Прескочи до съдържание

За една седмица до Кипър


ruwenzogy

Препоръчани мнения

Здравейте,

Отново ми предстои пътуване. Този път е за кратко, само за една седмица, но е не по-малко отговорно, защото съм с детето. Е, и с майка му. Тя скоро ще навърши 5 години.

Та по темата е писано не малко, но все пак и аз да попитам някои неща.  Да уточня, че пътуването е с Уиз , и е по 20 евро на посока на човек.  Заминаваме само след 2 дни . Ще бъдем 5 дни около плажа Ниси в едно хотелче на ол инклузив и после 2 нощувки в Ларнака само със закуска.

Първият и най-важен засега въпрос е след като пристигнем към 16 часа, как да се придвижим от летището до плажа Ниси, като изключваме такситата. Кола под наем също няма да взимаме, заради обратното движение, и целите са не обикаляне , а почивка, заради детето.

Връзка към мнение

Оги, 

Погледни тук : http://www.cyprusbybus.com/setups.aspx

Важно уточнение е, че от 01.05.2016 им влиза лятното разписание / по принцип, мин. година го забавиха малко, тази не знам как ще е/ . Tази година лятното разписани влиза в сила от 18.05.2016. 

 

Рейс 425 от летището към Ларнака, слизате на Finikoudes Bus Stop или Larnaca Station и се прехвърляте на Intercity Bus Larnaca - Famagusta. Обаче събата -  неделя последния рейс тръгва в 17ч. Ще погледна и за друг вариант.

Agias Tekkla / Waterpark/ е първата спирка в района на Ая Напа.  

Редактирано от Polina
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ние се връщаме на 30-ти. Този сайт съм го отворил, взел съм го от предишни твои включвания. Важно ми е дали има все пак някакъв автобус, който спира около плажа Ниси. Най-добре, ако има такава спирка на автобусите между Ларнака и Айа Напа. Сега това се мъча да открия. ако някой знае все пак, да каже..

Връзка към мнение

за съжаление бусове в Кипър не сме ползвали, за тези има добри отзиви, доколкото виждам това е разписанието:

 

http://www.intercity-buses.com/?wp=routes-details&category=&article=&article=7A986F843595D8B4EFD8DCAD491027E0

 

обаче последния автобус е в 17ч., т.е. евентуално забавяне или чекиран багаж го прави рисково, ще ви трябва такси до спирката на автобуса

Връзка към мнение

Ние миналата година ползвахме автобусите на intercity има спирка точно на Ниси Бийч.   :)

Редактирано от bad kid
Връзка към мнение

Хубавото на интерсити буса е, че виждам спирка на Ниси бийч , почти до хотела. Последния по време на празниците е в 17 часа. Ще трябва да го хванем...

Връзка към мнение

Да, има спирка на Ниси Бийч и да, разписанието е до много рано, аз съм изпускала последния автобус в 4-5 и после се прибирах на стоп (един вид, не точно) до Никозия :)

 

Агия Текла е бая далече от вашия хотел.

Връзка към мнение

Придвижването от Ларнака до Ниси го уточнихме. Сега остава от летището до Ларнака да видим какви автобуси има, къде спират и на колко време се движат.    Някакви идеи.

Връзка към мнение

E има ги в сайта, който ти даде Полина, те са градските автобуси.

 

http://www.cyprusbybus.com/blogdetail.aspx?id=8- тук всичко, което ти е нужно по маршрута.

Връзка към мнение

425 май беше автобусът от летището.

ПП. има и други автобуси до Агиа Напа, но са бавни и билетчето е 1-2 евро, така че имате шанс и по-късно да пристигнете.

Връзка към мнение

Значи 711 тръгва в 18 часа от Ларнака и макар и по-бавен също спира на Ниси. Това е добре, но от летището ми се струват доста редки към града. Сега ще се заровя още по-дълбоко в разписанията на разните там автобуси

Връзка към мнение

425 e на 30 минути

 

Долу-горе разучих вариантите. От 16 до 17,30 не са много , а само 4 правят връзка за Ниси. 3 са с автобус 425 и една с автобус 407.  Дано няма закъснение полета.

