Прескочи до съдържание

Черна гора през майските празници с 2 годишно дете


Препоръчани мнения

След дълго ровене за информация относно Черна гора реших да пусна своя тема. Планираме пътуване до Котор и Будва за 4-те почивни дни около 24-ти май. Ще сме с кола и двегодишен спътник. Ще се радвам на информация от всякакво естество за тази дестинация - маршрут, препоръки за спане, ресторанти, преминаване на граници, застраховка за колата, какво си заслужава да се види и да се пропусне и най-вече с примерен план. Тази част на Балканите ми е абсолютно непозната и моля всеки, който е пътувал скоро (или по отдавна) да се включи с мнение. Ще имаме ли проблеми по границите с колата, която е на лизинг и пълномощното е на български език?

Връзка към коментар

Преди всичко бих препоръчал внимателно да прецените дали си струва да прекарате четирите почивни дни основно в пътуване. От София до Будва се пътува с преспиване някъде по пътя, препоръчвам Дрвен град на Костурица. На практика ще пристигнете на втория ден в Будва и на следващия ще се наложи да тръгнете обратно към София...

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Идеята, която ни се върти в главата е да тръгнем на 20-ти вечерта от София и да пътуваме през нощта, като сутринта на 21-ви сме в Будва и да спестим един цял ден, а на връщане да разделим пътя с преспиване някъде по средата. Мъжа ми няма проблеми с шофирането нощем, правили сме го и друг път, пък и се надяваме малкия да спи през нощта и да не усети дългия път. Знам, че пътя не е магистрала и не е много лек. Заслужава ли си да минаваме през Албания и Косово - някакви препоръки за маршрут?

Връзка към коментар

Здравей, виж в тази тема има много неща, които ще ти помогнат: клик

Ние минавахме само през Сърбия и не сме спирали за нощувки и в двете посоки, но пък имахме двама шофьори, които се сменяха.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще трябва много да спирате. Ако не ви пречи да пътувате нощем по-добре, но трябва шофьора да почива после... То на 2г не разбира много, ама моите са на етап - тръгваме на 5-6 часово пътуване и на петата минута се почва - "стигнахме ли вече?"

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ще трябва много да спирате. Ако не ви пречи да пътувате нощем по-добре, но трябва шофьора да почива после... То на 2г не разбира много, ама моите са на етап - тръгваме на 5-6 часово пътуване и на петата минута се почва - "стигнахме ли вече?"

Ще го водим с нас, защото няма кой да го гледа. Знам, че ще се хванем в приключение, но исках и странични мнения. Иначе като сме двамата пак спираме често.

Връзка към коментар

Миналото лято бяхме на море в Ада Бояна с 2 деца на 9 и 3 години. На отиване преспахме в Белград и минахме границата през Гостун,а на връщане преценихме, че ще  вземем разстоянието наведнъж и минахме границата през Berane-Rozaje-Novi Pazar-Kopaonik- Prokuplje-Kalotina-София.Цялото това нещо го минахме за 12 часа,като съм карал само аз и все пак беше в разгара на летния сезон в средата на Август.Моя съвет е смело напред и няма да сте разочаровани, Котор е прекрасен (особено Стария град),а в близост до него е и Porto Montenegro ( в Тиват), което на мен и жена ми много ни хареса.Ако имате въпроси или други притеснения за пътя с радост бих помогнал.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Здравейте! Аз се записах на една организирана екскурзия за 4-те почивни дни - ще спим в Будва. Цената беше повче от изгодна и реших, че си заслужава, още повече не сме ходили в тази част на Европа. При тръгване в 6 ч. сутринта  в колко приблизително е нормално да пристигнем? 

Връзка към коментар
  • 2 седмици по-късно ...

Ние направихме точно такава екскурзия, но за 9 дни покрай Великден. Ако бях видяла по-рано тази тема, щях да дам насоки. Ще очакваме отзиви как е минало при вас :) Ние на отиване и на връщане поехме по различни маршрути за да видим повече  места. На отиване през Македония и Албания и после директно в Черна гора, а на връщане от Черна гора директно в СЪрбия :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние не успяхме да стигнем до Черна гора, понеже се наложи да съкратим дните и стигнахме само до Сърбия - Мокра гора и Златибор. Моля те да опишеш по-подробно минаването през Албания - пътища, време и друго, което ти се стори важно. Не сме се отказали от този маршрут и при първа възможност ще го изпробваме.

 

Преди всичко бих препоръчал внимателно да прецените дали си струва да прекарате четирите почивни дни основно в пътуване. От София до Будва се пътува с преспиване някъде по пътя, препоръчвам Дрвен град на Костурица. На практика ще пристигнете на втория ден в Будва и на следващия ще се наложи да тръгнете обратно към София...

