Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Георги Матеев

Отново извадих късмет - този път при рентването на кола в Аляска. Enterprise бяха свършили икономичните МПС-та и безплатно ме ъпгрейднаха до най-скъпата им кола (само това имаха налично). В крайна сметка получих този говорящ космически кораб срещу скромните $20 на ден и мисля да го употребя стабилно :)

post-1175-0-40295200-1462452346_thumb.jpg

post-1175-0-52232600-1462452463_thumb.jpg

  • Харесвам 44
Връзка към коментар

За тези, които обичат да ходят пеш, препорвам нашия хотел 60 долара, близо до Киото стейшън, днес следобяд ходихме пеш до "Храма на чистата вода" се върнахме, храма затваря в 18, 30ч.казвам го орентир...утре обаче всичко ще ние далече, но ще вземе дневен пас и с bus ще обикаляме, двоумя се и за колелета.

Kyoto

post-2641-0-86991800-1462463714_thumb.jpeg

Редактирано от ZORI
  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Отново извадих късмет - този път при рентването на кола в Аляска. Enterprise бяха свършили икономичните МПС-та и безплатно ме ъпгрейднаха до най-скъпата им кола (само това имаха налично). В крайна сметка получих този говорящ космически кораб срещу скромните $20 на ден и мисля да го употребя стабилно :)

Те останалите пари ще си ги вземат на бензиностанцията :) Че с тея 8 мили на галон не знам къде ще му излезне края....

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

Те останалите пари ще си ги вземат на бензиностанцията :) Че с тея 8 мили на галон не знам къде ще му излезне края....

Не знам какви са техническите характеристики на този модел, но току-що минах 210 км с гориво за $12 (засякох го специално). Нека да е все така "скъпо" :) Излиза, че е горила грубо по 10/11 литра на сто. Колицата вози страшно, няма такъв кеф.

 

А Аляска е меко казано прекрасна. На снимката съм по път за пристанището в Seward. В момента се качвам на едно корабче и отплаваме да гледаме китове.

post-1175-0-51797700-1462477467_thumb.jpg

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 46
Връзка към коментар

Преди изборите е така - цените на петрола са ниски, бензинът е евтин, доларът поевтинява, стоките стават конкурентноспособни, безработицата намалява. Нормално галон бензин да е около/под 2 долара. За "гъзарите" в Силициевата долина  - 3 и нещо. Отделно Аляска е един от щатите, които произвеждат петрол - Trans Alaska Pipeline е дълъг 800 мили и прекарва нефт от северните райони на  Prudhoe Bay до Valdez. Та е нормално цените там да са още по-ниски. Уникално инж. чудо е този нефтопровод. Особено необходим на Чичо Сам, за да складира петрол в mainland US, също причина за голяма поразия в един уникален залив - Prince William Sound... Но това е друга история :)

Що се отнася до инж. чудо на снимката - една от луксозните му версии се казва Yukon (под марката на GMC) - съвсем като реката, която минава през Канада и Аляска. А още по-луксозната версия на Yukon  e Denali - национален парк в Аляска, ситуиран между Анкъридж и Феърбенкс.

Редактирано от akair
  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Несполучлив опит за документиране на част от парада днес: 

 

тройката хеликоптери:

 

Lenovo_A1000_IMG_20160506_104136.jpg

 

Ан- нещо си  :blush: (тук специалистите ще се произнесат)

 

Lenovo_A1000_IMG_20160506_104149 crop.jpg

 

(срам, не срам - това е положението, с телефон толкова)

 

и Спартан

 

Lenovo_A1000_IMG_20160506_104151.jpg

 

За последната и най-атрактивна тройка не ми стигнаха уменията и техниката. 

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

Mary, твоите снимки са значително по-добри и видими. Направо се разпознават самолетите. А тази за рубриката - е, няма как, МИГ-ът беше на сериозна височина и почти в облаците, изобщо не направих опит да го снимам.

 

А и ние закъсняхме и останахме в позиция, в която нямах терен да снимам, освен срещу слънцето, което с тези телефонни снимки е допълнително влошаващ качеството фактор. (Не че се оправдавам де, то на крив водолаз, водораслите му пречат ;) )

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Днес бях за малко до Париж, че ми залипсва :lol:

DSC_0358.JPG

Усеща се засилено поциейско и военно присъствие (въоръжени патрули), заради извънредното положение, но навалицата е все така обилна. И катинарите пак са плъзнали, макар и за щастие, не чак в такива размери като преди... (не се сетих да ги снимам) :lol:

  • Харесвам 20
Връзка към коментар

Мекнес, Портата към Медината

attachicon.gifimage.jpeg

И арка при останките от римския град Volubilis

attachicon.gifimage.jpeg

Ееех, cck, такива сантименти ми върна сега с този Мекнес. Четири години сме живели там на Рю дьо Пари - баща ми и майка ми преподаваха във френския лицей, имаше български клуб, тук се изгубих за първи път...а имаше и едни търговци на вода с меки шапки край портата - самата вода беше по-скъпа от портокалите...

  • Харесвам 13
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • dechy
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.