Прескочи до съдържание

magelanci.com - Инструкции за употреба


Препоръчани мнения

Става ли така? Уикенда ще гледам да ги набера, ясно е че всичките летища ще ми е трудно, но поне големите и със сигурност тези, до които се лети директно от България. 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Уикенда ще гледам да ги набера, ясно е че всичките летища ще ми е трудно, но поне големите и със сигурност тези, до които се лети директно от България. 

Абе дето ще си играеш да търсиш кои са големи, и до кои се лети директно от България, най-добре вкарай всички кодове на летища от списъка на LH, AF и TK  :lol: На първо време мисля, че ще са напълно достатъчни.

Опционално може и на FR (и без това техните покриват тези на W6).

Връзка към коментар

Хитрец, мерси че ми свърши част от работата, ама хвани ми напиши всички авиокомпании, които да включа, заедно с пълните им имена и от коя държава са :)

Връзка към коментар

За съжаление изглежда, че акронимите забавят сайта доста, до степен, че заглавната страница не искаше да се зарежда.

 

Бях набрал около 200. Не ме питайте като ми се наложи да ги трия само...

 

Та, ще разпитам подръжката дали нещо може да се направи по въпроса, ама едва ли...

Връзка към коментар

Абе дето ще си играеш да търсиш кои са големи, и до кои се лети директно от България, най-добре вкарай всички кодове на летища от списъка на LH, AF и TK  :lol: На първо време мисля, че ще са напълно достатъчни.

Опционално може и на FR (и без това техните покриват тези на W6).

 

Абе, всъщност ти ме изкарваш извън равновесие с твойте FH TK MK! 

Щом имаш време да пишеш по 30 реда постове, значи можеш да почнеш и да пишеш авиокомпаниите като 'ората!  :protest:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

За съжаление изглежда, че акронимите забавят сайта доста, до степен, че заглавната страница не искаше да се зарежда.

 

Бях набрал около 200. Не ме питайте като ми се наложи да ги трия само...

 

Та, ще разпитам подръжката дали нещо може да се направи по въпроса, ама едва ли...

 

Най-лесно е да се направи една отделна тема с легенда за всички акроними. Малко по-бавно и досадно ще става справката, ама поне ще е налична информацията, без да е за сметка на допълнителни технически проблеми в сайта. 

Връзка към коментар

Еееее, начи радостта ми бе кратка :rolleyes:

 

Добре де, айде дайте предложение на кой сайт са дадени най-ясно и прегледно и там да правим справките.

А пъкучастващите във форума тук - ако искат нека положат малко усилие и да пишат по-подробни названия, а не само съкратените ;)

Връзка към коментар

http://www.iata.org/publications/Pages/code-search.aspx

 

ето това е идеално, търси и по авиокомпании и по летища. Съжалявам, че така се получи, може би до 20-30 да ги въведа все пак в акронимите, тези които по-трудно се разпознават и се лети директно до тях. Примерно FRA и MUC мисля, че лесно се сеща човек че са Франкфурт и Мюнхен, но BLQ трудно се разпознава, че е Болоня...ама ще е половинчата работа.

Връзка към коментар

.....Примерно FRA и MUC мисля, че лесно се сеща човек че са Франкфурт и Мюнхен

 

Ти остави ами аз колко се чудих на сайта на Volotea, докато стопля, че  Monaco на италиански всъщност било Мюнхен :O  :biggrin:

Връзка към коментар

Абе, всъщност ти ме изкарваш извън равновесие с твойте FH TK MK! 

Щом имаш време да пишеш по 30 реда постове, значи можеш да почнеш и да пишеш авиокомпаниите като 'ората!  :protest:

Цитирания ми пост беше шега. Нарочно го написах така, да видя на какво ще прилича :) 

Иначе имам време да пиша по 30 реда точно щото съкращавам летища и авиокомпании.  :P

Връзка към коментар
  • 3 месеца по-късно ...

Извинявам се за тъпия въпрос, ама как най-ефикасно се търси тема във форума? Пиша горе в търсачката заглавието на темата, за което с 99% сигурен (пък и да е подобно, какво) и ядец - нищо не ми излиза в първите Х резултата. 

 

Отделно, не може ли да се направи някакъв каталог на най-интересните дискусии във форума - примерно една закачена тема с отпратки към всички по-интересни дискусии? Ей на, докато се ровех по задните страници на форума, се натъкнах на доста интересни дискусии по винаги актуални теми, които са потънали в забрава. 

 

:)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Хич не е тъп въпроса, основната причина заради която буча за тая миграция, която предстои утре вечер, е че на новия сървър ще оправим търсенето на кирилица. Така че изчакай до утре и търсената тема ще излиза :) В момента базата данни е от разни ченгелчета, които се конвертират в кирилица преди да минат на екрана и не се търси ефективно и най-вече правилно. Въпреки това един от най-ефикасните начини за търсене във форуми си остава гугъл, просто си пишеш ключовата дума последвано от site:magelanci.com и ще изкара резултатите от нашия сайт. Едва ли някога нашата търсачка ще стигне ефективността на гугълската :)

 

 

По втория ти въпрос - някой ако се наема да избира подобни теми, достатъчно сериозен е да каже начина, по който ще ги избира и да обновява редовно списъка може да измислим нещо. Прекалено субективен процес ми се вижда. Аз просто нямам времето да се занимавам. А и да ти кажа интересните теми рано или късно изплуват отгоре. Форум е, и по дефиниция винаги ще има ценна информация забита на 3-4 страница някъде. 

 

Скоро след преместването ще сложа и добавка за подобни теми. Т.е. като има тема за Рим, отдолу ще излизат други теми, които имат в заглавието си Рим. И така. 

Връзка към коментар

Има ли възможност да направя някаква настройка, за да ми излизат в "Ново съдържание" всички мнения и нови теми, не само тези в които съм участвала (така ми беше преди преместването към новия сървър)? Гледам, че никой не се оплаква, ама на мен преди ми беше наистина много по-удобно, сега ми е малко тегаво да ровя из целия форум за нови мнения :) !

Връзка към коментар

Ами на мен на "Ново съдържание" пак ми излизат всички - участвала или не.

 

Виж дали ти е маркирано на "непрочетени"

Редактирано от Бръмбар
Връзка към коментар

Виж отляво дето пише По вид, по съдържание и Други да не си цъкнала "само теми в които съм писал"

При мен пък понякога (все още не мога да разбера кога) по подразбиране ми се отваря с избрано на Новини (въпреки, че при предишното затваряне на браузъра съм го променил на Форуми) и нормално в повечето случаи няма ново съдържание.

Връзка към коментар

От ляво ми е маркирано така: "по период" - "непрочетени", "други" - "мои абонаменти". Да не би на "други" да трябва да отметна "филтър по форум"?

 

За да виждаш всяка новопоявила се тема, и стара, в която обаче има нови мнения, са нужни само две отметки: пред възможностите в "По вид" и "По период"

"Други" не ги гледай, само ще те объркат допълнително.

 

- пред "Форуми" (втората от горе на долу)

- и пред периода, от който искаш да ти се показват, в зависимост колко често посещаваш форума: 24 часа, седмица, 2 седмици и т.н.; "от последното ми посещение" не е много добра идея, защото последния път като си влизала, може да се е наложило бързо да излезеш, и при следващото отваряне вече ще е отчетено, че си прочела всичко до предното влизане.

2 седмици е оптималния избор, според мен - така функцията "Ново съдържание" ще ти показва всички теми, в които има писани мнения през последните две седмици.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
  • 1 месец по-късно ...

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.