Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

преди 1 час, Branko каза:

Какъв север бе Ванка 😃

Ами от Крит към Трън си е север за мен 😃

То и от Сандански пак си е север 😉

 

преди 1 час, neuromancer каза:

Всичко е относително 

Абсолютно 😉

  • Харесвам 6
  • Смея се 5
Връзка към коментар
преди 2 часа, alienad каза:

То почти няма вода на тези Крушунски водопади. Изчезнала им е цялата магия.

Ние отидохме главно заради пещера Гарваница и Деветашката, но понеже водопадите бяха наблизо, минахме и там. Вода при тая суша не сме очаквали много. Но по синия маршрут такава магия се вихри, че една част е омагьосана да не се посещава, а в друга водата от водопадите се е преместила в локви и ако се хлъзнеш на някое паднало дърво, може да седнеш в някоя от тях и да чакаш да се превърнеш на жабока- принц. 😝  Даже имаше пейка със стърчащ от нея пирон, който не се вижда много добре. А на пътеката имаше хора с малки деца.

20240901_114210.jpg.b32849b59232159fa541e2aaab3a3911.jpg

 

В интернет се твърдеше, че това е единствената еко пътека в България, за която се събира входна такса- по 5 лв. Човек очаква да е поддържана. Освен ако поддръжката не се изчерпва с отваряне на кръчми в района и след касата за билети.

  • Харесвам 6
  • Шок 2
  • Смея се 2
  • Замислям се 2
Връзка към коментар
преди 21 минути , stotan каза:

единствената екопътека в България, за която се събира входна такса- по 5 лв

Негатив. На Смолянските водопади също тоже има входна такса. И отварят някъде към 9.00-9.30. Та се наложи да използвам десантни способи за преодоляване на оградата и се понесем нагоре по пътеката преди персоналът да си е изпил кафето и се появи на работа. 

  • Харесвам 6
  • Шок 2
Връзка към коментар
преди 4 часа, дядо Пепи каза:

Негатив. На Смолянските водопади също тоже има входна такса. И отварят някъде към 9.00-9.30. Та се наложи да използвам десантни способи за преодоляване на оградата и се понесем нагоре по пътеката преди персоналът да си е изпил кафето и се появи на работа. 

Когато стигнахме миналата есен до старта на eкoпътеката Каньона на водопадите се оказа, че има входна такса, събиращият парите разпъна мини карта на трасето и започна да сочи - еди коя си част не била още ремонтирана, еди кои си стълби малко били поддали, еди кое си парапетче се счупило. Но не са успели да ги поправят. Реално на доста места не беше обезопасено. За нас това не представляваше никакъв проблем, но ако някой е тръгнал с деца и очаква поддържана пътека няма да остане очарован. Заедно с това, когато плащаш за нещо, очакваш да видиш къде ти отиват парите. 😐

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

За първи път от доста време ми се прищя да съм студент. Но за кратко. 😃

Днес в Копенхаген бяхме до

Mærsk Tårnet, която е част от Университета на Копенхаген и е със свободен достъп за всички в работно време.

 

20240902_115619.jpg.a67b9c159782a3a0507329f12ab7d2af.jpg

 

Отидохме заради гледките на 15-ия етаж, но снимки в слънчево време не се получават.

 

20240902_110453.jpg.ca09621e1d76800b5625bac421047129.jpg

 

20240902_110532.jpg.8a31554c18c4feb31298c4aac29a678d.jpg

 

Обаче имат чудни общи площи, читалня и стол-бюфет.

 

20240902_105955.jpg.262bafe7d12fbc797d7917ad2f4bcdd9.jpg

 

Понеже не бяхме закусвали, направихме ранен обяд в студентската кантина на половината за града цени. Е, бира няма, но всичко е много прилично.

 

20240902_111830.jpg.ebcb9319b069108e8e67d62e0d4c8ccb.jpg

smorrebrod и салатка

 

20240902_115441.jpg.c295497a589d09341df9c5391f18fbc9.jpg

 

20240902_115511.jpg.fa451f808f981776616fd589451a24e0.jpg

 

В сградата основно са разни медицински специалности, но бях готова да се жертвам заради средата с куп улеснения и нововъведения. 🙂 Особено като се сетихме къде и при какви условия учихме ние (аз бях първи курс през виденовата зима и който е достатъчно хронологично напред, помни за какво иде реч).

