Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

На летището в Кито, чакаме си полета за Богота. След като прекосихме с автобуси от Картахена до Кито, сега започва дългото прибиране към къщи.

Страхотно, това е Santiario de las Lajas в Колумбия, нали ? :) Завиждам ви благородно, много ми се иска и на мен да се озова там някой ден. Нахално ли ще е да помоля за едно пътеписче/фотописче за Колумбия, че и Еквадор? Или поне малко инфо за логистиката до това интересно местенце на снимката. Трудно ли беше прекосяването на границата между двете държави? 

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Страхотно, това е Santiario de las Lajas в Колумбия, нали ? :) Завиждам ви благородно, много ми се иска и на мен да се озова там някой ден. Нахално ли ще е да помоля за едно пътеписче/фотописче за Колумбия, че и Еквадор? Или поне малко инфо за логистиката до това интересно местенце на снимката. Трудно ли беше прекосяването на границата между двете държави?

До Лас Лахас се ходи с колективо от Ипиалес, струва 2000 песо на човек, тръгват от автогарата в Ипиалес. Минаването на границата е изключително лесно, ти обиколи почти цяла ЮА, ще стигнеш и до тук някой ден.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

До Лас Лахас се ходи с колективо от Ипиалес, струва 2000 песо на човек, тръгват от автогарата в Ипиалес. Минаването на границата е изключително лесно, ти обиколи почти цяла ЮА, ще стигнеш и до тук някой ден.

Мерси за информацията и лек път! :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

След 30 минути излитам за Великденския остров - направо ще се пръсна от вълнение!

 

Ми, да, всеки ден не е Великден.  :lol:  Весело и чакаме снимки! 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

За съжаление интернетът е много слаб и качването на снимките отнема много време. Ето още няколко за сега, а повече в събота(включително от Колония и Тигре), когато сме у дома. Сега сме на летището в Буенос Айрес в очакване на полет за Рим. Дано всичко е ОК и да няма отменени полети за БГ. Изпращам много топли и слънчеви поздрави на всички магеланци, които ЮА ги е очаровала. Изкарахме невероятно пътуване и сега изпитваме малко тъга, че си тръгваме....

post-511-0-03719600-1487857085_thumb.jpg

post-511-0-39395600-1487857205_thumb.jpg

post-511-0-55417300-1487857305_thumb.jpg

post-511-0-96233400-1487857471_thumb.jpg

post-511-0-26984900-1487857751_thumb.jpg

post-511-0-31767900-1487857800_thumb.jpg

post-511-0-49931700-1487857818_thumb.jpg

Редактирано от liliya
  • Харесвам 39
Връзка към коментар

Bugs cafe, Siem Reap (по препоръка на T.E.Lawrence) - в очакване на микс инсекти, кхмерско плато и крокодил по френска рецепта

post-2276-0-55236300-1487861364_thumb.jpg

post-2276-0-87796700-1487862692_thumb.jpg

Редактирано от chandni
  • Харесвам 29
Връзка към коментар

Bugs cafe, Siem Reap (по препоръка на T.E.Lawrence) - в очакване на микс инсекти, плато и крокодил по френска рецепта

 

attachicon.gifIMG_20170223_212614.jpg

 

attachicon.gifIMG_20170223_220132.jpg

Какво включва миксът и как е на вкус?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Поздрави от Пиза!

Днес на летището минахме и митническа проверка. Обясняваме кой колко евро, цигари и алкохол носи.

Италия явно прави някаква промяна, остава да видим и на къде.

  • Харесвам 19
Връзка към коментар

Поздрави от Пиза!

Днес на летището минахме и митническа проверка. Обясняваме кой колко евро, цигари и алкохол носи.

Италия явно прави някаква промяна, остава да видим и на къде.

На случаен принцип ли ви избраха или всички проверяват?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Ами стоят на коридора, през който минаваш и питат всички. Не те карат да броиш и показваш нищо, ама си питат всички по ред. Като им казах, че идваме от София и сме част от ЕО и не би следвало да минаваме митница, ми отговориха, че това е граница и всички подлежат на проверка. Беше ми много странно.

  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Поздрави от Пиза!

Днес на летището минахме и митническа проверка. Обясняваме кой колко евро, цигари и алкохол носи.

Италия явно прави някаква промяна, остава да видим и на къде.

 

Хъх... 

Връзка към коментар

Ами стоят на коридора, през който минаваш и питат всички. Не те карат да броиш и показваш нищо, ама си питат всички по ред. Като им казах, че идваме от София и сме част от ЕО и не би следвало да минаваме митница, ми отговориха, че това е граница и всички подлежат на проверка. Беше ми много странно.

На нас ни се е случвало също в Италия, в Неапол, а и много хора ги вкараха в разни стаички.

Предполагам, че в момента е заради тероризъм и т.н...

Връзка към коментар

Опитвам се да се пречупя все още с тия "специалитети", с какво би го сравнил?

Ами краката на тарантулата са хрупкави, леко жилави - не са точно chips crispy, abdomen-a собственикът (французин) каза, че някои го намират за леко горчив, но на нас не ни се стори така. Горната част на тялото е като бяло месо. Скакалците също са хрупкави, ларвите са меки  сочни, но не мога да опиша на какво имат вкус, но са вкусни. :) "Пречупи" се и пробвай, не е страшно  :P Единствено гигантската водна буболечка (отляво до задния крак на тарантулата) има странен вкус... На нас не ни допадна, но пак не беше гадно - просто не беше "нашият" вкус. 

 

Аргггггхххххххх... Ето това го не мога...

Щото не си пробвала... После не могат да те спрат!  :lol:

  • Харесвам 7
Връзка към коментар

Привет от Ханга Роа, Великденски остров. Полинезия в пълен блясък.

attachicon.gif20170224_060244.png

attachicon.gif20170224_055353.png

 

Отговори ли на очакванията ти? Да си изкараш страхотно! И един въпрос. Четох, че статуите са вкопани дълбоко в земята. Има ли такова нещо? Статуите в пълен ръст ли са?

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • Яничка
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.