Прескочи до съдържание

Хотели/Хостели в Камбоджа


Дени Бо

Препоръчани мнения

Здравейте пътешественици,

 

аз съм нова за форума и се радвам, че откивам такава отворена и полезна общност от български пътешественици :) . Следващата седмица заминавам за Камбоджа и бих се радвала ако имате отзиви за конкретни бюджетни хотели /хостели във Фон Пен, Сием Реап, Ко Конг, Кампот и Кеп и Сихануквил. Четох в Lonely Planet, че има и възможност да се отседне при местни хора ...ако някои има такъв опит, моля споделете .

 

Благодаря предварително

хубав и авантюристичен ден, 

 

Дени Бо

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте пътешественици,

 

аз съм нова за форума и се радвам, че откивам такава отворена и полезна общност от български пътешественици :) . Следващата седмица заминавам за Камбоджа и бих се радвала ако имате отзиви за конкретни бюджетни хотели /хостели във Фон Пен, Сием Реап, Ко Конг, Кампот и Кеп и Сихануквил. Четох в Lonely Planet, че има и възможност да се отседне при местни хора ...ако някои има такъв опит, моля споделете .

 

Благодаря предварително

хубав и авантюристичен ден, 

 

Дени Бо

 

Добре дошла. И друг път съм препоръчвал ей това място: http://magelanci.com/topic/1227-%D0%BA%D0%B0%D0%BC%D0%B1%D0%BE%D0%B4%D0%B6%D0%B0-%D1%81%D0%B8%D0%B5%D0%BC-%D1%80%D0%B5%D0%BF-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%BE%D1%81%D1%82%D0%B8-motherhome-guesthouse/Мисля, че са го ползвали и други магеланци, не съм чул за оплаквания. Камбоджа е едно от местата, където спокойно може да сортираш по рейтинг, например в букинг, и да вземеш нещо което ти хареса с достатъчно високи оценки. Не че тази стратегия е лоша и за други места, но често с високите оценки върви и висока цена, в Камбоджа не мисля че това ще е проблем :) За 20-ина долара на вечер трябва да се намери нещо читаво. 

Връзка към коментар

За повечето места, както каза Георги, сортирай по рейтинг и няма да сбъркаш. Страната изведнъж се отвори и новите хотели и хостели никнат като гъби. Аз почти всеки път спя по различни места и досега по рейтинг на лошо място не съм попадал. Единствено по-трики от изброените  със слабо предлагане  и трудно намиране по сайтовете на читаво цена-качество място е Ко Конг. Там най-доброто евтино е 99 guesthouse. Предлагат я в букинг и агода, буквай смело възможно най-скоро. Добри стаи, свестни хора и се намира на 100 метра от спирката на рейса, няма нужда да се взима тук тук.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря Георги и T.E.Lawrence,

 

За така бързите и конкретни отговори, жалко че не ви открих по-рано, но пък ще знам за следващите пъти , а и ще споделя  в последстви моя опит от това мое първо пътешествие , организирано в последния момент...

 

Веднага бих резервилата хотели, но все още имам колебание колко време да отделим на различни места. Кацам в Фном Пен на 4ти и излизам обрано пак от там на 19ти Май така, че имам 15 нощувки. Пътувам с моя приятел и двамата сме новаци в такива дълги и екзотични пътешествия. Изчетохме много, но планът ни не е окончателен и има шанс и като сме там на на място да действаме в крачка, За сега планът ни е:

- 3 нощувки в Фном Пен още при кацане, за да си починем малко след дългия полет

- 3/4 нощувки в Сием Реп

- по път за Сием Реп , обмислям дали да отделим 2 нощувки в Кратие и Модулкири , за делфини и разходка из джунглата със слонове ( без яздене естествено) .Ако имате отзиви ще се радвам да споделите

- 1 нощувка Батабанг

- 4/5 нощувки из юга и островите – джунглата Чи Пат, Кох Конг и Кох Ронг

- 1 нощувка Фном Пен за полета

Видях, че има възможност за отсядане при местни т.н.  homestay в Модулкири или Чи Пат, имате ли такъв опит?

Ако се сещате за друго интересно място, което пропускам  моля споделете.

 

Благодаря ви,

Дени Бо

Връзка към коментар

- Ако сте парти тип, 3 нощувки в Пном Пен са ок, ако сте от хората, ставащи мотивирани в ранни зори да обикалят на макс, ще ви дойдат много. 

 

- Крати и Мондулкири хич не са по път, за Сием Рип, а точно в обратната посока с кофти път и дълго пътуване. По-скоро това е за отделна екскурзия Североизточна Камбоджа: Мондулкири - Ратанакири - Крати. Тези редките иравади делфини в Крати са си лото-тото. Ако сте специално за тях, може да се наложи да поостанете, за да ги видите. Ратанакири и Мондулкири са страхотни провинции с пещери и водопади, но си трябва повече време.

 

- Батамбанг отнема  учудващо много време от Сием Рип, въпреки че изглежда близо на картата. Аз бих го пропуснал.

 

- Ко Конг е страхотен остров. Може да се спи в някое от малкото дървени бунгала на острова, или в градчето на сушата. рядък шанс да отидете на плаж само за вас. Ко Ронг е доста по-населен с турсисти и места за спане.

 

Логистично най-добре би било: кацате Сием Рип - Пном Пен - Ко Конг - Сихануквил ( Ко Ронг) - Кампот -Кеп- Пном Пен полет. (Кратък вариант след Сихануквил към Пном Пен.) 

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.