Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Тази сутрин - над Баган......И да, за ...емнайсти път се убеждавам, че емоциите струват всяко похарчено пени - и че емоциите са важни, а не пенито - като цел. Щото след Африка това ми беше най-скъпата похарчена идиотия (изключвам презокеанските билети... гррр).Мислех, че е най-скъпото място за балон като гледах цената... Поне ме успокоиха - имало и по-скъпо място за балонинг - Серенгети. Лошо ти се пише, Седларов :) P.S. Интересно, каква е вероятността на дупето на географията в един балон да се засека с друга българка, живееща в Холандия...

 

 

P3230022.JPG

 

P3230032.JPG

 

P3230076.JPG

 

 

 

 

 

wink emotico

Връзка към коментар

В Люксембург съм аз. Странна държава, приятна... Голям студ и изненада - много неща са по-евтини от Франция! Особено цигарите и алкохола, които се таксуват в безсрамни пропорции във Франция.

 

Вчера бях в Страсбург, голяма красота :-) там много ми хареса, магичен град. От утре сме в Метц и Нанси, а след няколко дни в Брюксел - дори не ме е страх!

 

post-1318-0-55568400-1459012018_thumb.jpg

  • Харесвам 33
Връзка към коментар

Казвай да подсказвам за Брюксел, въпреки че ти си френско-говорящ и няма да имаш никакъв проблем с града и всички свързано с него. А Страсбург аз лично много си го харесвам. Но... никога няма да забравя колегите си от Германия, които няколко пъти ми казаха "Всичко в този град е немско, само хората говорят френски" ;)

 

 

MM: Люксембург, не знам защо, ми напомня по някакъв начин за Велико Търново.

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ако обичаш средиземноморската кухня, мога да ти препоръчам една кипърска кръчма, извън традиционните туристически зони на града Ambellis

Много е близо до Montgomery, в една от малките улички, посока Merode (метростанцията). Предполагам че ще се ориентирате по адреса и google maps. Ресторантчето е мъничко, на един ъгъл, много уютно и с добра кухня.

 

Ако е за бира - няма да се намесвам. Там е въпрос на вкус. Моите лични предпочитания за кръчма са извън централните части на града, да не кажа извън града. Ако имате път към Лювен, отидете в Domus

Ако предпочитате "здравословна" кухня, предлагам една "чайна" близо до Louise, God save the cream

 

ПП: Само съжалявам, че вече не съм там, да ви посрещна. :)

Редактирано от Lyubina
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Малта - днес в Mdina и Mosta! :)

Утре е Великден за католиците и във всички църкви има вечерни литургии! app=core&module=attach&section=attach&attach_rel_module=post&attach_id=56664]image.jpeg[/url]

Много обичам Католическия Великден - особено тържествен,в тези красиви катедрали.Няколко пъти съм била по това време в Италия,в Полша, в Аржентина и в Малта-усещането е невероятно.

Мари, ти беше ли на литургия тези дни?Страхотни снимки☺

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Много обичам Католическия Великден - особено тържествен,в тези красиви катедрали.Няколко пъти съм била по това време в Италия,в Полша, в Аржентина и в Малта-усещането е невероятно.

Мари, ти беше ли на литургия тези дни?Страхотни снимки☺

И аз много обичам да съм на място, където празнуват.

Днес ще видя как празнуват тук във Валета.

Снощи бях в St. John's Co-Cathedral във Валета. Освен, че самата катедрала е много красива, службата също беше великолепна! Свещеника имаше невероятен глас, който в комбинация с органа и мистичната обстановка, те кара да настръхваш! :)

Снимането беше забранено, но аз като влизах, още преди да видя надписа, направих една снимка.

И понеже всички хора са с гръб, реших да не я изтривам. :(

 

image.jpeg

 

Всички църкви са тържествено украсени и бяха отворени снощи.

