Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

А вътре влязохте ли, за да видите за какво брутално унищожение става дума???

Аз съм влизал многократно,но иска ли питане?!? Естествено,че ще покажа на гостите-магеланци -Бузлуджа от вътре! ;)

 

post-259-0-82302200-1457199020_thumb.jpg

  • Харесвам 9
Връзка към коментар

Бях, но вече не - Пловдив, да си припомня малките улички, народа по главната, хубавите кръчми и добрата храна, страхотния купон, който винаги се вихри в Пловдив, стария град... направихме си импровизирана, но много много приятна и зареждаща разходка. А времето беше прекрасно. Направо "ухаеше на пролет", нацъфтели дръвчета, почти-раззеленили се върбички.... това Южна България е друга България. :)

 

112.JPG

 

124.JPG

 

118.JPG

 

Обичаме го този град! (И не само него ;) )

 

  • Харесвам 24
Връзка към коментар

Летището в Атина. Home, sweet home, Europe. :) Малко е странно, бърз интернет, наоколо само бели хора, минаваме почти без проверки... :) Днес най-после посетихме Синята джамия... Истанбул определено не е моя град.

  • Харесвам 16
Връзка към коментар

Вече в Мандалай. Днес обиколихме старите столици - Амарапура, Сагайнг, Авва и Мингун. Видяхме и някои неща в Мандалай.

Утре последен ден в Мианмар. Ще обикаляме на моторчета, а вечерта сме поканени на гости.

  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Бях, но вече не - Пловдив, да си припомня малките улички, народа по главната, хубавите кръчми и добрата храна, страхотния купон, който винаги се вихри в Пловдив, стария град... направихме си импровизирана, но много много приятна и зареждаща разходка. А времето беше прекрасно. Направо "ухаеше на пролет", нацъфтели дръвчета, почти-раззеленили се върбички.... това Южна България е друга България. :)

 

attachicon.gif112.JPG

 

attachicon.gif124.JPG

 

attachicon.gif118.JPG

 

Обичаме го този град! (И не само него ;) )

Невероятно, благодаря!! Точно зад античния е институтът в който учих. Колко съм седял по каменните скамейки... И опъвах тия стъпала всяка сутрин за лекции... Липсва ми тази гледка. 

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

До една от къщите, проектирани от големия Frank Lloyd Wright - същият, който е проектирал Guggenheim Museum в Ню Йорк - Fallingwater в Mill Run, PA. Тази вила е била "weekend house" и "cottage in the forests" не семейство Kaufmann, които са притежавали верига магазини в източните щати. Марката Kaufmann's вече не съществува и в момента е част от Macy's.

 

post-51-0-57143800-1457315202_thumb.jpg

 

post-51-0-11189300-1457315194_thumb.jpg

 

post-51-0-23619800-1457315183_thumb.jpg

 

post-51-0-86910300-1457315174_thumb.jpg

 

Нека "квадратните" "комунистически" форми не ви заблуждават - къщата е построена между 1936 и 1938г. Изградена е от бетон, а отвън и вътре преобладават камък, дърво и стъкло. При прогнозна цена от 30 000 долара, крайната цена на къщата е над 150 000 долара - и това се случва в края на Голямата депресия - огромна сума пари. Коментарът на г-н Wright е бил само "I built you a masterpiece".  Архитектът се е погрижил и за всичко - мебели, осветителни тела,... Недалеч от къщата електрическите кабели са закопани в земята, за да не развалят гледката. Всички стаи имат огромни прозорци в посока Ю-ЮИ. Всяка спалня има своя собствена тераса, а пропорцията на площта на стаите към площта на терасите е почти 1:1. Къщата има 2 басейна, къща за гости и къща за прислугата.

  • Харесвам 38
Връзка към коментар

До една от къщите, проектирани от големия Frank Lloyd Wright

 

Ипотека ли ще правите или плащаш "cash & carry"? :)

 

 

големия Frank Lloyd Wright - същият, който е проектирал Guggenheim Museum в Ню Йорк

 

 

Да не говориш за приятеля на Ястребовски? :)

 

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Още малко от Ао Нанг,и малко от Патонг ;)

Иии, Радо, тази кака Здравка отдясно, като нищо ще те метне на гръб и ще те отнесе. ;) Да се вардиш. ;) ;) ;)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

На коктейла на Qatar Airways в ресторант Sasa. Много изискана обстановка, аз съм единствения нефирмаджия, но въпреки това съм в свои води. Щом става въпрос за пътешествия... :)

 

Преди малко се запознах с двамата шефа на българския офис (единия е чех). Разпитваха ме защо пътувам толкова много и поискаха моето мнение кои дестинации от София да включат при следваща промоция. Обещаха да ми съдействат за виза за Саудитска Арабия (ура). Разказаха, че скоро се очаква още по-голямо разрастване на авиокомпанията - особено в посока Африка.

 

Споделих им за форума и много се изкефиха. Дадоха визитки и казаха, че можем да ги притесняваме по абсолютно всякакви въпроси или проблеми, така че в известна степен може да се каже, че вече имаме връзки.

 

Сега оставям телефона, че сушито ме чака :)

 

attachicon.gif2016-03-11 19.28.23.jpg

attachicon.gif2016-03-11 19.30.32.jpg

Жоре, да не си си забравил папийонката :rolleyes: На таз изискана обстановка ;)

Наздраве!

Редактирано от AlexandraKo
Връзка към коментар

 

Споделих им за форума и много се изкефиха. Дадоха визитки и казаха, че можем да ги притесняваме по абсолютно всякакви въпроси или проблеми, така че в известна степен може да се каже, че вече имаме връзки.

 

Горките хора не знаят какво са си причинили... Или ще сменят телефонните номера, или София ще види промоции до всевъзможни дестинации по света :):P

  • Харесвам 12
Връзка към коментар

Горките хора не знаят какво са си причинили... Или ще сменят телефонните номера, или София ще види промоции до всевъзможни дестинации по света :):P

И дано наистина направят повече промоции до Африка. :)

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   2 магеланци

    • master_of_germs
    • crazyhorse
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.