Прескочи до съдържание

Мозамбик


Margarita

Препоръчани мнения

Извинявам се предварително, ако е дискутирана тази дестинация, но търсачката не ми помогна много. 

От известно време заглеждам Мозамбик като евентуална дестинация за есента или зимата, но информацията за нея е доста оскъдна. 

Ако някой може да даде препоръки по следните въпроси:

- добра локация за "базов лагер", т.е. желателно е да е на брега, и да е комуникатовно, т.е. да е удобен изходен пункт за сафари/трекинг и др. подобни дейности, а ако има условия за шнорхелинг, ще е още по-добре. :)

- транспортни услуги - има ли гидове, които да могат да ни развеждат тук и там, или е по-удобно да се наеме автомобил (доколкото разбирам, високопроходим ще е по-добрата идея)

- като цяло - какво бихте препоръчали като "неща за правене" в тази страна

- ако някой има по-подробна информация за здравната ситуация в страната, т.е рискове от малария, жълти и други насекомни трески и зарази; не съм привърженик на приема на медикаменти, ако ситуацията не е на живот и смърт, досега съм минавала без ваксини и без маларони, с билков спрей за комари :)

- всякаква допълнителна информация би била добре дошла

:)

Връзка към коментар

Не съм ходил, визата и скъпото придвижване винаги са накланяли везните към съседни страни. Надявам се да я посетя в близките години.

Ако не друго, поне ще ти повдигна темата, че вече е на 2-ра страница :)

Връзка към коментар

Благодаря.

Така или иначе, ще проучвам и по чуждите форуми, а алтернативата да се върнем в Занзибар винаги остава като по-лесно изпълним вариант, чиято организация можем да направим в рамките на месец. :)

Връзка към коментар

Ние също ще ходим до Занзибар и бих отишъл до Мозамбик след това, обаче не откривам вариант на прилична цена, за автобус е доста далеч и отнема дни, самолет, редовни полети има като че ли само до Мапуту(за от Занзибар/Дар ес Салам говоря). Ако подскажат нещо от чуждите форуми, пиши моля те.

Връзка към коментар

Това все пак не е Европа и дори местата да са сравнително близо по картата не значи, че има удобен и евтин транспорт. До Мозамбик от Европа летят директно TAP от Лисабон, иначе с прекачване някоя от африканските компании - SAA, кенийците, евентуално катарците.

Връзка към коментар

От София основно катарците обслужват тези полети май. От Лисабон не е вариант, тъй като полета до там не е много удобен, мисля че само в четвъртък има директен.

Повече ме интересува самото пребиваване там.

ПП: Ошко, избрали ли сте къде ще отсядате в Занзибар?

Връзка към коментар
  • 2 години по-късно ...

Да се похваля, утре потеглям за Мозамбик, ще съм в района на Бейра 1 седмица. За съжаление няма да мога да обиколя този път, но ще докладвам впечатления. :) След месец ще ходя за втори път така, че да се надяваме тогава да имам време за обиколки. Ще летя Люксембург-Цюрих-Йоханесбург-Бейра (Swiss А340), на връщане Франкфурт вместо Цюрих (Lufthansa 747-8).

Редактирано от LaBarba
  • Харесвам 5
  • Браво 3
Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

При втората работна визита в Мозамбик планирам разни разходки, така че да разнообразя ежедневието във фабриката за цимент, където съм по цял ден.

 

Днес се разходих до плажа в Бейра, който е супер широк, чист и празен. Двете интересни неща са фарът, и останките от кораб. Другия уикенд планирам да видя парк Горонгоса, ако позволи времето. Качвам малко снимки от днес.

 

2016099851_20180714-IMG_7194-Copy.jpg.29a5b7590a4e9a3b3ec4098fc9f4cae1.jpg1724042307_20180714-IMG_7146-Copy.jpg.176be6efab516c71c604bb9f4f959a41.jpg1558496248_20180714-IMG_7159-Copy.thumb.jpg.3c05d97f136555b56e7e595bd0dc1671.jpg1784667784_20180714-IMG_7138-Copy.jpg.8f7c256b0977695c915599f3257634d0.jpg447755214_20180714-IMG_7130-Copy.thumb.jpg.e6649e4de92506d4ffc98901a204624d.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.