Благодаря и на Duke за идеята за Дрвен град - беше страхотно! 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Пътувахме с дете на година и седем месеца и само през деня, та се налагаше да спираме сравнително често. На отиване минахме през Македония - Гюешево, Куманово, над Скопие, Тетово и спирка в национален парк Маврово и по-точно в селцето Jанче в един разкошен планински хотел за една нощувка. На другата сутрин потеглихме на целодневно пътуване като крайната цел беше Кумбор (малко преди Херцег Нови в Которския залив). Пътят след националния парк значително се влоши и може би 80% от пътя от София до Которския залив (през Македония и Албания) е в завои. От Jaнче до Кумбор изминахме 308 км в продължение на 7 часа и като включим и границите, още поне половин час (на тази на влизане в Албания). Пътищата в Албания като състояние през повечето време бяха приемливи, но отново основно в завои и доста тесни на места.

 

Ето го и маршрутът на отиване: https://goo.gl/maps/rnNdFFTRsSN2

 

Някъде четох, че по-бързо се стига, ако се мине по магистралата през Косово, но реших, че ако включим още една държава и преминаване на граници, съвсем ще се забавим. Възможно е да е по-добър вариант.

 

На връщане минахме по следния маршрут: https://goo.gl/maps/8HGdNyQzaxT2

 

Преспахме една вечер в Златибор и като цяло ми се стори доста по-леко пътуване от на отиване, а предварително, от това което бях чела, си мислех точно обратното. 

 

На място в Которския залив бяхме решили да се базираме в една отправна точка и оттам всеки ден да посещаваме различно място. Видяхме Будва, Свети Стефан, Котор и целия залив, Херцег нови, Дубровник. Изключително сме доволни от тази екскурзия, но скоро не мисля, че ще предприемаме чак толкова дълго пътуване с кола, защото не се отразява съвсем добре на детето, доста е изморително. Може би като поотрасне пак или с пътуване през нощта както вие сте планирали!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ние тръгнахме в 04:00 часа от София и малко преди 12:00 на обяд бяхме в Златибор. Малкият се събуди като го пренасяхме и не заспа през целия път. Мислех, че ще е малък ужас, но той ни изненада доста приятно. Бях се погрижила за играчки, сокове, нещо за хапване. Спирахме често за цигарка на шофьора и да се разтъпчем.Идеята ни беше да пътуваме изцяло през нощта, но след като се наложи да съкратим маршрута, тръгнахме по-късно. Мисля, че беше добре за конкретния случай. Иначе обмисляхме пътя през Косово, защото и аз четох, че е по-добър.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Миналото лято бяхме на море в Ада Бояна с 2 деца на 9 и 3 години. На отиване преспахме в Белград и минахме границата през Гостун,а на връщане преценихме, че ще  вземем разстоянието наведнъж и минахме границата през Berane-Rozaje-Novi Pazar-Kopaonik- Prokuplje-Kalotina-София.Цялото това нещо го минахме за 12 часа,като съм карал само аз и все пак беше в разгара на летния сезон в средата на Август.Моя съвет е смело напред и няма да сте разочаровани, Котор е прекрасен (особено Стария град),а в близост до него е и Porto Montenegro ( в Тиват), което на мен и жена ми много ни хареса.Ако имате въпроси или други притеснения за пътя с радост бих помогнал.

 

Привет! Планирам пътуване до Черна Гора (Будва и Котор естествено) и понеже не ми се минава през Македония, Косово и Албания, се чудя дали маршрутът през Сърбия е приемлив. Става въпрос за София - Ниш - Прокуплье - Блаце - Брус - Грчак - Бальевац - Нови Пазар. В Гугъл се виждат тесни планински пътища. От друга страна не ми се заобикаля през Ужице и Бийело Полье. В Черна Гора се пътува с лична карта и зелена карта за автомобила, нали? Струва ли си да останем за две нощувки или ще са нужни повече?

Връзка към коментар

Привет! Планирам пътуване до Черна Гора (Будва и Котор естествено) и понеже не ми се минава през Македония, Косово и Албания, се чудя дали маршрутът през Сърбия е приемлив. Става въпрос за София - Ниш - Прокуплье - Блаце - Брус - Грчак - Бальевац - Нови Пазар. В Гугъл се виждат тесни планински пътища. От друга страна не ми се заобикаля през Ужице и Бийело Полье. В Черна Гора се пътува с лична карта и зелена карта за автомобила, нали? Струва ли си да останем за две нощувки или ще са нужни повече?

 Привет! Маршрута през Сърбия не е лош, но идеалния вариант поне според мен е Блаце-Брус-Рашка, минава се през Копаоник и е доста по-кратко. Наистина е планински,но настилката е добра,а пък и трафика не е голям. Лична карта и зелена карта( макар че никъде не са ми я искали ) са необходимите документи. Два дни са достатъчни за Будва и Котор, но ако имате възможност бих ви посъветвал да останете и повече от 2 дни, има какво да се види.

Редактирано от aikula3d
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.