Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 2 минути , ДиянаВ каза:

Родос🙂 - стария град

Ippoton

IMG_2479_Original.jpeg.f917f33151c2d4d81488368cbeb34ad1.jpeg

Просто я почвах от далече (Ханя -> Ретимно -> ...). Ако отговоря веднага, се губи смисъла от играта.

Не че @Argentique не се е отчела предварително де 🙂

  • Харесвам 3
  • Смея се 3
Връзка към коментар
преди 7 минути , jorocontrola каза:

Просто я почвах от далече (Ханя -> Ретимно -> ...). Ако отговоря веднага, се губи смисъла от играта.

Не че @Argentique не се е отчела предварително де 🙂

Аз да кажа, щото някой може да не разбере и да не получи вдъхновение за посещение🙂

Между другото, три пъти погледнах в коя тема съм😛

  • Смея се 4
Връзка към коментар
преди 30 минути , ДиянаВ каза:

Родос🙂 - стария град

Ippoton

IMG_2479_Original.jpeg.f917f33151c2d4d81488368cbeb34ad1.jpeg

И... наградата печели @ДиянаВ!

1. Точен отговор на въпроса. 

2. От тримата само тя не беше уведомена за творческите ми планове.

😃 

Пък и съвсем неподправено се радва на наградите тя. 😀

  • Харесвам 3
  • Браво 3
  • Смея се 2
Връзка към коментар
Преди 1 час, Hazel каза:

@Eva eva Добре сте дошли, невероятен късмет със слънце след почти неспирен дъжд месеци наред.

Какво планирате да гледате? Дайте знак, ако искате "местна" компания!

Благодаря 🙂 Да, страхотно време уцелихме 🙂 Утре ще отидем до Вианден и следобяда  ще се върнем в столицата. Неделя следобяд си тръгваме. Бих се радвала да се видим 🙂

  • Харесвам 4
Връзка към коментар
преди 2 минути , Тони каза:

Сал, Кабо Верде. Днес гонихме лимонови акули- бебета из океана- мотахме се по плажове с много черупки от рапани и къде ли още не. 

 

20240607_135756.jpg.11ad242e6d4708a53922bcba86fd3fba.jpg

 

20240607_135644.jpg.e0cd405250c3fed92278e51d57572d0c.jpg

 

20240607_135304.jpg.f2aa832c135412db2548f9df580c54ab.jpg

 

20240607_135304.jpg.f2aa832c135412db2548f9df580c54ab.jpg

 

20240607_134737.jpg.1531c4e3d1d828b4c9637b0fb660438a.jpg

 

20240607_090549.jpg.22e7ab5fa724b5abe9d4479c3dd1e3f4.jpg

 

20240607_090537.jpg.b7f58502501e56c1ee276b73612199d4.jpg

 

20240607_093614.jpg.85be730768a810f2206ffd7c11e7d313.jpg

 

20240607_093652.jpg.abc3ac50cd869af6fb79e59de9caeb25.jpg

 

20240607_093534.jpg.26ca38486935d200df97b6068037981b.jpg

20240607_135632.jpg

Аз съм искрено впечатлена 😉 Тони, може ли да споделиш малко повече по организацията на тази гонитба с акулите? 

Връзка към коментар

Можеш да си вземеш тур, както можеш и да отидеш самостоятелно в залива. Единственото което трябва да имаш е обувки да си жвакаш с тях, че е много каменисто долу и можеш да си потрошиш или нарежеш краката. Но ако нямаш, има на място и можеш да вземеш под наем там за €2. После си влизаш и те си идват. Момчетата там ги примамват със сурова риба- но не им я дават да я ядат, за да не губят инстинкта си да си ловят храна.

Можеш да останеш колкото искаш  бебетата са на плиткото, тъй като обичат топлата вода. На 20 метра навътре се виждат перките на големите, но те няма как да се приближат. Единственото което ни предупредиха е да не ги пипаш- тъй като се плашат и може да те ухапят. Иначе сами си идват и буквално се отъркват по краката ти, много е приятно усещането. 

За жалост за костенурките е много рано и няма да ги видим. Те започват да излизат и несат от началото на юли до октомври.

  • Харесвам 16
  • Благодаря 2
  • Браво 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

Случайно намерих семейна кръчма, в която вечер в натоварена ситуация сервираше дори бабата!

