Прескочи до съдържание

Купен билет от сгрешена тарифа, до колко време е нормално да го отменят?


Препоръчани мнения

Здраейте!

Вчера се възползвах от тази грешка и купих два билети за август, което спрямо периода на пътуване ми се стори доста добра цена. 

 

http://www.secretflying.com/2016/05/error-fare-business-class-paris-france-new-york-usa-e599-roundtrip/

 

Веднага си получих билетите и резервацията си е активна в ТАП. 

 

Въпроса ми е, до колко време е нормално да очаквам евентуална отменя на билетите? 

Искам да планувам и полетите до Париж, докато е време.

 

Мерси! 

Връзка към коментар

Не смятам, че има някакво правило. Според мен до седмица трябва да стане ясно ще го бъде ли или ще бъде канселиран. Ако периодът на пътуване е след 3-4 месеца, според мен изчакай най-добре 20-25 дни...

Редактирано от ACM
Връзка към коментар
Георги Матеев

По принцип шансът за отмяна на бизнес клас със сгрешена тарифа е много по-голям.

 

Задръж максимално дълго преди да резервираш/плащаш каквото и да е друго.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Случвало се е и да ги отменят с голямо закъснение. Със всеки изминал ден шансовете ти се увеличават, но никога няма да станат 100%, освен ако компанията не излезе официално с изявление, че тези билети се признават. Изчакай минимум седмица, зависи и кога планираш да летиш.

 

Цената не е безкрайно ниска, освен това крайната точка е САЩ, което говори добре за твоите шансове (там DOT пипат здраво, въпреки че 1-2 пъти се огънаха), но ако можеш да резервираш някъде с безплатна отмяна без да е много по-скъпо, прави го така. 

Връзка към коментар

Датите са 15-24 август. Въпроса е дали да си купя билетите до Париж, хотели и други, не ме притесняват много много. 

Ще почакам поне 1-2 седмици. 

Че какво губиш...? :) Ако ти отменят Париж - Ню Йорк, ще си изкараш 9 дни в Париж... А Париж е най-красив през август ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

По принцип шансът за отмяна на бизнес клас със сгрешена тарифа е много по-голям.

 

Задръж максимално дълго преди да резервираш/плащаш каквото и да е друго.

 

Защо шансът за отмяна на бизнес класа да е по голям? Логично би било към пътниците в бизнес класа да им а по специално отношение и точно с тях да не се ебават, особено ако цента която за платили не е и символична.

Връзка към коментар

Защо шансът за отмяна на бизнес класа да е по голям? Логично би било към пътниците в бизнес класа да им а по специално отношение и точно с тях да не се ебават, особено ако цента която за платили не е и символична.

 

Предполагам е така, ако пътниците бизнес класа не са икономи пътници попаднали на супер далавера :) Но иначе загубите от бизнес класата са несравнимо по-големи, а и местата са по-малко. Едно е да продадеш 100 места със 200 евро по-евтино от нормалното (вместо за 400 евро, за 200), друго е да е 300 вместо 3000 и тази грешка да ти запълни всички бизнес клас седалки за месеци напред. В първия случай ефекта даже може да е положителен за компанията, ако е в нисък сезон и биха имали доста празни седалки в икономи така и така, но във втория просто няма полезен изход. 

 

Със сигурност ще има и допълнителен главобол с всичките бизнес контракти, които имат с клаузи за намиране на гарантирани места Х дни преди полета. 

 

И пак зависи от нивото на грешката де, Flyertalk си имат специален подфорум за бизнес тарифи, повечето от тях може да са супер далавера, ама на мен са ми доста извън стандарта въпреки това. 3000 евро за Осло - Сидни в първа класа може да е супер, ама...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Георги Матеев

Защо шансът за отмяна на бизнес класа да е по голям? Логично би било към пътниците в бизнес класа да им а по специално отношение и точно с тях да не се ебават, особено ако цента която за платили не е и символична.

Защото практиката така е показала + бизнес местата са много по-малко и загубата за авиокомпанията е доста по-голяма.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.