Връзка към мнение

Оги, освен църквите в Агия Напа (предполагам ще са ти интересни, а има предостатъчно в района) да предложа за хлапето и това:

http://waterworldwaterpark.com/

Връзка към мнение

Ние се падаме да сме в Кипър седмицата преди Великден ( Страстната седмица).  Някой бил ли е това време  около Великден , да сподели как са нещата. Дали има празненства, украси, веселба, или по-скоро това е пречка , заради многото хора и транспорта и атракциите са препълнени и не е много комфортно.  Въобще , добро попадение ли е Великден, или напротив.

Дали Разпети петък е работен , или почивен ден, че тогава планирам разни неща и трябва да се съобразявам с разписанията.

Връзка към мнение

Много е хубаво за Великден. Има украса навсякъде по площади и кръгови - големи шарени яйца в кошници.

Вечерта преди Великден ходихме в църква в Лимасол за жив огън и бяха запалили огромен огън на близката поляна.

Не мога да помогна относно транспорта, бяхме с кола.

 

Едно лято изпратих малката ми дъщеря (с баба и дядо) и беше останала доволна от Camel park,

http://www.camel-park.com/Home

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Вече се намираме в Кипър, хотел Нисиана, на Ниси Бийч. Полета на Уиз мина безпроблемно, дори кацнахме малко по-рано, което ни позволи още в 16 часа да хванем автобус 407 от летището и за 15 минути бяхме на автогарата в Ларнака. От там , след малко чакане дойде и интерсити буса за Паралимни, който бе и последен за деня. В 18 часа вече си бяхме в стаята в хотела. Персонала почти целия български, а почиващите - руснаци. Много обичам така. Направихме една разходка по плажа за ориентация. Намираме се на стотина метра от един от най-прекрасните плажове на Кипър, Утре ще видим дали става за къпане...

 

post-146-0-13711700-1461438089_thumb.jpgpost-146-0-11240900-1461438121_thumb.jpgpost-146-0-52632000-1461438193_thumb.jpgpost-146-0-08750200-1461438226_thumb.jpgpost-146-0-44930500-1461438270_thumb.jpg

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Цветница. Поздрави и пожелания на всички , с имена на цветя от острова на Афродита - Кипър.

 

Страхотен релаксиращ и спокоен ден. Правиш си каквото искаш и не бързаш за никъде.  Кеф ти да си спиш докогато искаш, кеф ти да ядеш каквото и колкото си искаш, ако искаш си пийвай , колкото си щеш, ако искаш се печеш, ако ти се плува - направи го, ако пък искаш - нищо не прави.  Е, след 38 дни в Мексико на високо напрежение, сега кеф и блаженство....

 

Ниси бийч е едно истинско бижу.  Водата кристално чиста, пясъка фин, хора недостатъчно, температурите задоволителни....

Снежка и Сианка ги оставих целия ден на плажа. Но аз не издържах и се разходих и до съседните Landa Beach и Makronissos Beach, както и до Makronissos Archeological Site

 

post-146-0-52909900-1461521161_thumb.jpgpost-146-0-05253800-1461521193_thumb.jpgpost-146-0-21374000-1461521241_thumb.jpgpost-146-0-04215000-1461521285_thumb.jpgpost-146-0-22097900-1461521329_thumb.jpgpost-146-0-54544800-1461521375_thumb.jpg

  • Харесвам 25
Връзка към мнение

Рано сутринта имам два въпроса.

Първо, коя е най-готината кипърска бира, че да не се изложа?  Или да ги карам наред ?

И второ, по въпроса с минаването в Никозия в турската част. Мислех, че проблемите са останали в миналото и сега всичко е точно. Но съм провокиран от едно писание на Поли във фейсбук, да попитам тук. Аз искам пешеходно за 2-3 часа да мина оттатък и да разгледам нещичко, но не искам и каквито и да е проблеми. Има ли такива, се отказвам. Има ли значение това паспорти,лични карти.... Как е най-добре ?  Надявам се излишно да се притеснявам. Някой , ако има пресни впечатления , да сподели...

Ще има ли значение, дали съм сам ,  или с детето и майка му?   

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.