Прескочи до съдържание

В момента съм...


Препоръчани мнения

През 1488 г. бюргерите в Брюж (собственици на недвижими имоти, които са принудени да плащат високи данъци на поредния фландърски граф) се вдигат на бунт срещу увеличаването на налозите. В гнева си те хващат висшия феодален служител с ранг на съвременен прокурор Питер Лангхалс, в чиито функции влиза преследването на данъчни длъжници и хвърлянето им зад решетките. Без много церемонии, както е обичайно за онова сурово време, Лангхалс е обезглавен публично на централния площад на града. На фламандски фамилното име на екзекутирания - Langhals, означава дълга шия. След като бунтът е смазан от графския регент на Фландрия Максимилиан Хабсбург и водачите му също се сбогуват с живота, победителят постановява в каналите на Брюж да бъдат пуснати 52 бели лебеда. Жителите на града са задължени да се грижат за тях. Така дългошиите птици постоянно ще напомнят на бюргерите за обезглавения Питер Лангхалс и всъщност ще са нещо като умножена негова реинкарнация, която ще натяква безмълвно, но осезаемо, че никой не може да посяга безнаказано на представителите на властта.

 

Според друго пък, което съм чела шлемът му бил имал формата на лебед. :)

  • Харесвам 10
Връзка към коментар

В двореца на Кралят Слънце, макар слънцето леко да се скрива, но...японците, като представители на изгряващото слънце са тук! :)

Обаче умната и се оглеждайте за един друг вид  гости от  азиатския континент ;)

Редактирано от Фичо
  • Харесвам 2
Връзка към коментар

Обаче умната и се оглеждайте за един друг вид  гости от  азиатския континент ;)

Засега не съм срещнала гости от този вид, но се чудя...кой ще е оцелелия при една среща? :) :)

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Вторият ден в Копенхаген мина приятно, открих интересни неща тук и там. Макар че очаквах повече от града като цяло.

 

А малката русалка праща поздрави на всички  :)

post-1175-0-63069700-1416734198_thumb.jpg

  • Харесвам 17
Връзка към коментар

Привет от Копенхаген!

 

Честно казано датската столица поне засега не ми допада особено.

 

От време оно се знае, че има нещо гнило в Дания :)

 

 

 

Аз съм ... в София, но интересното е, че и ... Чарли Чаплин е в София.  :)  :lol:

 

Нека му!  :lol:

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Привет от Копенхаген!

 

Честно казано датската столица поне засега не ми допада особено. Утре й давам втори шанс :)

И аз така бях, писах го някъде във форума...
Връзка към коментар

Ру, видяхте ли вече с нея?

Видяхме се. Настаненеи сме в една прекрасна двуетажна къща с китайски порцелан и дърворезби.  Прави ни по 2 сеанса на ден. Ние имаме само една седмица, а са необходими две.  Програмата ни за Северен Лузон ще отпадне, но това бе предвидено.

Главното е да си излекуваме поне частично  болежките....

  • Харесвам 1
Връзка към коментар

Искаш да споделиш мнението си? Създай профил или влез да коментираш

Трябва да си член за да оставиш коментар.

Създай профил

Регистрирай се при нас. Лесно е!

Регистрирай се

Влез

Имаш профил? Влез от тук.

Влез сега
  • Четящи темата   1 магеланец

    • master_of_germs
×
×
  • Създай...

Важна информация

Поставихме бисквитки на устройството ти, за да улесним употребата на сайта. Можеш да прегледаш нашата политика за бисквитките.