Прескочи до съдържание

10 дни из Европа - къде в Австрия


Ех Пламене...

Препоръчани мнения

Ех Пламене...

Здравейте,

 

ще съм благодарен за съвети и идеи.

 

Началото на юни тръгваме с жената (и колата) на обиколка до Прага и обратно. Планът ни е София, Будапеща (2 нощувки), Братислава (1 нощувка), Прага (3 нощувки), Линц или Грац (1 нощувка), Загреб (1 нощувка), Белград (1 нощувка).

 

Чудим се къде да спрем в Австрия, дали в някой от посочените градове или някоя по-малко и неизвестно селце-градче из планините - и какво е времето по планините по това време на годината. За Виена не мислим, защото сме ходили.

 

Накрая Белград е повече за почивка по пътя.

 
 
Редактирано от Newbee100
Връзка към мнение

Залцбург, ама е далече :) От тези двата, както е поставен въпросът - Грац.И тъй като разстоянието между него и Загреб е много малко, можете да чекнете и Клагенфурт или Марибор (Сло).

 

Краят на май-началото на юни е най-добър сезон за всички посочени места.

Връзка към мнение

Аз бих ти предложила Melk и Krems an der Donau, и двата са близо до Виена, с малко отклонение от A1, много живописни и типично австрийски. Линц за мен изглежда като квартал на Виена,там единственото готино нещо е Музеят на бъдещото.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение
Ех Пламене...

Аз бих ти предложила Melk и Krems an der Donau, и двата са близо до Виена, с малко отклонение от A1, много живописни и типично австрийски. Линц за мен изглежда като квартал на Виена,там единственото готино нещо е Музеят на бъдещото.

 

Благодаря, ще ги прегледам и тях да ги видим.

 

 

Залцбург, ама е далече :) От тези двата, както е поставен въпросът - Грац.И тъй като разстоянието между него и Загреб е много малко, можете да чекнете и Клагенфурт или Марибор (Сло).

 

Мислих го Залцбург, но наистина малко изкривявам. А само аз съм шофьор :).

Връзка към мнение

Ха, началото на юни и ние, но с малко различна крайна цел ;) , но имаме една нощувка около Грац. На връщане ще обърнем повече внимание на туристическите елементи. Планираме на връщане на спрем на Блед, да се завъртим из/около Любляна и Загреб.

Връзка към мнение
Ех Пламене...

Ха, началото на юни и ние, но с малко различна крайна цел ;) , но имаме една нощувка около Грац. На връщане ще обърнем повече внимание на туристическите елементи. Планираме на връщане на спрем на Блед, да се завъртим из/около Любляна и Загреб.

 

О, сигурно много хора ще тръгнат тогава на път :).

Връзка към мнение

Сетих се за още един малък град, пак близо до Виена, но на юг - Eisenstadt, има и какво да се види там, приятно място. Иначе друг вариант е някое село около Neusiedlersee, тъкмо по един плаж може да направите. Не знам обаче дали местата ще са ти удобни от гледна точка на шофирането, но мисля, че не се отклоняват много.

Връзка към мнение
Ех Пламене...

Сетих се за още един малък град, пак близо до Виена, но на юг - Eisenstadt, има и какво да се види там, приятно място. Иначе друг вариант е някое село около Neusiedlersee, тъкмо по един плаж може да направите. Не знам обаче дали местата ще са ти удобни от гледна точка на шофирането, но мисля, че не се отклоняват много.

 

Аз сега се загледах из малките градчета по пътя от Линц до Грац. Леле какви красоти има... сядам и на тая панорама само бири. Ще хващам някоя хотелче за ушите и ще резервивам. Току виж от една вечер ги направя на две ;).

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Ако искаш хубава панорама и място на около 4-5 часа от Загреб, веднага ти хвърлям още 3 села, които са много много хубави - Gmunden (отново на езеро - Traunsee, но там е за разходки, не за плаж), Klam bei Grein (с красив замък Burg Clam) и Saxen (между които е "туристическата пътека" на Стриндберг), и двете близо до Дунава.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

 

Здравейте,

 

ще съм благодарен за съвети и идеи.

 

Началото на юни тръгваме с жената (и колата) на обиколка до Прага и обратно. Планът ни е София, Будапеща (2 нощувки), Братислава (1 нощувка), Прага (3 нощувки), Линц или Грац (1 нощувка), Загреб (1 нощувка), Белград (1 нощувка).

 

Чудим се къде да спрем в Австрия, дали в някой от посочените градове или някоя по-малко и неизвестно селце-градче из планините - и какво е времето по планините по това време на годината. За Виена не мислим, защото сме ходили.

 

Накрая Белград е повече за почивка по път

Зарежи го Линц. Аз предлагам Халщат на едноименното езеро или пък на Волфгангзее някое от малките градчета, примерно  Санкт Гилген или Санкт Волфганг.  Колкото до времето, обикновено първата половина м. юни е по-дъждовен период. Определено си носете и по-топли дрехи.

  • Харесвам 4
Връзка към мнение

При планирания маршрут ще можем ли навсякъде да минаваме само с лични карти?

 

През Сърбия съм минавала последно 2012, тогава приемаха лични карти, не знам нещо дали си променяли след това. Но по принцип ако имате паспорти, не пречи да си ги вземете и тях. 

