Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Хайде да се отбележа от южна Европа.В компанията на творчеството на Гауди, сангрията и паелята. И понеже съм на второто в момента - наздраве! :)

  • Харесвам 11
Връзка към коментар

В Хирошима. Още от преди сто години, когато бях малка, в съзнанието ми се е загнездила историята на онова малко момиченце  Садако и хартиените жеравчета, винаги съм искала да дойда тук. Дойдох и видях всичко. -_- Да, стресиращо е, смазващо е, покъртително е, много, много тъжно  и страшно е. Но трябва да се види. Може да се прости, но не може и не бива да се забрави.

Трябва да се види и това, какво са направили от Ground Zero хората тук - Хирошима е един много красив град.

Чакам с нетърпение да разкажеш за Ю.Корея

Връзка към коментар

В една,оказа се,прекрасна къща за селски туризъм до Удине,Италия,Снощи ядохме пици и пихме вино,произведено от собственика и то на какви цени-Мерло 0,80 евро за чаша и Каберне Франк по 1,0 евро,

Иначе вчера уморителен 14-часов преход от Троян до тук-1260км.Насладихме се от аутобана на прекрасната Словения.Никакви проблеми по границите.Не знам дали е тук мястото,но да вметна,че на Словенската граница не са ни искали голям талон на колата.

Днес малко работа до към два часа-и после Венеция.Довечера пак вино. 

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Засега се задоволавам с източване на бирените им фондове ;)

 

eee, супер :)

пробвай колкото можеш повече модели, със сигурност има някои, които си заслужават да бъдат пробвани!

 

Ако все още си в Гент , пробвай jenever в Dreupelkot (http://www.dreupelkot.be/dreupelkot-historiek/?L=3 )- аз пробвах четири вида - apple, almond, spicy-chocolate, vanilla :)

в чаши за шотове ги сервират - 20 и 30 мл. - между 2 - 4евро.

Ако не го намериш заведението, може просто да си купиш от някой магазин /супермаркет/. За марката мисля, че Rubbens се казва - 1 бутилка - 12-15евро /но не съм сигурен дали имат много модели/ 

 

Весело изкарване! и Наздраве! :)

Редактирано от Радо
Връзка към коментар

На 10 км от Ледената лагуна в Исландия. Трета поредна вечер се радваме на чисто небе и северни сияния. Какво повече му трябва на туриста тук?

Ах как завиждаааам , това ми е мечта :)Иначе аз чакам да се кача на лилавите от Шалероа :(

Редактирано от mu_ry
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Чакам с нетърпение да разкажеш за Ю.Корея

Да, ще напиша подробно, но ние бяхме само в Сеул. На мен много ми хареса и ме впечатли посещението на Синята къща, президентството. Невероятно място, в полите на планината, страхотен парк, самият дворец е точно като картинка - с покрив от сини ръчно изработени плочки - пълна хармония и наслада за окото и душата. Освен това,  в първата неделя на октомври имаше празник на града - фестивал, който се провежда два пъти в годината. Всички улици в  центъра бяха затворени за коли и пълни със забавляващи се хора. Пееха, танцуваха,много организирани неща за дечицата, пълно с цветя, балони,шарен и весел свят.

Мен тези неща ме впечатляват и радват повече, отколкото стандартните туристически забележителности.

В момента съм в Киото. Времето е лятно, по джапанки и тениски изкарахме до сега. С тайфуна се разминахме - ние пътувахме насам, пък той - за Токио. ;) Днес водих знамето в Нара, утре ще го водя в Кобе, в други ден - в Осака.

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 6
Връзка към коментар

Гибралтар -  импровизираното малко празненство по случай рождения ден на г-жа Русева завършва с почти пълно фиаско. Постоянното присъствие, символът на Гибралтар, дребни луничави макаци, реагира на всеки нехарактерен звук (от торбичка, от цип на раница, от тапа на бутилка) и опитите ни да си налеем по 50 гр  под някоя рехава сянка на върха на скалата са пресечени от все по настойчиви опити по фланга да се стигне до "онова примамливо миришещо нещо в ръката на двукракия". След като сме сменили поредното място преминаваме към кръгова отбрана - трима защитават с телата си човека с бутилката. Скромния подарък, увит в малка шумоляща торбичка, е скрит на дъното на най-дълбоката раница и бързо огледан  с "едно око". Маневрата е сполучлива и след "екс" и поздравления, анализираме ситуацията - при всеки нехарактерен звук маймуните изникват отнякъде за да го разучат, но при преминаващия полицейски мотор  се отдръпват също като нас за да демонстрират своето уважение и неангажираност ( Няма  шега)... Желанието ми да почерпя останалите "присъстващи" или по-точно да изпробвам въздействието на червено Порто върху коренните жители е посрещнато с осъдителни критики от женското присъствие за съжаление на нашите предци.