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

Поздрав от вчерашния Пролетен фестивал на българския фолклор и традиции, който се проведе в Лондон.Чрез това уникално за България и Великобритания фолклорно събитие, се популяризират българският фолклор, бит, език, традиции и култура, извън пределите на страната ни. Имах честта да танцувам на това събитие и бях много горда и щастлива. Нека съхраним българския дух, навсякъде по света!post-2133-0-80639700-1459085979_thumb.jpgpost-2133-0-42998600-1459085985_thumb.jpgpost-2133-0-76551400-1459085998_thumb.jpg

 

  • Харесвам 34
Връзка към коментар

Браво, Лидия, невероятни сте!!!

 

Днес беше един интересен ден в Малта.

Започнахме с обиколка на Валета в търсене на интересното, което се случва тук на Великден.

Не го намерихме...

Това, което исках да видя се е случвало на Разпети Петък...

Тържествени литургии имаше във всички църкви!

 

Ето няколко снимки от Валета:

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

После минахме през Birgu и там попаднахме точно на празника, който търсех. :)

Изключително много колоритни хора имаше там. :)

 

image.jpeg

 

След процесията остава това ...

 

image.jpeg

 

И поглед към морето:

 

image.jpeg

 

Понеже времето беше прекрасно се отправихме към Blue Grotto. Прекрасно!!!

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

А денят още не е свършил... :)

  • Харесвам 41
Връзка към коментар

Браво, Лидия, невероятни сте!!!

 

 

А денят още не е свършил... :)

Благодаря Мари :)

Страхотни снимки, наслаждавайте се на прекрасна Малта, изглежда много приятно, красиво и слънчево за разлика от мрачна и дъждовна Англия

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Inle Lake, Myanmar

 

След преход с нощен автобус от Мандалай, по време на който току се присещах за магеланка АлександраКо, докато шофьорът шеметно ни возеше през урви и паланки ала Шипченсия проход. Абе щом се овързах с колан ;) И пак за нея се присетих в лодката на самото езеро - справка пътеписа й. Разбирам я... хахах...

 

Иначе сколасах да се облека в местна национална носия, да похапна прясно сирене от пазара, да ям безумно вкусна риба да наблюдавам церемония за малки монаси... И си чакам следващият нощен автобус, ама ще да премина пак на самолети само ;)

Връзка към коментар

Днес беше много слънчев и топъл ден!

Насладихме се на морския бриз, шарените лодки и вкусна риба!

 

Поглед от Isla към Valletta

 

image.jpeg

 

Някои вече плажуваха в Birżebbuġa

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

Дойде ред и на Marsaxlokk

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

И рибата, която хапнахме там

 

image.jpeg

  • Харесвам 32
Връзка към коментар

Привет от Панама!

attachicon.gif2016-03-29 13.54.28.jpg

 

А преди малко знамето се развя над Панамския канал. Климатът тук много му допада :)

attachicon.gif2016-03-29 14.52.07.jpg

 

1 към 1

Защо не видях аз знамето ??? Ще се върна...

 

 

8719046i.jpg

 

Лек път и много емоции...

Редактирано от Bled
  • Харесвам 15
Връзка към коментар

1 към 1

Защо не видях аз знамето ??? Ще се върна...

 

Лек път и много емоции...

Ами, защото знамето+талисманчето ГМ е отФърчало към друга цел. ;) ;) ;)

Връзка към коментар

Inle Lake, Myanmar

 

След преход с нощен автобус от Мандалай, по време на който току се присещах за магеланка АлександраКо, докато шофьорът шеметно ни возеше през урви и паланки ала Шипченсия проход. Абе щом се овързах с колан ;) И пак за нея се присетих в лодката на самото езеро - справка пътеписа й. Разбирам я... хахах...

 

Абе, чудех ти се аз, що се обричаш на мъки, кат си тръгнала да се кефиш :blush: Ама друго си е, човек като вземе да има мнение от първа ръка...

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Абе, чудех ти се аз, що се обричаш на мъки, кат си тръгнала да се кефиш :blush: Ама друго си е, човек като вземе да има мнение от първа ръка...

Обичам да опитвам ма, чедо :) Боя се, че съм класически авантюрист - поне за мен... А иначе в конкретния случай освободих два дни - полетите бяха по никое време и си изпусках туровете. Ама на втория автобус спах като бебе... хах... И току се смеех, като се сетех за теб ;) Прегръдки!

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.