Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

Дани Магелани

Споко! В хотела има джакузи, в което си сам. Не пускат други и се кефя. След това масаж...Ох, ще се влюбя в Бали!

Нощес тръгвам за Камбоджа. Колкото, толкова. Доволна съм до тук. Връщам се на 18.04.

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Чудно време сте хванали, гледам. Голяма красота. Айде, Дани. И аз се присъединявам. И на мен ми харесва да живея там! Ще си направим мини магеланска колония :)

Връзка към коментар

Ами в едно селце недалеч от Чефалу продаваха недовършени къщи по 1 евро....(като се плащат и няколко хиляди евра такси за това, че купуваш имот в Италия, искаха и гаранция, че ще довършиш къщата) :)

  • Харесвам 5
Връзка към коментар

Празнуваме Цветница във Видина - града голЕма. Честито на всички цветя, тревички, клонки и върбички! Пътувайте и бъдете здрави !

20170409_111344.jpg

20170409_115606.jpg

20170408_124452.jpg

Редактирано от bibi
  • Харесвам 29
Връзка към коментар
преди 13 часа, Евгения каза:

Ми не точно... Доста повече са.. Прави се около храм,  убий ме сега не се сещам името. Трябва да погледна. Не са облечени като маймуни, макар малко да приличат :) Просто правят едни странни неща  като звучи и с ръцете и тялото си... Сега ще погледна има ли го някъде в нета :) Ти разправяй през това време...

Виж това. Откъс от любимия ми филм "Барака". Започва с малко кадри от Ангкор Ват и след това минава на Бали, ама тъкмо да се настроиш :) 

 

Евгения, точно на този откъс от Baraka, който си сложила, е Кечак-маймунския танц, започва от 3:22 на видеото. На Baraka, най-уникалния филм! започва от 13:22. Маймунския танц представлява следното: мъжете, в хор от пет части, играят ролята на вокален фон на история от хиндуиската митология, в която невестата на крал Рама е отвлечена от гигант и после спасена от Хануман - кралят на маймуните и неговата орда.

Толкова невероятен гид имах за 16 дни в Бали, разказа ми и ми показа всичко! Ето го

 

 

INDONESIA-25-26.05.09 g 001.jpg

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

Емика, ти си щастливка. Моята компания беше изключително мързелива и предпочиташе да цака карти по цял ден на плажа. Затова сама опитах да пообиколя. Без гид. Тъй че къде разбрала, къде не. Но когато наближи края на престоя ми, а той не беше много кратък - и аз постоях 16 дни,  ми се щеше да се окова в хотела и да поискам политическо убежище. Просто нямаше никъде ограда, на която да го направя. Това е мястото, от където не ми се тръгваше. Дори сега като гледам снимката ти, ти завиждам .... хахахаха.... завиждам на всички които са били там, които са там, и които ще тръгнат за там. Нямам насита на снимки от Бали :) Щом харесваш Барака, сигурно си гледала и Самсара? А обяснението беше за Дани, но тя сигурно ще го прочете, нищо че не е адресирано до нея. Сега й предстои още по-вълнуващо изживяване - да се сбори с жегата в Камбоджа.... хахаха.... Дани, просто като си помисля какво те чака и ми се допива вода :)

  • Харесвам 2
Връзка към коментар
преди 2 минути , Евгения каза:

Емика, ти си щастливка. Моята компания беше изключително мързелива и предпочиташе да цака карти по цял ден на плажа. Затова сама опитах да пообиколя. Без гид. Тъй че къде разбрала, къде не. Но когато наближи края на престоя ми, а той не беше много кратък - и аз постоях 16 дни,  ми се щеше да се окова в хотела и да поискам политическо убежище. Просто нямаше никъде ограда, на която да го направя. Това е мястото, от където не ми се тръгваше. Дори сега като гледам снимката ти, ти завиждам .... хахахаха.... завиждам на всички които са били там, които са там, и които ще тръгнат за там. Нямам насита на снимки от Бали :) Щом харесваш Барака, сигурно си гледала и Самсара? А обяснението беше за Дани, но тя сигурно ще го прочете, нищо че не е адресирано до нея. Сега й предстои още по-вълнуващо изживяване - да се сбори с жегата в Камбоджа.... хахаха.... Дани, просто като си помисля какво те чака и ми се допива вода :)

И Baraka, и Samsara препоръчвам на всички! Baraka от години го гледам почти всяка седмица:) А като ме ядоса някой от близките ми плаша, че ще имигрирам на Бали:)

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Хаха, бройте ме и мен сред феновете на Бали. Аз гледах танца Кечак в Улувату и много ми хареса. Въпреки че историята и самият танц са наивни и не могат да претендират за нещо повече от традиционен танц, смятам че за опознаването на Бали е нужно да се види. Дори самата история да не грабне някого, мястото на което се изнася представлението си заслужава. Да наблюдаваш постановката на фона на залеза и после тъмнината, огъня, ритъма и всичко останало ти оставят силен балийски вкус и усещане за радост.

И аз не исках да се връщам. Не бих казала, че е най-красивото място но със сигурност е мястото, което внасяше спокойствие в мен и вътрешно ме правеше щастлива. Със сигурност ще се върна там, този път без програма и ще използвам цялото време за безцелно шляене из зеленината.

  • Харесвам 6
Връзка към коментар

О, Мили, казват, че един от най-красивите залези на Земята бил при Улувату :) О, да, о, да, о, да. Не съм луда аз. И други са го почувствали. Безкрайното спокойствие и хармония, което никъде другаде не съм усетила, усещането за радост, за щастие (сама се изумих от налензения си вид по снимките). Мога и есе да напиша на темата, но няма да отегчавам аудиторията :) 

  • Харесвам 4
Връзка към коментар

Днес беше невероятно в подножието на Средна гора. Все по-често се улавям, съвсем инстинктивно - паля колата, хващам на посоки къра, абсолютно без идея къде, и почвам да тичам. Точно като Форест Гъмп. Начи, тва планове, графици, екскурзии от-до, хотели, забележителсности, удобства... нямат такъв ефект върху мен, колкото оня първичен човешки устрем за свобода да ида сред някое диво зелено поле или хълм пролетта, да гледам заснежените върхове и сенките на облаците по тях, да потичам като луд малко и да седна до някоя чиста река, без да мисля, ама за абсолютно нищо! Вярвате ли, че това в последните години ме прави триста пъти по-щастлив от всички стандартно планирани екскурзии? 

 

IMG_6085.thumb.JPG.3d8eb19424ff47ab05dabb15afa95804.JPG

 

 

  • Харесвам 46
Връзка към коментар
преди 11 минути , Mary каза:

Тук по това време на годината е царството на лалетата! 

Леле, как обичам лалета.... И Истанбул. Сигурно преди 15 години беше, когато прочетох в едно списание "Одисей" за Истанбул и от тогава ми е мечта. Сигурно чакам да стане султанат за да го посетя този град. С тая моя тактика да си оставя близките дестинации за периода, когато остарея :):):) Страхотни снимки, изпълни ми душата. Благодаря!

 

  • Харесвам 3
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   0 магеланци

    • Няма регистрирани потребители, разглеждащи тази страница.
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.