Прескочи до съдържание

Говорим си за Лондон


Препоръчани мнения

 

Рейни, а в какво се състоят тези стачки? Изобщо не потеглят влаковете или имат закъснение или нещо друго ...?

 

 

Изобщо не потеглят - някои, и в общи линии е хаос. Но както казах, вие имате алтернатива. 

 

За картите - аз не бих си взела карта, ако съм на бюджет, както и не бих взела за 1 и 2 зона, ако живея в 3-та. Само да напомня - в сила е нова автобусна тарифа, която позволява да ползвате ВТОРИЯ автобус безплатно в рамките на един час от първия, ако не сте ползвали метро междувременно. 

 

Което означава, че във вашия случай на цената на 1 автобусен билет - и прехвърляне на две автобусни линии - за 1,5 часа бихте могли да сте на Чаринг крос. В центъра има много обикаляне пеша, там метро реално не ви трябва. 

 

Свалете си автобусното разписание и карти, които ви трябват и ще направите доста бюджетно пътуване. Така че пак помислете :)

Връзка към мнение

Моля за малко информация.

Не мога да се ориентирам:

Blackfriars rail station на северния или на южния бряг на Темза е?

 

Нали е на едно място с метростанцията със същото място?

 

Влакът оттам до Лутън летище+автобуса редовен ли е  или да очаквам закъснения? 

Кога се очаква да завърши ремонта на пътя за летището в Лутън?

Кога ще бъде ремонтът на Тower bridge? Ще могат ли да минават пешеходци?

Редактирано от elmapl
Връзка към мнение

Моля за малко информация.

Не мога да се ориентирам:

Blackfriars rail station на северния или на южния бряг на Темза е? На Северния бряг - виж картата.

 

Нали е на едно място с метростанцията със същото място? Да.

 

Влакът оттам до Лутън летище+автобуса редовен ли е  или да очаквам закъснения? Влаковете са много надеждни. Случват се проблеми, но линията е добра - и денонощна. 

 

Кога се очаква да завърши ремонта на пътя за летището в Лутън? За съжаление, независимо от ровенето ми, не успях да намеря отгвор на въпроса. Подозирам, че не се оповестява по ред причини. Иначе реновационната програма е за £110 милиона - усвояване до 2020 г. 

 

Кога ще бъде ремонтът на Тower bridge? Ще могат ли да минават пешеходци? До 31 Декември (по план). The Victorian Engine Rooms са затворени до 14 ноември. Пешеходци минават, с изключение на три уикенда:

 
Saturday 26 to Sunday 27 November
Saturday 3 to Sunday 4 December
Saturday 10 to Sunday 11 December

 

https://tfl.gov.uk/status-updates/major-works-and-events/tower-bridge-closure#on-this-page-2

 

Виж отговорите в червено :)

 

London Tube.png

Връзка към мнение
  • 1 месец по-късно ...

Не знам дали тук е подходящо да пусна линка, но днес попаднах на това - "20 безплатни забележителности и музеи в Лондон" със снимки, инфо за обектите и местоположение.

  • Харесвам 5
Връзка към мнение

Както много пъти съм споделял, Лондон е изключителен в това отношение! Така и не мога да разбера защо хората при първото си посещение се насочват към платените атракции при положение, че Лондон изисква минимум пет едноседмични посещения, за да може човек да добие известна представа за града. Винаги съветвам моите приятели да планират първите си посещения около разходки и безплатни атракции, а едва по-нататък да се насочват към платените забележителности. Към горната хубава подборка бих включил и Horniman Museum, който освен всичко друго предлага превъзходни гледки към Докландс и Сити от високо - нещо твърде нетипично за Лондон...

  • Харесвам 7
Връзка към мнение

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.

×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.