Прескочи до съдържание

Препоръчани мнения

Пращал ли е някой пари през Western Union?

Като гледам имат възможност и за онлайн изпращане на пари от кредитна/дебитна карта.

Ако някой знае кой е най-изгодният вариант- онлайн, на гише, кредина, дебитна карта..., моля да пише. 

Опитвам се да намеря комисионите им, обаче май откривам само за на гише...

Връзка към коментар

Комисионите на WU са различни за различните държави и не е много лесно да ги откриеш.

Доколкото разбирам, искаш светкавичен трансфер.

Можеш да провериш ето тези: https://www.worldremit.com/en

Ако за желаната от теб държава предлагат "cash pickup", значи можеш да изпратиш през тях. Комисионите се виждат в явен вид, когато въведеш сумата за превеждане/получаване.

 

 

 

...Иначе в България таксите на WU (по-точно на техните представители) са безумни.

Редактирано от captain_oveur
Връзка към коментар

Ясно. Ами виж тук, например: http://www.ccbank.bg/bg/products-and-services/retail-business/transfers-and-payment-utility-bills/western-union/ Гледам, че предлагат трансфер по банков път.

 

Евентуално може да ти се наложи да уточняваш някои подробности по телефона.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Трябва да пратя едно капаро и го искат точно с Western Union.

 

Чел съм за много измами с предплащания чрез Western Union или подобни. Предимно с отдаване на квартири под наем, от типа: Става въпрос за квартира в Германия, собственикът е Поляк, купил квартирата за дъщеря си, т.к. е била студентка и сега я отдава под наем. Иска предлата по WU в размер на security deposit + първия наем и ще изпрати договора и ключовете обратно. Парите се изпращат, после ни вест, ни кост и обявата се сваля от интернет.

 

Естествено твоя случай може да няма абсолютно нищо общо, но имай предвид, че проследяемостта на парите, пратени по WU е никаква.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Да кажа и аз: провери неколкократно колко е reliable човека. Страшно много измами стават по този начин, тук ги дават постоянно по ТВ. Уестърн Юниън е за пращане на пари на близки и познати. За другите неща има банки, пейпал, трансферуайз и тн. Аз не бих се доверил на някой, който настоява да му пратя пари по единствения начин, по който няма как да се проследят. 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Да, и аз четох доста за измамите.

В случая ми ги иска туристическа агенция в Перу, ужким било много разпространено там да искат капаро с Western Union. Фирмата има сайт и добри отзиви в Tripadvisor, но от там нататък няма кой да ми гарантира...

Дадоха и банковасметка, но каточели Transferwise нямат преводи до Перу, поне аз не открих. Може и стандартен банков превод, не знам кое е по-изгодно и кое по-сигурно...

За мен е новост, че Western Union се опитват да предлагат трансфери по банков път, както captain_oveur написа, също и директно онлайн от кредитна карта, не знам тези варианти повдигат ли реално сигурноста, на пръв поглед става малко по-проследяемо, но май само от страна на изпращача...

Връзка към коментар

Само да кажа, че на нас дори африканският ни организатор на сафарито отказа капаро през WU, а поиска по банков път, пък ти си прави сметката... TW не пращат до Перу. Като цяло (без да им правя реклама - напротив, на няколко пъти мислех да ги отсвиря нацяло), но ПИБ имат едни от най-ниските тарифи за банкови преводи в чужбина... За капарото от $100, което ни поискаха, в ПИБ платихме €12 за изпращането, докато Уникредит искаха €60!!! Цената на WU за тези $100 мисля, че беше около $ 12

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами виж това... http://www.teximbank.bg/all/mejdubankovi-prevodi-2

 

Напоследък съм се заел да проверявам „малките“ банки. И откривам интересни неща.

 

Или тези виж... https://www.xoom.com/send/getstarted/amount#!recipient

Редактирано от captain_oveur
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

А защо банковият трансфер да е по-сигурен от Western union?

Там нали пак трябва да вземеш парите с някакъв документ, не е само анонимно и с код? Изобщо не съм запознат с материята, за това си питам...

Връзка към коментар

И не само WU.

Винаги имайте едно наум и внимателно преценявайте всеки банков превод навън.

 

Много пресен случай при който мои познати бяха измамени с близо 9000 $ , а единия ми е и близък приятел.

 

Правят плащане към търговец в Китай който им посочва банкова сметка в Хонконг за превод на сумата.

 

Парите са пратени през ПИБ , минават през британската NatWest оттам към JP Morgan в САЩ и нататък следите се губят.

От британанския отдел за финансови измами пратиха мейл , че единствения начин е да отидат в Хонконг да заведат дело срещу китайския контрагент и съда да изиска пълно движение по тамошните банки ...умрела работа и ги прежалиха.

 

Китайците излизат с номера , че мейла им е хакнат и някой е пратил от тяхно име фалшив мейл с банкова сметка която няма нищо общо с тях.

С кредитна карта да оспориш , но при пари кеш се оказва мисия невъзможна , ако не си гражданин на " бяла държава ".

Редактирано от stanimir
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Когато пътувах за Галапагоските острови ми искаха не само капаро, а 100% предплащане на круиза и вътрешните полети. Агенцията я намерих случайно в интернет. Един час преди полета на летището в Кито се появи представител на агенцията и ми връчи самолетните и ваучерите.

 

Аз лично бих предпочел превод, пред WU, особено ако на сайта на агенцията ги има посочени банковите сметки. Не знам за каква сума става дума, но по принцип WU е най-скъпият начин за превод на пари.

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.