Прескочи до съдържание

magelanci.com - Инструкции за употреба


Препоръчани мнения

Новият изглед на телефона не стои много добре. В стария вид беше доста по-четимо. 

 

Влизайте си директно във форума с мобилния. Или пък отворете пълната версия на телефона, повечето вече имат достатъчна резолюция. Не мога да правя мобилна версия и това няма как да се подобри в близо бъдеще. 

Връзка към коментар
  • 2 месеца по-късно ...

Къде на майтап, къде на истина, предлагам следните правила за форума:

1. Не се изказвай като последна инстанция.
2. Твоят начин не винаги е най-правилния за всички останали.
3. Няма нужда да отговаряш по 10 пъти на един въпрос, това не затвърждава мнението ти и не го прави по-тежко.
4. Уважавай събеседниците си и начина им на виждане.
5. Колкото и да си бил, където и да си бил, то си го видял ти и не си позволявай да отричаш нещо само защото не ти е харесало на теб.

 

Редактирано от Тони
  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Къде на майтап, къде на истина, предлагам следните правила за форума:

1. Не се изказвай като последна инстанция.

2. Твоят начин не винаги е най-правилния за всички останали.

3. Няма нужда да отговаряш по 10 пъти на един въпрос, това не затвърждава мнението ти и не го прави по-тежко.

4. Уважавай събеседниците си и начина им на виждане.

5. Колкото и да си бил, където и да си бил, то си го видял ти и не си позволявай да отричаш нещо само защото не ти е харесало на теб.

 

Отговарям, защото мнението ми е цитирано и се чувствам длъжна да отговоря, за всичко останало съм съгласна. Форума е затова, за да си напише всеки мнението, мисля, че се подразбира, че никой никого не задължава с нищо. Достатъчно интелигентни сме.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ъъъъ, малко ми се губи контекста, предполагам идва от темата с парите, но няма значение. Тези неща са донякъде common sense, все ми се губи точния превод на български на този прекрасен израз, здрав разум ли е? Както и да е, това са неща, които до някаква степен се подразбират и няма как да са твърди правила. Със сигурност не и в тоя им вид, защото ми звучат доста назидателно. 

 

Същността е проста: нека се съгласяваме в различията си. Фенове на хостели, на каучсърфинги, на луксозни хотели, колкото по-шарено, толкова по-добре! И сигурно за найсти път го отбелязвам, наистина се радвам хората като не се съгласяват един с друг и спорят културно и възпитано - от една страна в несъгласието често се изчистват неразбирателства и недоразумения, от друга страна се вижда и алтернативна гледна точка.

 

Така че спорове и несъгласия се поощряват! Вече, ако станат заядливи и прекалено лични понякога взимаме мерки, но на тоя етап не мисля, че са необходими строги правила, още повече в такава казармена подредба :)

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Тук ще посоча няколко от "екстрите", с които форум системата разполага, за повече ви препоръчвам да се поровите дълбоко и ако има въпроси, питайте смело :)

 

Четене на теми

 

Как да променя настройките така, че в конкретна тема мненията да се подреждат “низходящо“, т.е. най-отгоре (на първа страница) да ми излизат най-новите мнения. В момента, за да стигна до актуалната дата, трябва да прелиствам всичко вече прочетено до последната страница.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Това не мога да намеря дали можеш да направиш, но както виждаш темите в списъка, отляво има една точка ако имаш непрочетени мнения в темата. Като цъкнеш на точката отиваш на първото непрочетено мнение. Ако си писал в темата не е точка, а звездичка.

Връзка към коментар

Как да променя настройките така, че в конкретна тема мненията да се подреждат “низходящо“, т.е. най-отгоре (на първа страница) да ми излизат най-новите мнения. В момента, за да стигна до актуалната дата, трябва да прелиствам всичко вече прочетено до последната страница.

 

Малко като допълнение на казаното от neuromancer. Ето това е звездичката, която те изпраща на първото непрочетено мнение в темата. Ако си писал/а в темата е звездичка, иначе е точка. 

 

2014-06-22_22-30-56.png

 

Ако сте на заглавната страница на форума също има трик, ако цъкнеш на заглавието на темата ще те изпрати до първото мнение в темата. Ако цъкнеш на датата обаче ще отидеш на първото непрочетено. Т.е. ако цъкнеш на "Днес, 22:24" ще отидеш до непрочетените мнения. 

 

2014-06-22_22-32-12.png

Връзка към коментар
  • 1 година по-късно ...
  • 1 месец по-късно ...

Вградената търсачка за хотели само с Booking ли работи?

 

Да, ако искаш старата, която сравняваше между много сайтове ползвай http://hoteli.magelanci.com

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Умишлено ли сигите не се виждат в режим "регистриран потребител"?

 

Умишлено, ако сам си си ги спрял :)

 

Иди горе до падащото меню на името ти -> Настройки -> Игнорирани потребители и виж дали отметката там не е цъкната. 

 

2015-11-02_22-57-09.png

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Не зная дали тук е мястото, но питам:

Не мога да си продължа темата за Австралия, защото не мога да прикачвам файлове - достигнала съм някакъв лимит :unsure: :unsure: 

Какво да правя? :blush: :blush: :blush:

Връзка към коментар

Не зная дали тук е мястото, но питам:

Не мога да си продължа темата за Австралия, защото не мога да прикачвам файлове - достигнала съм някакъв лимит :unsure: :unsure:

Какво да правя? :blush: :blush: :blush:

 

Аз лично си копирам снимките, които ще качвам на друго място и ги компресирам преди да ги кача. От 7-8 мб ги правя на 400-500 кб и нямам проблем. Отвяряш копираната снимка с Paint, горе в ляво "Resize" и на отворения прозорец сменяш цифрите от 100 на 25. След това натискаш пак горе в ляво дискетата за Save и готово.

