Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

И aз със cck нa път зa Бaку през Унгaрия :)

 

Нa Balaton, в достa влaжнa обстaновкa...

 

Siófok (Шиофок)

post-72-0-71245700-1463300462_thumb.jpg

post-72-0-62988200-1463300504_thumb.jpg

и Szántód

post-72-0-58207400-1463300538_thumb.jpg

 

И нaй нaкрaя в дългоочaквaния Székesfehérvár (Секешфехейрвaр), където искaм дa дойдa още от 8-ми клaс зaрaди името :) Но грaдчето се окaзa много приятно, точно кaквото очaквaх.

post-72-0-37889700-1463301353_thumb.jpg

post-72-0-75913300-1463301371_thumb.jpg

post-72-0-39939400-1463301439_thumb.jpg

post-72-0-54675900-1463301488_thumb.jpg

 

Сегa остaвa нa връщaне дa минем и през Hódmezővásárhely (Ходмезьовaшaрхей) - другият ми грaд в Унгaрия с любимо име :-)))

Редактирано от wilks
  • Харесвам 46
Връзка към коментар
Георги Матеев

На летище София, псувайки Wizz Air и тяхното 6-часово закъснение на полета за Кьолн, прецакващо ми следващия полет Кьолн-Будапеща.

 

Понеже не исках да си изпусна и полета Будапеща-Баку рязко се наложи да взема ласт минит билет от гишето на Търкиш Еърлайнс (само те пристигат днес в Будапеща преди 22 часа). Не питайте за цената, че още ме боли.

 

Сега се качвам в самолета за Истанбул, а Wizz Air да се готвят за обезщетение. Нямаха никакъв представител на летището и не дигаха на нито 1 телефон. Пълни нещастници.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

...

 

Сегa остaвa нa връщaне дa минем и през Hódmezővásárhely (Ходмезьовaшaрхей) - другият ми грaд в Унгaрия с любимо име :-)))

Wilks, ако ви остане време може да посетите и Berettyóújfalu. :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар
Георги Матеев

Ех Матеев, много идиотско наистина :( Дано си вземеш обещетенето и успееш да си хванеш полета, весело :)

100% ще си взема обезщетението. Просто е още една тъпотия, с която въобще не ми се занимава, ама в случая няма как. Най-дразнещото е, че на място нямаше грам комуникация с авиокомпанията, бяха се покрили тотално. Още по-абсурдното е, че не пратиха никакво известие за закъснението (а когато полета им е навреме се скъсват да ме спамват), но за сметка на това току-що най-нагло ме подсетиха да съм си ъпгрейднел багажа на голям ръчен за закъснелия полет. Да им имам хумора.

 

Полета ще го хвана иначе. Вече съм в Истанбул и след 3 часа кацам в Будапеща. Там имам 4 часа до полета за Баку. На летището в Будапеща има офис на Wizz и мисля да им се натреса лично с ледено изражение на лицето. Отделно още отсега ги почвам електронно.

Редактирано от Георги Матеев
  • Харесвам 16
Връзка към коментар

 

Днес имахме интересни преживявания. В Асакса(така произнасят японците Асакуса, или поне това чувам) имаше фестивал Храмов празник на Сенсо джи. Мъже по гащи и с къси халати, разбирай по гол г*з, носят едни като мини храм на носилка. Пеят, по тропат. Много забавно. До колкото бях чела това са добрите духове за възход на бизнеса и всяка махала иска да се обиколи с тях.attachicon.gif20160515_111552.jpgattachicon.gif20160515_111612.jpg

Тълпите бяха огромни, та самия храм не успяхме да го видим добре. Имаше много сергии с храна. Пробвах едни топчета от тесто и октоподи

Днес имахме интересни преживявания. В Аксаса(така произнасят японците Асакуса, или поне това чувам) имаше фестивал Храмов празник на Сенсо джи. Мъже по гащи и с къси халати, разбирай по гол г*з, носят едни като мини храм на носилка. Пеят, по тропат. Много забавно. До колкото бях чела това са добрите духове за възход на бизнеса и всяка махала иска да се обиколи с тях.post-228-0-82407500-1463318369_thumb.jpgpost-228-0-78040900-1463318511_thumb.jpg

Тълпите бяха огромни, та самия храм не успяхме да го видим добре. Имаше много сергии с храна. Пробвах едни топчета от тесто и октоподи и .... ги изхвърли. Бляк! Мъжът ми улучи с една мешани манджа, но пак не я довърши. За това тръгнахме към реката и си направихме пикник с гледка към Скай трии.

post-228-0-39201200-1463319051_thumb.jpg

После бяхме в Гинза, до храма на 47 - те рони на , уникално енергийно място за мен. И си съдрахмел подметките от ходене. Огромни разстояния от транспорта до забележителностите!

Вечерта на едни улички около Уено преядохме със суши. Вгледайте се в тези хапки! Не ги опитах.post-228-0-09793800-1463319120_thumb.jpg

Редактирано от clete
  • Харесвам 22
Връзка към коментар

Ние вчера бяхме на Сензо-Джи.Това беше първото нещо,което ми хареса в Токио и май единственото различно от бира и храна.Тези празненства бяха започнали още вчера.

