Прескочи до съдържание

пътеводител Лондон - магелански пътеводител


Препоръчани мнения

Чудесно, Мари! На първо четене ми се иска да допълня една важна подробност с практическа насоченост. Като част от социалната политика на местната власт, пътуването с автобус е възможно дори при липса на достатъчна наличност в Oyster картата. Идеята е гражданите да имат възможност да се приберат у дома след петъчен запой в местния пъб, примерно. Единственото условие е картата да е с положителен баланс. Дори и сумата по картата да е по-малка от 1,50 паунда, можете да се качите на автобус, а при първото зареждане на Oyster картата разликата ще бъде прихваната. Важно е да се знае, че опцията е еднократна и не важи за останалите видове транспорт, включително смяна на автобус...

  • Харесвам 2
Връзка към мнение

Duke, чела съм го това, но съм го забравила. Сега ще го допиша в пътеводителя, като използвам твоите думи.  ;)  

 

 

Моля, всички, който четат да дават идеи какво още може да бъде включено, допълнено, разяснено, защото темата за Лондон е необятна. :)

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

На мобилната версия не мога да отворя нито един линк, къде може да е проблемът?

Благодаря и аз за изключителната работа, отдавна чаках за този подфорум :-D

Редактирано от searus
Връзка към мнение

На мобилната версия не мога да отворя нито един линк, къде може да е проблемът?

Ех, че се стреснах. :)

Понеже снощи късно пуснах написаното и изобщо не проверих линковете. :blush:  В немобилната версия се отварят. :)

 

Нямам представа защо не се отварят в мобилната версия. При мен също не се отварят в мобилната. Предполагам, че Георги ще ни каже.

Връзка към мнение

Е, няма нужда чак от стряскане, сигурна съм, че ще го оправят :)

Мога да добавя към детските атракции една ферма, да ферма (понеже иначе де ще видят англичанчетата крави, овце и кози, надбягване на прасета, лами, алпаки, коне, магарета, всякакви дребни гризачи и не на последно място кокошки и петли) - Bockettsfarm в Surrey

http://www.bockettsfarm.co.uk/

Разбира се, има си и доста "нормални" детски забавления там, не е само обори...

Връзка към мнение

Mary, идва от форматирането на връзките. Не знам защо, според мен е бъг, за съжаление в момента абонамента за съпорт ни е изтекъл, а нямам планове да го подновявам преди лятото. Редактирах последните две връзки от еднодневните екскурзии за Dover и Rye като им махнах форматирането и всичко е наред с тях през мобилната, пробвайте дали е така. 

 

Ще видя после дали може нещо друго да се направи по въпроса. 

Връзка към мнение

Mary, идва от форматирането на връзките. Не знам защо, според мен е бъг, за съжаление в момента абонамента за съпорт ни е изтекъл, а нямам планове да го подновявам преди лятото. Редактирах последните две връзки от еднодневните екскурзии за Dover и Rye като им махнах форматирането и всичко е наред с тях през мобилната, пробвайте дали е така. 

 

Ще видя после дали може нещо друго да се направи по въпроса. 

Да, последните две връзки сега са ОК.

Аз сама мага ли да оправя останалите връзки по някакъв начин?

Връзка към мнение
Катя мравката

Чудесен пътеводител, точен и полезен! Каквито са винаги мненията на Мари. Само да допълня че Изибъс има и до Станстед /от 2 паунда нагоре/

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

От Гатуик има и нормални влакове, освен скъпия експрес, и отскоро важи ойстера за тях, но не съм го ползвал и не знам подробности.

  • Харесвам 1
Връзка към мнение

Rainy,  Djgeorgie, благодаря ви!  :thankyou:

Добавих вашата информация за такситата в пътеводителя.

 

Сега се отправям към спортната секция на Лондон. :)


Благодаря и на всички останали, които давате/проверявате информацията!

Връзка към мнение
  • 2 месеца по-късно ...

Отделих част от мненията в нова тема: Говорим си за Лондон

Мисля, че ще бъде по-полезно за ползващите, ако изместим останалите разговори извън пътеводителя.

 

Не съм забравила за спортовете в Лондон, но нещо времето ми недостига. :(

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

The first Night Tubes will roll on to London Underground platforms past midnight on Friday - almost three years since the plan was first announced.  :) 

 

Иначе казано, най-после Лондонското метро стартира нощната си работа три години, след като беше анонсирано. 
 
За по-любопитните – основната причина за забавянето бяха стачките. Операторите на влакове, които са едни от най-добре платените работници в Кралството,  не бяха доволни от нуждата да работят нощно време, защото губели баланса си работа – лично време. Това недоволство беше съпроводено с множество протести. Очевидно са намерили пресечена точка с работодателите. 
 
Линиите, които ще бъдат пуснати първи, са Victoria и част от Central line, опериращи петък и събота през нощта. 
 
Връзка към мнение

Две карти за ваше улеснение:

 

Първата е на двете линии, стартиращи сега - Victoria и част от Central line. 

 

nighttubetwolinesmap.gif

 

И втората - на всички линии, започващи от есента. 

 

nighttubemap-.gif

 

 

Нощното метро ще ви даде възможност за много по-евтини нощувки в по-отдалечени райони - за тези, които искат купон и нощен живот, на който Лондон е много богат.

 

Лондон и сега е обхванат от нощни автобуси, просто поради мащабите на града пътуването е с часове. Вече няма да е така. 

Редактирано от Гост
Връзка към мнение
  • 4 седмици по-късно ...
  • 3 месеца по-късно ...
  • 3 седмици по-късно ...
Обновена информация за транспорта в Лондон. 

 

От 02 януари 2017 г. следните тарифи са замразени до 2020 г. (обещано от кмета Садик Хан). 

 

- Всички тарифи на автобуси и трамваи

- Всички тарифи на еднократни и pay as you go билети на Метрото (Tube) и DLR.

- Всички тарифи на колелата под наем

- Всички тарифи на лифта Emirates Air Line.

 

Ето и с цифри:

 

Frozen bus and tram fares:

Single journeys £1.50 (еднократно пътуване)

Daily cap £4.50 (максимално таксуване за деня при ползване на pay as you go) 

One Day Bus & Tram Pass £5.00 (еднодневна карта)

 

7 Day Bus & Tram Pass £21.20 (едноседмична карта)

Weekly Cap Monthly Bus & Tram Pass £81.50 (максимално таксуване за седмицата при ползване на pay as you go) 

Annual Bus & Tram Pass £848 (годишна карта)

 

Замразени – до 2020 г. - са определени тарифи на:

 

London Overground and TfL Rail (влаковете на територията на Лондон).

Корабчетата по Темза

 

Ето и с цифри:

Frozen Tube, DLR and London Overground fares*

Zones            Peak    Off-peak

Zone 1           £2.40     £2.40

Zones 1-2      £2.90     £2.40

Zones 1-3      £3.30     £2.80

Zones 1-4      £3.90     £2.80

Zones 1-5      £4.70     £3.10

Zones 1-6      £5.10     £3.10

 

Различни такси се прилагат при пътуване London Overground между Liverpool Street и Enfield Town, Cheshunt, Chingford и Emerson Park и всчики международни гари. 
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.