Прескочи до съдържание

Фуертевентура въпроси


Препоръчани мнения

Здравейте от Канарските острови.

Предстои ми след няколко часа да се озова на Фуертевентура. Нямах много време за подготовка точно за този остров, а и сякаш малко го пренебрегнах, защото ще сме най- за кратко на него. Имам въороси:

Кое да не пропуснем?

Кои са най-хубавите плажове, за които всички говорят и може ли да се плува на тях или са само за сърф и прегаряне?

 

С кола сме и имаме пълен ден и половина. На вулкани се понагледахме през изминалите дни (ще ви разкажа за тях, обещавам), така че нещо по-мързеливо и красиво ни вълнува.

 

На отзовалите се благодаря!

Връзка към коментар

Ако добре си спомням, на североизточната и югоизточната част на острова са най-добрите плажове, като на мен югоизточната част ми хареса повече. На този остров плажовете са му най-силната част.

 

За плуване не е чак толкова добре, защото обикновенно има големи вълни, но за скачене във вълните е ок :) Температурата на водата целогодишно е малко по ниска от оптималната, но ако не сте много зиморничави, става и за къпане.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А можеш ли да си спомниш име на някой плаж? Днес е неделя и не можем да си купим карта, почти нищо не работи, всички са на плажа или сред вълните :-) Отварям tripadvisor, местата нищо не ми говорят..

Връзка към коментар

Доколкото си спомням край Коралехо има много красив плаж, това е на източното крайбрежие. На западното обикновено вълните са огромни, но плажа Ел Котило е изключение, защото има подводни скали, които играят ролята на естествена бариера.. С една дума е много спокойна и красива лагуна...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

В коя част на острова сте?

Плажа на парк Коралехо е много голям, отворен, ветровит , за сърфисти. Има места, на които става за плуване.

По-добре на лагуните северно от Ел Котило. Там, на паркинга имаше страхотен бар с рибни плата.

Иначе и на юг е страхотно, след Коста Калма, Сотавенто, Хндия... Например лагуната:

https://www.google.bg/maps/place/Playa+Lagoon+Fuerteventura/@28.1126766,-14.2661077,3466m/data=!3m1!1e3!4m12!1m6!3m5!1s0x0000000000000000:0x64c4807cde30a338!2sLa+concha!8m2!3d28.6943852!4d-14.0161883!3m4!1s0x0000000000000000:0xad5d9c92bd0fce67!8m2!3d28.1131642!4d-14.2576314

Редактирано от infinity
  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Публикувано: (редактирано)

Благодаря! Тръгнахме от Коралехо и веднага видяхме тюркоазените води с бели контрастни пясъци. Две мини пясъчни торнада се вихреха край брега. Продължаваме надолу към препоръчаните точки.

Редактирано от Сю_
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

На Фуертевентура има много красив Оазис парк - на фона на безрастителния остров е точно като оазис -с красива тропическа градина, кактуси, много и различни животни.Има представление с папагали, влечуги,морски лъвове,че даже и с лемури.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.