  • Харесвам 40
  • Браво 2
  • Замислям се 1
Връзка към коментар
преди 9 часа, chandni каза:

Когато стигнахме миналата есен до старта на eкoпътеката Каньона на водопадите се оказа, че има входна такса, събиращият парите разпъна мини карта на трасето и започна да сочи - еди коя си част не била още ремонтирана, еди кои си стълби малко били поддали, еди кое си парапетче се счупило. Но не са успели да ги поправят. Реално на доста места не беше обезопасено. За нас това не представляваше никакъв проблем, но ако някой е тръгнал с деца и очаква поддържана пътека няма да остане очарован. Заедно с това, когато плащаш за нещо, очакваш да видиш къде ти отиват парите.

Абсолютно съгласен! Това ми беше и първата мисъл като се спускахме и видяхме, че иде реч за входна такса. Колко пари от събраните използват за освежаване на табелите с имената на водопадите и стрелките, които да информират за посоката на движение. Някъде в края на каньона ни настигна млада двойка, които бяха учудени от контраста на тази екопътека и Дяволската пътека, която бяха преминали предния ден. Там всичко било поддържано, освежени табели, пейки и всичко необходимо за безопасността на посетителите. Нещо, в което се убедихме след няколко дни.  В същото време ми направи страшно неприятно впечатление екипировката на част от тръгналите нагоре по каньона. Смятам, че е престъпление спрямо себе си да тръгнеш да се катериш с джапанки по тази пътека. Още повече да позволиш това на 4-5 годишни деца. Все пак не сме в градската градина, или площадката зад блока. Ама май се сещаме за това като стане олеле-мале. Да не дава Господ! 

  • Харесвам 9
Връзка към коментар
преди 12 минути , Marisha каза:

Скинария, Крит.

20240904_132130.jpg

20240904_132118.jpg

Ако се не лъжа по името, чуден шнорхелинг ставаше в този залив. Като за Гърция, де.

Сравним с Палеокастрица, че може и по-интересен даже. 🙂

  • Харесвам 1
Връзка към коментар
Преди 1 час, Argentique каза:

Ако се не лъжа по името, чуден шнорхелинг ставаше в този залив. Като за Гърция, де.

Сравним с Палеокастрица, че може и по-интересен даже. 🙂

Ние сме преситени с шнорхелинг на много по интересни места. И в Палеокастрица сме шнорхелували, но не мога да преценя, за мен шнорхелинг в Гърция е за убиване на време на плажа. Това и правим тук.

20240904_145826.jpg

  • Харесвам 11
Връзка към коментар
преди 10 минути , ДиянаВ каза:

@Marisha къде сте отседнали и по колко време на ден пътувате до показаните плажове? Зареждащо и слънчево да ви е!🙂

Отседнали сме в Тимпаки. Гледаме да е до 60 км да ни е до плажа.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Баварската най-зелена част,където няма големи и шумни градове,няма молове,няма трафик,нито пришълци от кол и дърво,каквито в Германия има прекалено много.
Oberpfalz е регион с много езера,гори,планини, чист въздух,спорт за всеки  -на коне,с кану каяк,го карт,яхти,голф и безброй средновекновни празници във всяко едно малко градче.
Възпитанието от малки прави впечетление,уважението и алтруизма също -особено сравнени с други уж европейски страни

https://www.oberpfaelzer-seenland.de/de/startseite

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 1 час, Fiordaliso каза:

Баварската най-зелена част,където няма големи и шумни градове,няма молове,няма трафик,нито пришълци от кол и дърво,каквито в Германия има прекалено много.
Oberpfalz е регион с много езера,гори,планини, чист въздух,спорт за всеки  -на коне,с кану каяк,го карт,яхти,голф и безброй средновекновни празници във всяко едно малко градче.
Възпитанието от малки прави впечетление,уважението и алтруизма също -особено сравнени с други уж европейски страни

https://www.oberpfaelzer-seenland.de/de/startseite

Бях 15 дена в този район (около Königstein и Pottenstein) това лято.

Рентакара, който взехме (Нисан Кашкай) беше по-емоционален от повечето местни.

А "за възпитанието от малки" мога да изпиша страници с преки впечатления - по цял ден обикаляхме детски площадки, басейни, зали за игри,... все места където се изумявах на немските майки-възпитателки.

  • Харесвам 4
  • Замислям се 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Pifun
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.