 

Малко е занимавка, но и аз веднъж достигнах лимита, който е разрешен в пост....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Александра, Жоро ще ти увеличи лимита, пиши му на лично, за да види. Аз досега съм стигала лимит няколко пъти, явно прекалявам. :lol: :lol:

Писах, писах, дано да види. :rolleyes: То, на таквиз  подробни приказливки като мен си им трябва троен лимит. ;) ;) ;)

Връзка към коментар

Вдигнах лимита на пост за пореден път, но с растежа на мегабайтите става страшно и неконтролируемо :) Принципно сървъра ги компресира, но смята лимита в оригинал. Т.е., ако имате много снимки да прикачите в един пост, качете първо 10-ина, пуснете поста, след това добавете още 10 при редакция и така. 

 

Алтернативата е да ги компресирате първо както прави П. Кръстев.

Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...

Предлагам постовете в раздела Общи да не се отчитат в общия брой мнения на потребителите и рейтингите.

Примерно хора почти не влизат там , а имат 2000 поста с полезно инфо , а да кажем аз имам 2000 поста в общи , които по съшество са си безполезни към основното предназначение на форума.

Сега ми хрумна като видях , че само в темата за Коледната сбирка съм изписал поне 10 постинга със сигурно 20-30 лайка...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

А дали е възможно да не се цитира свръх дълъг пост, единствено за да пише накрая "Благодаря, еди-кой-си" и подобни. При мен например при отваряне през телефона не се отваря последното мнение, а ми показва мненията от средата в последната страница. И се налага да скролвам до долу, за да се окаже, че не е казано нищо ново съществено по темата. Вместо това работи ли нотификация от типа @Георги (да използвам случая да тествам) :-) ?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Предлагам постовете в раздела Общи да не се отчитат в общия брой мнения на потребителите и рейтингите.

Примерно хора почти не влизат там , а имат 2000 поста с полезно инфо , а да кажем аз имам 2000 поста в общи , които по съшество са си безполезни към основното предназначение на форума.

Сега ми хрумна като видях , че само в темата за Коледната сбирка съм изписал поне 10 постинга със сигурно 20-30 лайка...

 

Далеч съм от мисълта бройката на постове да означават нещо различно от обявеното, то е точно такова - брой постове. Същото с бройката лайкове. Не ги броим на по темата и не по темата. Оф топик има и в сериозните теми. 

 

А дали е възможно да не се цитира свръх дълъг пост, единствено за да пише накрая "Благодаря, еди-кой-си" и подобни. При мен например при отваряне през телефона не се отваря последното мнение, а ми показва мненията от средата в последната страница. И се налага да скролвам до долу, за да се окаже, че не е казано нищо ново съществено по темата. Вместо това работи ли нотификация от типа @Георги (да използвам случая да тествам) :-) ?

 

Бутона за харесване аз го ползвам като бутон за благодарност често. Един вид, мерси за отговора - видях го, прочетох го. Но не може насилствено да се направи такова правило, а и има хора, които държат да благодарят изрично. 

 

Нотификацията не работи, ще работи в следващата версия на форума, която я мислехме за преди нова година, но май ще остане за пролет :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Не, не ме разбирай погрешно. Благодарността е хубаво нещо, нека я има. Проблемът е в дългия цитат, което аз намирам за безполезно в такъв случай. Ясно е, че всеки потребител си има свой начин на действия как да oбщува виртуално. Просто мен ме затруднява подобно четене и току виж практикуващите го прочетат тук (нямам конкретни имена).

 

 

П.П. Изумително е, че колкото и различни са хората, толкова различни са и действията им при работа с един и същ продукт и не могат, особено във форум, да бъдат вкарани в калъп.

Редактирано от Сю_
Връзка към коментар

Сигурно ще прозвучи много тъпо въпроса ми, но все пак... Малко разяснения по функционалността. Имам абонаменти в някои теми без да съм писала там. Та въпросът ми е в "звънчето" уведомления за нови постове и цитиране на мнения само от теми в които съм писала ли се появяват? 

Връзка към коментар

Не, не ме разбирай погрешно. Благодарността е хубаво нещо, нека я има. Проблемът е в дългия цитат, което аз намирам за безполезно в такъв случай. Ясно е, че всеки потребител си има свой начин на действия как да oбщува виртуално. Просто мен ме затруднява подобно четене и току виж практикуващите го прочетат тук (нямам конкретни имена).

 

 

П.П. Изумително е, че колкото и различни са хората, толкова различни са и действията им при работа с един и същ продукт и не могат, особено във форум, да бъдат вкарани в калъп.

 

Да, това е част от форумния етикет, доста хора го спазват, но не е задължително и трудно може да се наложи като правило за всички :)

 

Сигурно ще прозвучи много тъпо въпроса ми, но все пак... Малко разяснения по функционалността. Имам абонаменти в някои теми без да съм писала там. Та въпросът ми е в "звънчето" уведомления за нови постове и цитиране на мнения само от теми в които съм писала ли се появяват? 

 

Виж тази тема: http://magelanci.com/topic/4408-%D0%B8%D0%B7%D0%B2%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B8%D1%8F-%D0%BF%D1%80%D0%B8-%D0%BE%D1%82%D0%B3%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D1%80-%D0%B2-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D1%8F%D1%82%D0%BE-%D1%81%D1%82%D0%B5-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BB%D0%B8-%D0%B8-%D0%B4%D1%80/

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Благодаря, включих го, че от някои теми в които съм писала не получавах известия. И последно, от теми в които имам само абонамент без писане следва ли да получавам известие? Или ги търся само в "абонамент"?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.