Връзка към мнение

Страхотно място в Австрия (дори само като самостоятелен трип) е фестивалът на изкуствата в Брегенц (макар на вас да ви идва встрани и да подранявате, но все пак като инфо за друг път) на брега на езерото Констанс при границите с Германия и Швейцария. Всяка година, в продължение на 4 седмици - (обикновено юли и август) се правят колосални плаващи (и тематични) сцени в езерото, и върху тях се играят класически театрални или оперни произведения. Тази година фестивалът е от 20 юли до 21 август. За мен лично е доста интересно и впечатляващо - да се представя Верди или Шекспир в мега платформа, плаваща в езеро, и то всяка година различна, а актьорите да са просто точици в генералната идея:

 

post-3680-0-86560100-1461933152_thumb.jpg

 

post-3680-0-78374700-1461933554_thumb.jpg

 

post-3680-0-08761900-1461933583_thumb.jpg

 

post-3680-0-90277900-1461933608_thumb.jpg

 

post-3680-0-46397300-1461933828_thumb.jpg

 

post-3680-0-24035700-1461933848_thumb.jpg

 

снимки: http://twistedsifter.com/2011/08/outdoor-opera-on-the-lake-stages-of-bregenz/ и http://www.skullspiration.com/bregenz-festival-in-austria/

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 13
Връзка към мнение

Еха,това е жестоко,Бай Добри!

 

 По темата,миналата година бяхме в Австрия.Ето тук съм писала,ако нещо ти хареса,питай. В Алпендорф има някакъв природен увеселителен парк подходящ за деца, не сме ходили в него,но изглеждаше добре.

Връзка към мнение

Аз бих ти предложила Melk и Krems an der Donau, и двата са близо до Виена, с малко отклонение от A1, много живописни и типично австрийски. Линц за мен изглежда като квартал на Виена,там единственото готино нещо е Музеят на бъдещото.

И аз подкрепям Melk, ако не е много встрани от пътя ви..
  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Определено ако имате времето, отделете 50 минути за шофиране, толкова отнема горе долу от Линц до Залцкамергут, където се намират прекрасни места като Халщат, Санкт Гилген, Санкт Волфганг, Гмунден, Атерзее . Езерата, съчетани с австрийската архитектура и китност и отразяващите се алпи в тях са наистина страхотна гледка и са много впечатляващи :) А и истинската Австрия определено е извън градовете - точно в малките градчета и селца :)

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

По пътя от Братислава към Прага може да се отбиете само на 19 км до замъка Девин www.wikipedia.org/wiki/Devín_Castle

Там Вълтава се влива в Дунав – гледката от високо е прекрасна. Граница между Словакия и Австрия - отсрещния бряг. Замъкът е от 8-9 век, добре реставриран и поддържан.

И нещо любопитно – има големи скулптури на Кирил и Методий – пребивавали са там по време на Великоморавската мисия (3 г.). Там ги пишат и като Константин и Методий (от Константин-Кирил философ).

 

Има и туристически корабчета до отсрещното австрийско селце и обратно през половин час, но ако бързате за Прага, може и да пропуснете.

post-1693-0-57217500-1461960648_thumb.jpg

post-1693-0-42870600-1461960657_thumb.jpg

post-1693-0-27924000-1461960664_thumb.jpg

post-1693-0-95638600-1461960671_thumb.jpg

post-1693-0-71558900-1461960682_thumb.jpg

post-1693-0-14398300-1461960688_thumb.jpg

post-1693-0-91481200-1461960694.jpg

post-1693-0-45967500-1461960702_thumb.jpg

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Нещо не успях да открия къде е ЕДИТ бутона на форума, така че подкрепям думите си за Залцкамергут с няколко снимки от последната ни разхода в региона :

 

26442325810_8babdbfd62_c.jpg
 
26108739404_327d0e2a0c_c.jpg
 
26621623932_8249bb4fc4_c.jpg
 
26621596372_8c57e9d759_c.jpg
 
26108682034_6c479c1ff5_c.jpg
 
26110988353_45d5374a89_c.jpg
 
26714952765_73a030d1d9_c.jpg
  • Харесвам 17
Връзка към мнение
Ех Пламене...

Каква стана тя?!? Благодарение на коментарите и хубавите думи решихме, че австрийските села заслужават повече време.

 

Така ми хрумна сега да не минаваме от там и да отделим повече време на Прага (тук е главната цел на това пътуване) и после бързо прибиране пак през Словакия и Унгария.

 

А Австрия и тия хубави гледки да ги оставим за едно друго пътуване.

 

Обаче... сега ме гложди, че не ми се чака до другия път (не се знае кога :) ) и се опитвам да измисля още няколко дни време. И така след Прага да минем през Австрия и да останем там 2-3 вечери.

 

Идеята на Бай Добри е впечатляваща! Някое лято през август ще отидем до там. Сега обмислям разходка до Залцкамергут - хем хубаво, хем горе-долу на път.

 

Може би няма да спираме в Братислава и така ще удължим само с 1-2 дни цялото пътуване.

 

Благодаря на всички още един път.

  • Харесвам 3
Връзка към мнение

Морава, не Вълтава. Ще има да търси къде Вълтава се влива в Дунава...

Уф, разбира се, как ми е дошла тази Вълтава в клавиатурата, не знам. :O

Хем съм писала Великоморавската мисия, хем Вълтава.

Благодаря за корекцията. :thankyou:

Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.