаря ти, макар със закъснение! Прибрахме се в София вече. Гостувахме на човек, който живее в гръцка Никозия, но работи в турската част. Избрахме да посещаваме предимно непризнатата Севернокипърска турска република. Бяхме в Кирения (Гирне на турски) и плажовете около нея (Escape Beach, комплекса Акапулко, плажа на костенурките), във Фамагуста и няколко плажа около града. Всичко ми хареса много, автентично е, по-евтино от гръцко, храната е по-вкусна, а кипърските турци са по-любезни и по-усмихнати от гърците. Морската вода ставаше, някъде беше по-студена, другаде по-топла, различно. Може би към 24 градуса, за мен окей. През деня напичаше до 35 градуса, но вечер беше чудесно към 20 градуса. Хубавото е, че навсякъде се усеща ветрец от морето, дори в Никозия, която е във вътрешността на острова. За самия град Никозия останах със смесени чувства. Най-много ми харесаха старите сгради от "жълт" венециански камък в района на буферната зона на ООН, където е хотела Ledra Palace.

Фамагуста (Газимауса се произнася на турски) ми хареса най-много, страхотна атмосфера със следите от минало величие и останките от времето на кръстоносците и венецианците. Плажната ивица над Фамагуста е разкошна, включително за сърф, предимно диво, не е разработено, почти няма хотели, но все пак на няколко места има заведения за хранене с чадъри и шезлонги. Водата в плиткото има онзи разкошен зелен цвят, който знаем от картичките - същата красота видях още на плажа Макронисос в Агия Напа, много е хубаво. Видях и Ларнака с Макензи бийч - не ме впечатли. Не ни стигна времето да посетим Лимасол и Пафос.

За мен Северен турски Кипър е по-впечатляващ от гръцката част. Там бих избрала за почивка.

Първата снимка е плажната ивица на Фамагуста, а на втората е моето дете на плажа Макронисос в Агия Напа.

 

  

Кипър 100.JPG

Кипър 183.JPG

  • Харесвам 7
Връзка към мнение
  • 9 месеца по-късно ...
На 12.05.2017 г. в 21:53, ruwenzogy каза:

Днес беше един прекрасен ден. Посетихме най-големите забележителности на Северен Кипър - Фамагуста

(но без едрите й звезди),  Кирения,  крепостта Свети Иларион  и  абатството  Белапаис.  Големи красоти. Всичките много си заслужават.  Ние сме на Ниси. От тук цялото шофиране ми се върза около 4 часа и  6 часа разглеждане.

Е, не мина и без мърморене, поради дългия над 10-часов ден, но затова пък остава повече време за плаж...

Паркинзи навсякъде безплатни, но затова пък тоалетните са с пари.  Северен Кипър не отстъпва на Южния по нищо.  Много съм доволен, че успяхме да се вместим в един ден.

 

 

IMG_0236.JPG

IMG_0292.JPG

IMG_0244.JPG

IMG_0278.JPG

IMG_0302.JPG

IMG_0319.JPG

IMG_0305.JPG

IMG_0323.JPG

IMG_0358.JPG

IMG_0366.JPG

IMG_0385.JPG

IMG_0410.JPG

IMG_0390.JPG

IMG_0389.JPG

Ние също ще сме в х-л Нисиана и ще пътуваме да Фамагуста , въпроса ми е границата една и съща ли е на отиване и връщане или както я бяхте дали в предни постове на различни места ? И застраховката на колата от 20 € как важи , за колко дни , защото мислим след 2-3 дни да отидем и до Кирения , но този път през  столицата Никозия ? За там знам , че пункта е само един за коли .Рента кар колата в турската част няма проблем нали , само трябва да я пазиш , че застраховката не важи там. От агенцията откъде ще знаят , че си ходил в Северен Кипър ! В хотела кои етажи са реновирани , ние сме в двойна изглед море от 20 .05.2018 до 27.05.2018 , закуска и вечеря . Трябва ли да знаем нещо специално за хотела и храната ? Паркинга като гледам е в двора на хотела и е безплатен !

Редактирано от mik66
  • Харесвам 1
Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...
Евгени Димитров
На 4/21/2016 в 16:18, ruwenzogy каза:

Хубавото на интерсити буса е, че виждам спирка на Ниси бийч , почти до хотела. Последния по време на празниците е в 17 часа. Ще трябва да го хванем...

Оги, на кой ол-инклузив спахте до Ниси Бийч

По-надолу из постовете видях, че си го споменал. 

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към мнение
преди 8 часа, Евгени Димитров каза:

Оги, на кой ол-инклузив спахте до Ниси Бийч

По-надолу из постовете видях, че си го споменал. 

Хотела се казва Нисиана. Той е сравнително най-евтиния в района, но си заслужава.

Връзка към мнение
Евгени Димитров

Благодаря, Оги. Гледах го,  но за нашите дати е разпродаден. Запазихме друг комплекс на 2 км от Nissi Beach - http://www.booking.com/Share-77zLiQL

Има рейтинг 8.5/10, ще се отчета с мнение след отсядането ни. 

Връзка към мнение
преди 15 минути , Евгени Димитров каза:

Благодаря, Оги. Гледах го,  но за нашите дати е разпродаден. Запазихме друг комплекс на 2 км от Nissi Beach - http://www.booking.com/Share-77zLiQL

Има рейтинг 8.5/10, ще се отчета с мнение след отсядането ни. 

Идеален ви е и хотелът и мястото, Протарас е достатъчно близо, за да ходите ежедневно, ако ви хареса.

Редактирано от 45#2
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.