Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Свакопмунд, Намибия. Днес правихме тур до национален парк Дороб в пустинята Намиб с цел наблюдение на миниатюрните и обитатели.

 

Мрежестокрако Геко (има го само в Намиб):

Влязох в темата предимно с надеждата да те "срещна" тук и много се зарадвах, когато видях, че си пуснал снимки!  :rolleyes: Пътешествията ти са "заразителни" и след Танзания, ще трябва някой ден да стигнем и до Намибия!  :P

 

П.С. Гекото е страхотно! Ако не е много нахално, мога ли да помоля за по-голяма снимка на ЛС ( ще я ползва за wallpaper, не с комерсиална цел  :blush: )

Редактирано от chandni
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Влязох в темата предимно с надеждата да те "срещна" тук и много се зарадвах, когато видях, че си пуснал снимки!  :rolleyes: Пътешествията ти са "заразителни" и след Танзания, ще трябва някой ден да стигнем и до Намибия!  :P

 

П.С. Гекото е страхотно! Ако не е много нахално, мога ли да помоля за по-голяма снимка на ЛС ( ще я ползва за wallpaper, не с комерсиална цел  :blush: )

 

Благодаря, има и други интересни африкански места освен Намибия и Танзания (аз по-скоро гледам екосистеми, а не държави), не е една беля... Намибия е прекрасна, но на мен лично не би ми била първи или втори избор за Африка, по-скоро като вече съм видял доста други места, да видя нещо много различно. Ще ти изпратя снимка на Гекото, но като се върна, че имам някакъв лимит на трафик, който скоро свършва. Ако забравя, просто ми напомни.

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Благодаря, има и други интересни африкански места освен Намибия и Танзания (аз по-скоро гледам екосистеми, а не държави), не е една беля... Намибия е прекрасна, но на мен лично не би ми била първи или втори избор за Африка, по-скоро като вече съм видял доста други места, да видя нещо много различно. Ще ти изпратя снимка на Гекото, но като се върна, че имам някакъв лимит на трафик, който скоро свършва. Ако забравя, просто ми напомни.

Нищо друго не ме запали по Африка така, както твоите репортажи, а още и темата за Етиопия :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Дай идея за първи или втори избор за Африка?

 

Много труден въпрос, предполагам, че за всеки е различно. За първи избор аз бих се целил в голямата миграция на антилопите гну в Серенгети или Масай Мара, в зависимост от сезона (аз така и направих де). По възможност когато пресичат река Мара. Като човек е направил това, може би е добре да опита южната част на Африка - частните резервати до Крюгер,  + по възможност Кейп Таун и околия и нещо от Ботсвана + водопада Виктория (по възможност делтата на Окаванго). Това дава една добра обща представа за екосистемите и дето се казва никога пак да не отидеш, си видял доста. От там нататък, ако имаш желание и възможности - има страшно много за допълване.

 

Това е мое лично мнение, а и става въпрос все пак за сафари дестинации, а Африка не е само това. Не ме разбирай погрешно, Намибия е много красива и самобитна, но ако трябва да повтарям, бих повторил по-скоро места в Кения, Танзания, РЮА или Ботсвана. Така поне си мисля в този момент. В Намибия отново бих отишъл в някои части на ивицата Каприви, където има места много подобни на концесията Линиянти в Ботсвана, без обаче да са толкова скъпи, като най-вероятно бих съчетал това с някой парк в Зимбабве или Замбия.

Редактирано от FlyTraveler
  • Харесвам 8
Връзка към коментар
Георги Матеев

Днес на лодката определено беше весело. Посетихме няколко фиджиански острова, като основно се задържахме на Bounty Island. Шнорхелинга беше супер!

post-1175-0-11264000-1464261848_thumb.jpg

  • Харесвам 44
Връзка към коментар

Вие оставете песента, ама от тая снимка ми се струва, че тена на Жоро е близък до този на околните със сините блузки  :)

 

Мен ми отне 5 секунди да разбера къде е той :lol:

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Ludmila
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.