Прескочи до съдържание

Колкото повече търсиш, толкова по-скъпо става


Препоръчани мнения

Веднъж бях в Лос Анджелис отидох в една агенция да си взема самолетен билет до Колумбия -Богота  наи евтиния полет които ми офертираха беше  300 $ ,и направих грешка да кажа на служителката да го запази да  book that flight.

Обаче реших да проверя в една съседна агенция може би пък там имат по-евтини оферти и отивам на две крачки за  същия полет същия час ,компания и др. ми казва 320 $..отивам в друга агенция...скочи на 340 $ накрая се върнах при първото място и си го взех за 300...така че има някакви уловки в тези самолетни билети...

Връзка към коментар

... в твоя случай - по-скоро в комисионите на агенциите  ;)

да ..може и това да е ,аз изобщо не обичам да летя с самолети това ми е наи- неприятната част ,веднъж имах лошо изживяване с еър азия от Индонезия полет за Австралия и самолета изведнъж угасна тока и почна да се спуска стремглаво надолу видях уплахата в очите на стюарда и хората почнаха да пищят...

Връзка към коментар

веднъж имах лошо изживяване с еър азия от Индонезия полет за Австралия и самолета изведнъж угасна тока и почна да се спуска стремглаво надолу видях уплахата в очите на стюарда и хората почнаха да пищят...

ако искаш разкажи за този случай 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Ако беше толкова чувствителна системата сигурно нямаше да има цени под 1000 евро, ако всеки като потърси веднъж и цената да скача :)

 

Това го казвам по повод мнението, че не се купуват билети днес

предполагам, че са поскъпнали, защото са изкупени евтините

Връзка към коментар

Това го казвам по повод мнението, че не се купуват билети днес

предполагам, че са поскъпнали, защото са изкупени евтините

 

А, ясно  :) Аз мисля, че по-скоро фатализма оказва влияние на датата на полета, а не на датата на закупуване. Мога да си представя, че като цяло се лети по-малко на петък/13 и сигурно не е незначително по-малко. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
  • 3 седмици по-късно ...
Евгени Димитров

Не намерих тема къде да споделя за това приложение, затова пиша в тази. Hopper, някой да го е ползвал? Освен цена на полета, показва и с колко би се променила цената в следващите месеци, как да си съкратиш продължителността на полета или удължиш за сметка на по-ниска цена. Показва ти жокерите. Не се налага ти да пресмяташ колко беше ония полет от другия, или кой беше по-кратък и т.н. Сигурен съм, че всеки от вас се е обатачвал от много търсене на даден полет в един момент, когато му се е налага. Направи ми впечатление, че вади и по-ниски цени на билет, който бях проверявал преди месец. Бях намерил полет до Хонг Конг за $508 (най-евтин), а сега откривам такъв за $460.Търсих полет от СФ до Хонг Конг през ноември. €411 май не е лоша цена за двупосочен. Прилагам и малко снимки.

post-4606-0-19581000-1464817993_thumb.png

post-4606-0-74235900-1464818004_thumb.png

post-4606-0-95712300-1464818013_thumb.png

post-4606-0-94409000-1464818023_thumb.png

Редактирано от Евгени Димитров
Връзка към коментар
Евгени Димитров

Ами не видях, ползвам търсачката, ама не ми дойде на акъла да ползвам ключовите думи "нестандартни" и "търсачки". Моля админа да премести мнението.

Връзка към коментар

Ще използвам тази тема да попитам macf1an, а и ако някой друг има инфо, как да търся евтини полети из Северна Америка? Знам че имаше теми със сайтове за търсене, но доколкото помня бяха фокусирани върху пътувания в Европа или от България/Европа.

Сайтове като skyscanner дали ще ми свършат работа? Благодаря предварително.

Връзка към коментар

Ами не видях, ползвам търсачката, ама не ми дойде на акъла да ползвам ключовите думи "нестандартни" и "търсачки". Моля админа да премести мнението.

Горе дясно има зъбно колело, до полето за търсене. То отваря разширените настройки, където ако напишеш hopper и избереш да ти показва направо мненията, ще видиш къде сме ги обсъждали. Имай предвид, че това не са цени в реално време, а от скорошно търсения. Може да се променят като стигнеш до същинското плащане.

 

Ще използвам тази тема да попитам macf1an, а и ако някой друг има инфо, как да търся евтини полети из Северна Америка? Знам че имаше теми със сайтове за търсене, но доколкото помня бяха фокусирани върху пътувания в Европа или от България/Европа.

Сайтове като skyscanner дали ще ми свършат работа? Благодаря предварително.

Като изключим Southwest, другите си излизат по търсачките.

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.