Повторих, а не правя така.

Да помоля за локация на бабата. Другата седмица ще проверя лично какво е положението на Родос....буркани да взимам ли???

  • Харесвам 4
  • Смея се 6
Връзка към коментар
преди 7 часа, Otnesen каза:

Да помоля за локация на бабата. Другата седмица ще проверя лично какво е положението на Родос....буркани да взимам ли???

За щастие,  буркани са нужни. Тук няма грешка. Пък и отсреща е турският бряг, където е сериозното находище. 😉

Бабата е в Yiannis, които съществуват от 1987 г.: https://maps.app.goo.gl/mfJvqwTFrDCqtdYC6

 

Имат някои трудности в час пик, но това да им е кусурът.

 

Дано е успешна проверката!

  • Харесвам 8
Връзка към коментар

Еее , не е чак толкова зле.Аз лично изобщо не съм фен на гръцките острови , но е трябвало да излезеш от града.Има и много хубави местенца , както и по околните малки островчета.А това за отсрещния бряг ако го кажеш на местните може и да не си тръгнеш от Родос

😄

  • Смея се 3
Връзка към коментар

Както писах, дойдох само за града Родос и пиша само за него. Следобед си отивам.

Понеже аз пък съм фен на гръцките острови, съм чела доста отзиви на хора от форума и за тукашните места, и за близките острови, и някой път ще ги огледам.

Правих няколко опита, преди да дойда само за града, и много се радвам, че при предпоследния имах дилема и избрах Кастелоризо пред Родос.

 

Просто Родос-град с близката околия е максимално далеч от обичайното 'гръцко'. И след минойци, римляни, рицари-хоспиталиери, турци и кой ли още не, сега Китай подмолно превзема града с цялата си ширпотреба. 😃

Това, разбира се, трябва да се види лично и да се прецени. 

Един харесва домати, друг ябълки - важното е да се пробва в този шарен свят. 

А това, че на някой му е харесало - няма лошо. Но моето впечатление от това няма да се промени. 😀

 

  • Харесвам 9
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Аз не бях ходила на Родос от много години. Миналата година го съчетахме с Халки. Преди не помня да са ме дразнели тълпите и сергиите- или са били по-малко, или аз съм била по-млада, но миналата година и на мен ми бяха в повече, дето аз обичам да е оживено. Много дадености има Родос и като природа, и като история и архитектура, и много яко се експлоатира. Въпреки това според дъщеря ми е една от най-хубавите ни почивки - ние прекарахме седмица на Халки и още 5 дни на Родос. Халки според мен също ако отидеш за ден ще го видиш по-скоро от супер туристическата му страна, но ако останеш по дълго и особено ако си във вила на първа линия е прекрасно и тълпите почти не ги виждаш. През деня ставаш и се хвърляш в морето, след това може да си четеш, да пиеш кафе/бира, пак да плуваш и най много да видиш някой от съседите си по вила, а гледките са прекрасни. На плажовете сме ходили към 16ч, когато освен нас имаше много малко хора, а вечер има достатъчно кръчми и оживление. Но пак хората сме различни и не на всеки би допаднала такава почивка. 

  • Харесвам 12
Връзка към коментар
преди 39 минути , Argentique каза:

Просто Родос-град с близката околия е максимално далеч от обичайното 'гръцко'. И след минойци, римляни, рицари-хоспиталиери, турци и кой ли още не, сега Китай подмолно превзема града с цялата си ширпотреба. 😃

Това, разбира се, трябва да се види лично и да се прецени. 

Един харесва домати, друг ябълки - важното е да се пробва в този шарен свят. 

А това, че на някой му е харесало - няма лошо. Но моето впечатление от това няма да се промени. 😀

 

Има плюсове🙂 Именно, когато започнах да пътувам из други държави, постепенно спрях да съм с негативно отношение към българското🙂 Такъв ни е съвременният свят и му се радвам, където и да съм🙃

На 31.07.2022 г. в 15:07, ДиянаВ каза:

Сергии, магазини, ресторанти, народ, много народ🙉 Тогава си казах, че оттук нататък повече няма да хейтя нашия Несебър … ряпа да яде😄 

 

 

  • Харесвам 4
  • Браво 1
  • Смея се 2
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Bella A
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.