Няколко часа по-късно , след като сме опитали да  консумираме поредното "неструващо"  испанско вино и сме се върнали отново  на финландията, седим на терасата, гледаме отсрещната тънеща в мрак планина (гибралтар) и размишляваме върху въпроса -

С какво, по дяволите, се занимава 30 000-дното население!?!?!

Редактирано от stefanrusev
  • Харесвам 14
Връзка към коментар

За Синята къща имахте ли предварителна резервация и къде се прави, ако трябва ?

Да, трябва,прави се поне 3 седмици предварително, като попълваш едни формуляри и те ти пращат номер на резервацията. А като наближи, ти пращат напомнящо писмо. Ето сайта на президентството, най-вдясно горе е документацията за резервирането. Посещението там си е точно както по филмите - много охрана, не можеш да снимаш - само на определени места е разрешено, не можеш да се отклоняваш. Туровете са на корейски, но раздават аудиогидове на английски, с много хубаво инфо. Организацията им е просто перфектна. Идват, вземат те с автобусче, като свърши турът те връщат. Дават ти подарък с емблемата на президентството. Впечатлена съм.

Ако успееш да направиш, ще ти обясня нататък, за да ти е по-лесно.

 

http://english1.president.go.kr/tours/information.php

Редактирано от AlexandraKo
  • Харесвам 1
Връзка към коментар

лобуче, 4910м нета е скапан, но за сметка на това скъп. Разминахме се с циклона. Хвана ни периферията на 4350м в една хижа. Снежна буря с гръмотевици, чудно беше :)

  • Харесвам 15
Връзка към коментар

лобуче, 4910м нета е скапан, но за сметка на това скъп. Разминахме се с циклона. Хвана ни периферията на 4350м в една хижа. Снежна буря с гръмотевици, чудно беше :)

Точно вчера за теб си мислех и дори си говорихме с Valley дали не си някъде покрай бурята.

Радвам се, че драсна..! :)

Връзка към коментар

Еднодневното ми посещение във Финландия беше много плодотворно - успях да разгледам кажи-речи всички по-интересни места в столицата. Красив град, допадна ми атмосферата му, а и хората са много усмихнати и лъчезарни.

 

Сега съм на летището, чакам полета за Мюнхен и се чудя дали да се притеснявам, че излитам от 'фаталния' гейт номер 13 :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

В момента сме телом в София, духом отлетяхме с птиците на юг :-)

Основна известна бъдеща дестинация: Пелопонес

Причина все още да е бъдеща: изисква време

Друга следваща дестинация: манастирът Сумела (и черноморско крайбрежие на Турция)

И да, някой ден една почивка Ол Инклузив, ей така, за да видим какво е ... и да знаем защо не ни харесва!

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Тиквено шоу в градчето Circleville в Щатите (организира се всяка година по това време).  Да не повярваш колко много вида тикви има :O:

 

IMGP7715_Circleville.jpg

 

IMGP7718_Circleville.jpg

 

IMGP7749_Circleville.jpg

 

IMGP7696_Circleville.jpg

 

IMGP7613_Circleville.jpg

 

IMGP7508_Circleville.jpg

 

IMGP7489_Circleville.jpg

 

IMGP7483_Circleville.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Харесвам 23
Връзка към коментар

Тиквено шоу в градчето Circleville в Щатите (организира се всяка година по това време).  Да не повярваш колко много вида тикви има :O:

 

IMGP7715_Circleville.jpg

 

IMGP7718_Circleville.jpg

 

IMGP7749_Circleville.jpg

 

IMGP7696_Circleville.jpg

 

IMGP7613_Circleville.jpg

 

IMGP7508_Circleville.jpg

 

IMGP7489_Circleville.jpg

 

IMGP7483_Circleville.jpg

 

Каква сеч предстои в края на месеца, страх ме е да си помисля :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вегас, Лас Вегас. Тук парите сами изскачат от джобовете, мамка му...

Утре сме на каньона, ако не пиша повече във форума, значи съм паднал някъде вътре...:)post-1316-0-68201500-1413927077_thumb.jpg

post-1316-0-94245800-1413927892_thumb.jpg

  • Харесвам 14
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.