Днес постъпихме като местни и избягахмев планината.Покорихме най-високия връх на Такао сан.Няма да казвам колко е висок,че ме е срам.

Малко снимки от трипа.

post-1326-0-83137500-1463320316_thumb.jpeg

post-1326-0-53931600-1463320366_thumb.jpeg

post-1326-0-08404800-1463320403_thumb.jpeg

Накрая ядохме това

post-1326-0-25919400-1463320480_thumb.jpeg

Май започва да ми харесва,но нямам търпение да се махнем от Токио.Утре Нико.

  • Харесвам 28
Връзка към коментар
Георги Матеев

Довлякох се в Будапеща, ура. Офисът на Wizz естествено вече е затворен, извадиха късмет.

 

Скоро ще се засека с останалите трима от групата и излитаме за Баку малко преди полунощ.

 

А пистата изглежда много красиво на свечеряване...

post-1175-0-77493700-1463338333_thumb.jpg

  • Харесвам 35
Връзка към коментар

На летище София, псувайки Wizz Air и тяхното 6-часово закъснение на полета за Кьолн, прецакващо ми следващия полет Кьолн-Будапеща.

 

Понеже не исках да си изпусна и полета Будапеща-Баку рязко се наложи да взема ласт минит билет от гишето на Търкиш Еърлайнс (само те пристигат днес в Будапеща преди 22 часа). Не питайте за цената, че още ме боли.

 

Сега се качвам в самолета за Истанбул, а Wizz Air да се готвят за обезщетение. Нямаха никакъв представител на летището и не дигаха на нито 1 телефон. Пълни нещастници.

Днес Wizz имаха повече от 5 часа закъснение на полета до Шарлероа, Брюксел. Отвисях си на летището. Технически проблем било, и изчакаха да пристигне друг самолет и дадоха нов час на излитане 12:50. Може и да бил този, който е трябвало да лети Кьолн.

Нямам застраховка, така, че няма да имам и компенсация. Здраве да е.

 

За теб е много неприятно заради свързващия полет.

Връзка към коментар

Нямам застраховка, така, че няма да имам и компенсация. Здраве да е.

В твоя случай не ти и трябва. Имаш право на обезщетение:

 

 

 

Financial compensation

In addition, if you are denied boarding, your flight is cancelled or arrives more than 3 hours late on arrival at the final destination stated on your ticket, you may be entitled to compensation of EUR 250 - 600, depending on the distance of the flight:

Within the EU

  • 1,500 km or less - EUR 250
  • over 1,500 km - EUR 400

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар
Георги Матеев

Обезщетение се дължи, освен ако авиокомпанията не докаже технически проблем.

 

Вече пуснах иск към Wizz, да видим какво ще измъдрят хубостниците.

 

Отделно заведох и застрахователна щета чрез застраховката, която върви с кредитната ми карта. На първо четене я приеха.

 

Все отнякъде ще ме огрее. Определено нямам никакво намерение новия билет да остане за моя сметка.

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Имат промяна на общите условия.

 

Връчиха ни ксерокопие. Описват два основни случая - 1/ при отмяна на полет и 2/ при закъснение, и съответно варианти какво може да се направи.

 

Може да пиша в друга тема - на Wizz или права на пътник при закъснение, да не спамим тук.

 

 

П.П. общи условия за превоз на Wizz Air Hungary Kft.

 

https://wizzair.com/bg-BG/useful_information/general_conditions_of_carriage_list

 

Член 15

Редактирано от zon
  • Харесвам 3
Връзка към коментар

То днес и Easyjet имаха проблем с полета за Лондон, и след огромно закъснение самолета замина за Милано. А Луфтханза за Мюнхен застана на старта на 27 - ма и повися така няколко минути, което принуди кацащия Луфти от Франкфурт да направи go around. След това мюнхенския полет се върна на терминала и в крайна сметка излетя с 50 мин. закъснение.

Връзка към коментар

На летище София, псувайки Wizz Air и тяхното 6-часово закъснение на полета за Кьолн, прецакващо ми следващия полет Кьолн-Будапеща.

 

 

 

Онзи ден и аз псувах, но имах късмет, че закъснението до Бергамо беше само един час. Късмет, защото щях да изпусна дълго чакан концерт. Вчера обаче всичко в графика беше ОК. Интересно че в София, на слизане от самолета, Тити пожела приятна почивка на Петя и другото хубаво момиче, а те споделиха че няма почивка защото летят за Германия. Предположих ротация Дортмунд, но ме поправиха с Кьолн. Демек, летял си със същия самолет. На какво обаче се дължи закъснението?

 

П.П.: Сега прочетох продължението на дискусията и разбрах, че в крайна сметка не си летял на същия самолет, но най-важно е, че си пристигнал на време...

Редактирано от Duke
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Вече пуснах иск към Wizz, да видим какво ще измъдрят хубостниците.

 

 

Извинявам се за оффтопика, но в какво се изразява пускането на иск? Писал си мейл до Уиз, цитирайки членовете, по които имаш право на обезщетение и надявайки се, че ще се предадат без бой или си ги дал на някой от сайтовете, които се занимават с това срещу комисионна ?

Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.